شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 12:50 منتشر شده در مورخ: 1400/03/09 شناسه خبر: 1738835

حضور کمیجانی به جای همتی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی

حضور کمیجانی به جای همتی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی
قائم مقام بانک مرکزی در نشست هماهنگی‌های اقتصادی دولت که صبح امروز برگزار شد، حضور یافت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ در نشست ستاد هماهنگی‌های اقتصادی معمولا رییس بانک مرکزی حضور می‌یابد که عبدالناصر همتی کاندیدای سیزدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و رییس فعلی بانک مرکزی امروز در این نشست غایب بود و به جای او اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی در جلسه حاضر شد.

حضور کمیجانی در نشست هماهنگی‌های اقتصادی، گمانه‌زنی‌ها درباره رفتن همتی از ریاست بانک مرکزی را تقویت کرده است و احتمالا اکبر کمیجانی در نشست هیات دولت به جای همتی شرکت می‌کند. 

شب گذشته عبدالناصر همتی رییس کل بانکی مرکزی در گفت و گویی در شبکه کلاب هاوس اظهار کرد: رئیس جمهور گفتند اگر می‌خواهید در انتخابات بمانید نمی‌توانید رئیس بانک مرکزی بمانید. البته من گفتم که فعالیت‌های انتخاباتی تاثیری ندارد ولی شما صاحب اختیار هستید. البته شنیده ام با برخی اقتصاددان ها هم برای جانشینی صحبت کرده‌اند.

وی همچنین گفت: اگر رییس دستگاه قضا می‌تواند بدون استعفا از مقام خود در انتخابات باشد، رییس کل بانک مرکزی هم می‌تواند. قانون در این مورد صراحت دارد، و مانعی وجود ندارد با این حال به رییس جمهور گفتم که اگر صلاح و لازم می‌داند فرد دیگری را به جای من بگذارد.

انتهای پیام/ک

منبع: ایرنا

https://www.dana.ir/1738835
ارسال نظر
نظرات