شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:32 منتشر شده در مورخ: 1400/03/09 شناسه خبر: 1738792
معاونت امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت خبر داد؛

اشتغال ۱۱۸۵۱۰ نفر با رونق واحدهای صنفی در سیستان و بلوچستان

اشتغال ۱۱۸۵۱۰ نفر با رونق واحدهای صنفی در سیستان و بلوچستان
محمد رفیع سلطانزاده گفت: به واسطه فعالیت و رونق واحدهای صنفی در سیستان و بلوچستان برای ۱۱۸ هزار و ۵۱۰ نفر اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد رفیع سلطانزاده، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صمت سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: ۷۴ هزار و چهارصد و چهار واحد صنفی دارای پروانه کسب از اتحادیه های مرتبط، در سیستان وبلوچستان فعالیت دارد که این ظرفیت برابر با ۱.۶۳درصد اصناف کل کشور است.
 
وی افرود: این واحد های صنفی در رسته های تولیدی، خدمات فنی و توزیعی و خدماتی و در قالب ۹ اتاق اصناف و ۱۶۲اتحادیه صنفی در هزار و هفتصد و پنجاه رسته صنفی مشغول به فعالیت هستند.

سلطانزاده آمار اشتغال ایجاد شده توسط واحد های صنفی سیستان و بلوچستان را ۱۱۸ و پانصد و ده مورد اعلام و اظهار کرد: سازمان صنعت،معدن و تجارت در ۲۳ شهرستان استان دارای ادارات و نمایندگی های ثبت شده در سایت ایرانیان اصناف است که بر فعالیت اصناف و سازمان های صنفی نظارت دارند.

وی با تاکید بر پیگیری های به عمل آمده به منظور ساماندهای صنوف در شهرستانهای فاقد اتحادیه صنفی و تازه تاسیس از جمله سرباز، میرجاوه، دلگان، دشتیاری و ... افزود: با توجه به داشتن حد نصاب مقرر در قانون نظام صنفی از حیث تعداد صنوف دارای پروانه کسب ثبت شده در سایت ایرانیان اصناف، فرایند برگزاری انتخابات و تشکیل اتحادیه برای این شهرستان ها در دستور کار سازمان قرار دارد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738792
ارسال نظر
نظرات