شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:15 منتشر شده در مورخ: 1400/03/09 شناسه خبر: 1738737
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان مطرح کرد؛

پیگیری یک ماه مرخصی با هدف ماندگاری نیروی انسانی در مناطق محروم

پیگیری یک ماه مرخصی با هدف ماندگاری نیروی انسانی در مناطق محروم
مهرداد عرب اول گفت: ماندگاری نیروی انسانی در سیستان و بلوچستان نیازمند ارائه بسته های تشویقی است که در این رابطه پیشنهادهای ارائه شده از جمله یک ماه مرخصی ویژه کارکنان مناطق محروم پیگیری می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مهرداد عرب اول، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی سیستان و بلوچستان در حاشیه شورای راهبری توسعه مدیریت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: اولین جلسه این شورا در سال ۱۴۰۰ با سه دستور کار برگزار و گزارش و تجزیه و تحلیل وضعیت منابع انسانی استان در دستگاه های اجرایی در حال فعالیت هستند، ارائه شد.

وی ادامه داد: درباره میزان خروجی نیروها از سال ۹۲ تا ۹۹ و ورودی آن ها، علل خروج نیروها از دستگاه های اجرایی و رفتن آن‌ها به خارج از استان و جابه‌جایی بین شهرستانی، گزارش تحلیلی ارائه شد و سپس در انتها هم چند پیشنهاد را در جهت حفظ و ماندگاری نیروی انسانی در استان ارائه کردیم.

این مقام مسئول افزود: برخی از این پیشنهادها ماهیت پرسنلی دارد و کمک هست به دریافتی هایی که پرسنل دستگاه های اجرایی می توانند در این استان داشته باشند و بتوان تفاوت قابل ملاحظه‌ای را درباره یک نیروی انسانی در این دستگاه ها نسبت به سایر استان‌های کشور اعمال کرد تا زمینه جذب و ماندگاری افزایش یابد.

وی گفت: چند موضوع در این رابطه ارائه شد که مستلزم مکاتبه و پیگیری از مجاری قانونی خودش از جمله مجلس و سازمان اداری استخدامی است، برای این که بتوانیم از همه ظرفیت‌ها استفاده کنیم، پیشنهاد شد که ظرف مدت مشخصی سایر پیشنهاداتی که علاوه بر این پیشنهادات ارائه شده، مدنظر دستگاه اجرایی هست به سازمان منتقل و جمع بندی شود تا بتوانیم آن را ارسال و پیگیری کنیم تا مبنای مناسبی برای برنامه هفتم توسعه استان باشد.

عرب اول با اشاره به مشوق های لازم که می توان برای ماندگاری پرسنل ارائه کرد، ادامه داد: در سنوات گذشته یک ماه مرخصی با عنوان مناطق محروم برای نیروهای استان داشتیم که جدا محاسبه می‌شد، اما بنا به دلایلی در سنوات گذشته حذف شد، یکی از مشوق هایی که می تواند مناسب باشد، احیای این طرح است که می توان برای مناطق محروم پیگیری کرد.

وی اضافه کرد: پرداخت های دیگری در قالب فوق‌العاده ه‌ای مناطق محروم، مرزی و مناطق کمتر توسعه یافته که در جز یک ماده ۶۸ قانون مدیریت خدمات کشوری به آن اشاره شده و تا ۲۵ درصد هست، هم پیگیری می شود تا از این محل هم بتوانیم کمک های قابل ملاحظه‌ای به استان داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738737
ارسال نظر
نظرات