شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 10:04 منتشر شده در مورخ: 1400/03/08 شناسه خبر: 1738367
یک نخبه فرهنگی استان کردستان:

بزرگترین بداخلاقی، دلسرد کردن مردم از آینده است/ رعایت اخلاق انتخاباتی مهمترین نیاز امروز در رقابت بین کاندیداها

بزرگترین بداخلاقی، دلسرد کردن مردم از آینده است/ رعایت اخلاق انتخاباتی مهمترین نیاز امروز در رقابت بین کاندیداها
زانا معروف گفت: یقیناً بزرگترین بداخلاقی انتخاباتی دلسرد کردن مردم از انتخابات است که جهت دهی در این عرصه از سوی دشمنان خارجی و برخی فریب خوردگان داخلی است اما هر صنف و دسته‌ای در کشور با حضور حداکثری در انتخابات، دشمنان را دلسرد کرده و همواره در صحنه بودن خود را به نمایش بگذارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ زانا معروف یکی از نخبگان انقلابی در کردستان در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد:  انتخابات فرصتی برای نمایش دموکراسی و انتخاب بهترین ها برای مدیریت بخش های مختلف شهری و روستایی است که کوچکترین بخش آن انتخابات شورای های اسلامی و بزرگترین رویداد، انتخابات ریاست جمهوری است که در تمامی مراحل رقابت به اخلاق نیاز است.

وی افزود: اخلاق در رقابت انتخاباتی یک مسئله مهم برای دموکراسی و رقابت سازنده محسوب می شود و در مملکت اسلامی ما این مهم باید با نگاه ویژه مورد توجه باشد تا اینکه نامزدهای انتخاباتی به جای تخریب همدیگر، برنامه های خود را اعلام کنند، و رفتارهای غیراخلاقی را از خود دور کنند.
 
معروف با بیان اینکه رعایت اخلاق انتخاباتی مهمترین نیاز امروز در رقابت بین کاندیداها است، عنوان کرد: مردم امروز با دقت، کوچکترین واکنش ها را رصد می‌کنند و به مسائل مختلف انتخاباتی از قبیل وعده های غیرواقعی و دروغ، غیبت، تهمت، افترا، تخریب، بزرگ نمایی مشکلات، اسراف در تبلیغات و خریداری رای بسیار توجه دارند، انجام این امور در انتخابات می‌تواند آسیب زیادی به اعتماد عمومی وارده کرده و مردم را نسبت به برگزاری انتخابات سالم مردد سازد.
 
وی عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر لزوم رقابت سالم در انتخابات تاکید کردند، متأسفانه یکی از رایج ‏ترین بداخلاقی های انتخاباتی این است که بعضی نامزدها و حامیانشان، آن‏چنان به تخریب و توهین و تهمت نسبت به کاندیداها می پردازند، در واقع رعایت قانون نیز به عنوان عملی اخلاقی محسوب می شود از این رو تخریب انتخاباتی از نظر قانونی و اخلاقی مذموم است.
 
معروف با اشاره به حضور مردم در انتخابات پیش رو، ادامه داد: شرکت نکردن در انتخابات نه تنها از مشکلات کم نمی‌کند بلکه به مشکلات می‌افزاید و ایران را ضعیف نشان می‌دهد و زمانی که ایران ضعیف نشان داده شود دشمن برای هجوم و توطئه طمع خواهد کرد همانطور که در سال های گذشته با اندک آشوبی دشمن احساس کرده که پایه‌های نظام اسلامی تضعیف شده و می‌تواند عرض اندام کرده و برای ما مشکل به وجود آورد.
 
وی تاکید کرد: یکی از مهمترین مصادیق در رابطه با اینکه مردم به صورت غیرمستقیم در اداره کشور نقش دارند حضور آن‌ها در انتخابات‌ها و پای صندوق‌های رای است چرا که انتخابات بر امور مهم کشوری همچون انتخاب رئیس جمهور که شخص اول قوه مجریه محسوب می‌شود و می‌تواند ریل گذاری کشور را حداقل برای یک دوره چهار ساله و یا حداکثر برای یک دوره هشت ساله تغییر دهد دلالت دارند. 
 
معروف ادامه داد: از طرفی یکی دیگر از دلایل اهمیت انتخابات‌ها این است که معمولا در فضای انتخابات‌ها نگاه همه دنیا به انتخابات‌های مهم است به گونه‌ای که کشور‌های مختلف و رسانه‌های وابسته به آن‌ها متناسب با میزان مشارکت مردم در یک انتخابات سیاست‌ها و راهبرد‌هایی را در راستای تعامل و یا عدم تعامل و یا اعمال فشار یا عدم اعمال فشار نسبت به کشور مورد نظر طراحی می‌کنند. با این وجود می‌توان گفت حضور مردم در انتخابات‌ها مهمترین مصداق مردم سالاری دینی در کشورمان است.
 
وی در پایان بر حضور فعال و آگاهانه همه اقشار مردم در انتخابات تاکید کرد و خاطر نشان کرد:  از همه دانشجویان، فرهنگیان، هنرمندان، جامعه پزشکی، نخبگان و .‌‌..خواستارم  تا با حضور حداکثری در پای صندوق‌های رای فرد اصلح را انتخاب کنند، قطعا حضور مردم در انتخابات نشانه ای از همبستگی اجتماعی آنان و تأکیدی بر نقش بی بدیل مردم در تعیین سرنوشت خود است که پایه های نظام را مستحکم می کند.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1738367
ارسال نظر
نظرات