شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:29 منتشر شده در مورخ: 1400/03/09 شناسه خبر: 1738785
در گفت‌وگویی عنوان شد؛

حکم ۶ ماه حبس برای حفاران غیرمجاز در شیروان

حکم ۶ ماه حبس برای حفاران غیرمجاز در شیروان
قویدل گفت: پرونده متهمانی که به‌قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی در حال حفاری در منطقه روستای تنسوان شیروان بودند، در دادگاه بدوی رسیدگی و حکم محکومیت برای آن‌ها صادر شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ملک حسین قویدل چوکانلو، مسئول حقوقی و املاک اداره‌کل میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه بر اساس گزارش مردمی و حضور مأموران نیروی انتظامی در محل، متهمان به حفاری غیرمجاز روستای تنسوان شیروان دستگیر شدند، اظهار داشت: پرونده این سه نفر که به‌قصد به دست آوردن اموال تاریخی و فرهنگی در حال حفاری در منطقه روستای تنسوان شیروان بودند در دادگاه بدوی رسیدگی و حکم محکومیت برای آن‌ها صادر شد.
وی ادامه داد: این متهمان به تحمل ۶ ماه حبس، اعاده وضع به حال سابق، ضبط ادوات حفاری و پرداخت ۲۴۰ میلیون ریال جزای نقدی، محکوم شدند.

قویدل اضافه کرد: کشف جرم و دستگیری مجرمان، تشکیل پرونده و معرفی به مراجع قضایی به‌منظور رسیدگی و اجرای حکم ازجمله اقدامات لازم در جهت پیشگیری از وقوع جرائم علیه میراث ‌فرهنگی و صیانت از اماکن ، تجهیزات و اموال منقول و غیرمنقول است.

گفتنی است شهرستان شیروان در گوشه شمال شرقی استان، از شمال به کشور ترکمنستان، از جنوب به شهرستان اسفراین ، از شرق به شهرستان فاروج و از غرب به شهرستان بجنورد محدود می‌شود. فاصله مرکز شهرستان شیروان تا شهر بجنورد ۵۲ کیلومتر و تا مشهد مقدس ۱۹۵ کیلومتر است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738785
ارسال نظر
نظرات