شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 13:54 منتشر شده در مورخ: 1400/03/09 شناسه خبر: 1738749
مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور خبر داد

اختصاص ۷۶ میلیون یورو به پروژه‌های نیروگاه سیکل ترکیبی و فولاد تربت حیدریه

اختصاص ۷۶ میلیون یورو به پروژه‌های نیروگاه سیکل ترکیبی و فولاد تربت حیدریه
مهری گفت: ۲۱ میلیون یورو از طریق صندوق توسعه ملی به طرح نیروگاه سیکل ترکیبی برق راشد تربت‌حیدریه تخصیص یافته و فاز نخست آن تا پایان اردیبهشت ماه سال آینده به بهره برداری می رسد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس؛ حسین مهری، مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور صبح امروز در حاشیه بازدید از پروژه‌های نیروگاه سیکل ترکیبی راشد و مجتمع فولاد رخ تربت‌ حیدریه اظهار داشت: این ۲ پروژه از طرحهای بزرگی است که تامین اعتبار آن توسط بانک صنعت و معدن انجام شده است.

وی ادامه داد: ۱۳۶ میلیون یورو اعتبار کل پروژه مجتمع فولاد تربت‌حیدریه است که ۵۵ میلیون یورو توسط بانک صنعت و معدن از طریق منابع داخلی بانک و بقیه توسط سهامداران تامین می شود، پیشرفت این پروژه خوب است و امیدواریم تا ۳۰ ماه آینده فاز نخست آن به بهره برداری برسد.

مدیر عامل بانک صنعت و معدن کشور گفت: اولویت بانک صنعت و معدن حمایت از پروژه‌هایی است که بیش از ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

فرماندار تربت حیدریه نیز در این بازدید ضمن قدردانی از مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور، گفت: با توجه به حجم سرمایه گذاری، هر دو پروژه در رونق اقتصادی، توسعه شهرستان و ایجاد اشتغال پایدار نقش بسزایی دارند.

حسین شرافتی افزود: تمام توان خود را بکار گرفته ایم تا با حمایت و هرگونه هماهنگی لازم ، موانع و مشکلات موجود بر سر راه تولید و صنعت شهرستان را بر اساس فرمایش رهبر معظم انقلاب در تعیین شعار سال ، محقق سازیم.

عملیات اجرایی کارخانه فولاد تربت‌حیدریه در سال ۱۳۹۷ آغاز شد که بر اساس طرح اولیه با ظرفیت تولید ۱،۴ میلیون تن ورق گرم کلاف شده در فاز اول، ۱،۴۵ میلیون تن ذوب (فولادسازی) و ۱،۸ میلیون تن آهن اسفنجی و اشتغال مستقیم برای ۲۸۰۰ نفر ساخته می ‌شود.

همچنین نیروگاه سیکل ترکیبی برق راشد تربت‌حیدریه نیز با هدف تأمین برق مطمئن و پایدار شبکه سراسری برق به ویژه استان خراسان رضوی و ایجاد زمینه صدور برق به کشورهای همسایه احداث می‌شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738749
ارسال نظر
نظرات