شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کردستان
ساعت: 11:27 منتشر شده در مورخ: 1400/03/09 شناسه خبر: 1738780
بینش سیاسی رأی اولی‌ها و نوید خلق یک حماسه؛

پویش مجازی برای بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز کُردستانی آغاز شد

پویش مجازی برای بیش از ۱۴ هزار دانش‌آموز کُردستانی آغاز شد
رأی اولی‌هایی که برای نخستین بار در انتخابات ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ به سن قانونی برای رأی دادن می‌رسند در خلق حماسه سیاسی سهم چشمگیری دارند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، رصد فضای مجازی نشان می‌دهد که رای اولی‌ها در استان کردستان حضور در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر را تکلیف مهم و خلق یک حماسه بزرگ می‌دانند.

در روزهای منتهی به انتخابات ۱۴۰۰، حتی بحث مشارکت سیاسی در پای صندوق‌های رای به برنامه شاد نیز کشیده شده و رای اولی‌ها معتقدند رای دادن حق و یک تکلیف اجتماعی و دینی است و از اینکه با رای دادن در سرنوشت کشور خود، نقش دارند، افتخار می‌کنند.

آن طور که از مدتی پیش پیداست، رای اولی ها رسیدن به سن رای دادن را درآسمان سیاسی ایران براساس قانون انتخابات در ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ جشن می گیرند تا همه واجدین رای با شور و نشاط خاصی درپای صندوق رای حاضر شوند.

من شرکت می‌کنم چون "حضور در انتخابات را واجب می دانم"

حامد محمدی یکی از دانشجویان رای اولی اظهار داشت: طبق فرموده شهید بهشتی که "دانشجو مؤذن جامعه است، اگر خواب بماند نماز امت قضا می‌شود" ما دانشجویان در خط مقدم این جامعه قرار داریم و دنبال کردن آرمان‌ها و ارزش‌ها برعهده ما بوده و هست.

وی گفت: در عصر کنونی که دنیا به وضوح به عرصه نبرد حق علیه باطل بدل گشته است و ایران در مقابل خبیث‌ترین شیطان دوران، آمریکا و متحدانش، تمام قد ایستاده است، مردم ایران باید محکم‌تر از قبل پشت رهبرشان بایستند تا آسیبی به این مرز و بوم نرسد.

این دانشجو بیان داشت: من به عنوان یک دانشجوی رأی اولی، بر خود واجب میدانم که ملت خود را همراهی کنم و با شرکت در انتخابات برای اولین بار، به نوبه خود مشت محکمی باشم بر دهان یاوه گویی این شیطان و به اندازه خودم هر چند کم انتقام سردار عزیزمان را از این جنایتکاران بگیرم.

وی خاطر نشان کرد: در عصر حاضر اهمیت شرکت در انتخابات بیش از هر زمان دیگری فزونی یافته است. ایران عزیز ما با پشتوانه رأی مردمش کارهای بزرگی کرده که دنیا را به حیرت وادار کرده است و عزت را تا ابد به این سرزمین پیوند زده است.

من شرکت می کنم چون "نباید اجازه دهیم تا دیگران به جای ما تصمیم بگیرند"

رضا خوش فکر یکی از دانش آموزان دبیرستانی گفت: من در انتخابات ریاست جمهوری شرکت می کنم چون نمی‌خواهم دیگران به جای من تصمیم بگیرند؛  من دوست دارم امسال با اولین رای خود در آینده خود و کشورم نقش داشته باشم.

وی شرکت در انتخابات را یک وظیفه ملی و حق مدنی می‌داند و از اینکه می‌تواند با رای دادن در آینده خود و خانواده اش نقش آفرینی کند، خوشحال است.

این دانش آموز ادامه داد: مردم ایران همواره در سختی ها پشتیبان یکدیگر هستند و پیروزی‌هایی همچون ۲۸ خرداد را نیز جشن می گیرند و در آزمون سرنوشت ساز انتخابات هم شرکت خواهند کرد.

آغاز پویش مجازی رای‌اولی‌ها در کردستان در بستر شبکه شاد

حجت‌الله نریمانی اظهار داشت: در انتخابات سال جاری ۱۴ هزار و ۸۲۸ دانش‌آموز در استان رای‌اولی هستند که تلاش‌ می‌شود در قالب این پویش زمینه حضور آگاهانه آنها در پای صندوق‌های اخذ رای فراهم شود.

وی با بیان اینکه در انتخابات‌های گذشته نیز در قالب برگزاری برنامه‌های مختلف زمینه آگاهسازی و مشارکت پرشور رای‌اولی‌ها فراهم می‌شد، گفت:  امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، زمینه برگزاری برنامه‌های حضور فراهم نیست لذا این پویش بصورت مجازی و در بستر شبکه شاد راه‌اندازی شده است.

معاون فرهنگی و پرورشی آموزش و پرورش کردستان اضافه کرد: در قالب این پویش و در راستای آگاهسازی رای‌اولی در زمینه انتخابات، هربار سوالاتی از طریق شبکه شاد با عناوین مختلف از جمله هدف از شرکت در انتخابات، معیارتان برای انتخاب رییس جمهور و غیره از انان پرسیده شده و به نوعی به شرکت در این رویداد ترغیب می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه پویش رای‌‍‌اولی‌ها در استان با محوریت تشکل‌ها، اتحادیه انجمن‌های اسلامی و سازمان دانش‌آموزی برگزار می‌شود، یادآور شد:  آینده متعلق به دانش‌آموزان بوده و شرکت در انتخابات به نوعی می‌تواند آنان را برای پذیرش مسوولیت‌ها در آینده آماده کند.

نریمانی افزود: تجربه ثابت کرده با توجه به اینکه رای اولی‌ها برای اولین بار موفق به مشارکت در سرنوشت سیاسی کشور می‌شوند حتی اگر مشارکت اقشار مختلف مردم کم باشد مشارکت‌ رای‌اولی‌ها اکثرا بصورت ۱۰۰ درصدی بوده بنابراین باید تلاش کنیم که انتخاب آگاهانه داشته باشند.

بر اساس این گزارش، فضای پرشور و حرارت انتخاباتی در کردستان در کنار افزایش بینش سیاسی مردم به ویژه رأی اولی‌ها نشان از خلق یک حماسه دیگر در 28 خرداد ماه دارد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1738780
ارسال نظر
نظرات