شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:21 منتشر شده در مورخ: 1400/03/08 شناسه خبر: 1738480
نماینده رفسنجان و انار در مجلس مطرح کرد؛

طرح جمعیت و خانواده اقدام ستودنی مجلس در سال گذشته/ در زمینه طرح های کوتاه مدت مردم را راضی نکردیم

طرح جمعیت و خانواده اقدام ستودنی مجلس در سال گذشته/ در زمینه طرح های کوتاه مدت مردم را راضی نکردیم
حسین جلالی با بیان اینکه بیشتر به اهداف میان مدت و بلند مدت پرداخته ایم، گفت: ما اهداف کوتاه مدت برای مجلس تعریف نکرده ایم تا مردم آن را به صورت محسوس و ملموس مشاهده کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین حسین جلالی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به گذشت یک سال از فعالیت مجلس یازدهم گفت: نمره عملکرد یک سال مجلس را از ۲۰، ۱۵ می دهم؛ چرا که متأسفانه مجلس رضایت مردم را کاملا جلب نکرده و ما نتیجه تصمیمات مجلس را بر سر سفره مردم مشاهده نمی کنیم و آن تصمیمات برای مردم ملموس و محسوس نبوده است.

نماینده رفسنجان و انار در مجلس با بیان اینکه مجلس قانون گذاری و دولت باید اجرا کند، اظهار کرد: مجلس می توانست تصمیمات آنی و فوری برای حل مشکلات مردم در زمینه افزایش قیمت هایی که در این دولت رخ داده، را اتخاذ کند؛ اما این تصمیمات آنچنان که رضایت مردم را باید در پی داشته باشد، محقق نشد.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه درخواست های مردم بسیار گسترده است، عنوان کرد: تغییر و تبدیل نیروهای شرکتی، به کارگیری نیروهای نهضت سواد آموزی، کارنامه سبزها، حق التدریسی ها در آموزش و پرورش، همسان سازی حقوق بازنشستگان، قانون به کار گیری ایثارگران و فرزندان آنها باید انجام شود.

وی ادامه داد: هر قانون برای تصویب باید منابع مالی و اعتباری آن نیز تأمین شود؛ چرا که زمانی که ما قانونی را می خواهیم بگذاریم اما ردیف بودجه ای را برای آن تعریف نکنیم؛ قطعا شورای نگهبان بر اساس اصل ۷۵ آن را رد می کند.

حجت الاسلام و المسلمین جلالی تأکید کرد: علی رغم آنکه به عملکرد مجلس طی یک ساله گذشته ۱۵ داده ام اما از آن دفاع می کنم؛ چرا که در این مدت توانستیم طرح های مختلف از جمله مالیات برای خانه های خالی را به تصویب برسانیم؛ همچنین در کمیسیون فرهنگی طرح جمعیت و خانواده و حمایت از پیام رسان های داخلی را تدوین کرده ایم.

نماینده رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به اینکه در کمیسیون های دیگر نیز کارهای مهمی به تصویب رسیده است که نتایج آن در بلند مدت برای مردم نمایان می شود، تصریح کرد: انتظار این بود که مجلس اهداف خود را به سه دسته کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تقسیم کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه بیشتر به اهداف میان مدت و بلند مدت پرداخته ایم، خاطر نشان کرد: عدم رضایت مردم دارند به این دلیل است که چرا ما اهداف کوتاه مدت برای مجلس تعریف نکرده ایم تا مردم آن را به صورت محسوس و ملموس مشاهده کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738480
ارسال نظر
نظرات