شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:06 منتشر شده در مورخ: 1400/03/09 شناسه خبر: 1738705
رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان:

حضور در انتخابات حق و تکلیف مردم است

حضور در انتخابات حق و تکلیف مردم است
کبری خزعلی گفت: اگر قبول داریم که کشور متعلق به خودمان هست و باید حقمان ادا شود؛ باید از حقمان دفاع کنیم چرا که انتخابات حق و تکلیف مردم است حق ما این است که آینده فرزندانمان را رقم بزنیم و تکلیف ما این است که نگذاریم دشمن به کشور ورود پیدا کند و مسلط شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کبری خزعلی رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی در گفت و گو با خبرنگار راه آرمان در خصوص عملکرد شورای نگهبان در تایید و یا رد کاندیدای ریاست جمهوری گفت: همه قانون گرایی را قبول داریم و هیچ کس اجازه نمی دهد که با قانون مخالفت شود، قانون زیر پا گذاشته شود و یا فراقانونی تصمیم گرفته شود.

وی بیان کرد: اگر افرادی شک دارند که قانون به درستی اجرا شده و یا خیر، باید بدانند که شورای نگهبان برای رعایت حریم قانونی افراد وظیفه دارد که اعلام نکند به چه علت کاندیدی عدم احراز شده است.

خزعلی تاکید کرد: هیچ یک از کاندیداهای ریاست‌جمهوری سلب یا رد صلاحیت هم نشده‌اند بلکه در ریاست جمهوری عدم احراز کاندیدا مطرح است.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی عنوان کرد: برای تایید کاندیدای ریاست جمهوری باید از چهار دستگاه از جمله ثبت احوال وزارت کشور وزارت اطلاعات که این سه در بدنه دولت هستند و قوه قضاییه تایید کاندیدا احراز و سوابقشان ارسال گردد و  بعد در پرونده کاندیدا ریاست جمهوری همه مسائل از جمله سابقه جاسوسی، جرم و … مورد بررسی قرار می‌گیرد و احراز شوند که هیچ مشکلی ندارند.

وی عنوان کرد: گاهی در برخی پرونده‌ها ابهام وجود دارد و تا زمانی که دلایل عدم ابهام روشن نشود ممکن است زمان از دست برود از این رو این امکان وجود دارد که فرد احراز نشده باشد آن هم تنها به این دلیل که از زمان ثبت نام تا تایید صلاحیت فرصت کمی وجود دارد از این رو پیشنهاد می‌شود برای حل این موضوع در قانونی که مجلس باید آن را اصلاح کند فرصت و زمان ثبت نام کاندیداهای تا زمان انتخاب طولانی تر شود تا زمان پیگیری ها بیشتر شود.

خزعلی عنوان کرد: همه مردم حق دارند از نمایندگانی که دوست دارند بپرسند که به چه دلیل رد صلاحیت شده است اما ممکن است کاندیدای مورد نظر تمامی دلایل رد صلاحیت خود را نگوید که در این صورت شورای نگهبان مجبور می‌شود سایر دلایل را بیان کند از این رو این موضوع سبب می‌شود با آبروی کاندید مورد نظر بازی شود در حالی که او فردی خدمتگزار است و می‌تواند در جاهای دیگر و سایر بخش‌های مدیریتی دولت به خوبی ایفای نقش کند.

وی در خصوص نقش مردم در حضور در انتخابات گفت: مردم ما آنقدر بصیر هستند، زمانی که تاکید دشمن را برا نیامدن پای صندوق های رای را می‌بینند مردم بیدار می‌شوند از این رو اگر دین ندارید آزاده باشید چراکه کشور و آینده جوانان به دست ما است.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی مطرح کرد: وقتی رای ندهیم به این معنا است که هر کسی از هر راهی می تواند برای ما مسلط شود در نتیجه افراد تسلیم می‌شوند و بعد ها مجبور می شوند کسی را که قبول ندارند، تحمل کنند.

خزعلی تاکید کرد: اگر قبول داریم که کشور متعلق به خودمان هست و باید حقمان ادا شود؛ باید از حقمان دفاع کنیم چرا که انتخابات حق و تکلیف مردم است حق ما این است که آینده فرزندانمان را رقم بزنیم و تکلیف ما این است که نگذاریم دشمن به کشور ورود پیدا کند و مسلط شود.

رئیس شورای فرهنگی اجتماعی زنان در شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: کسانی که معتقدند  ایران باید متعلق به خودشان باشد و نسل آینده را آنگونه که می‌خواهند تربیت کنند باید کسی را مسئول کنند که مسیر را باز کند باید بدانیم که رئیس جمهور بیشترین اثر را در تغییر دارد چرا که تمام برنامه‌ها، اجرائیات مسئولان و بودجه در دست اوست بنابر این هر کسی که به عنوان رئیس جمهور انتخاب شود افرادی که رای داده اند و یا رای نداده اند مسئول هستند از این رو باید به درستی انتخاب کرد و به عنوان تکلیف و نسل آینده رای دهیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738705
ارسال نظر
نظرات