شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:09 منتشر شده در مورخ: 1400/03/09 شناسه خبر: 1738927
فعالان سیاسی قوچان در میزگرد انتخابات ۱۴۰۰ تأکید کردند؛

لزوم امیدآفرینی در فضای مجازی با تبیین دستاوردهای نظام/ کارآمدی نتیجه مشارکت و انتخاب صحیح است

لزوم امیدآفرینی در فضای مجازی با تبیین دستاوردهای نظام/ کارآمدی نتیجه مشارکت و انتخاب صحیح است
در شرایط امروز جامعه که دشمن با ترفندهای مخالف به دنبال کاهش مشارکت مردم در انتخابات ۱۴۰۰ است فضای مجازی می‌تواند با تبیین دستاوردهای نظام اسلامی علاوه بر امیدآفرینی در میان مردم زمینه مشارکت حداکثری در انتخابات را فراهم کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح توس، نزدیک به یک ماه تا برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا باقی‌مانده و شاید ویروس کرونا باعث شده تب‌وتاب انتخابات در سطح کشور به‌ ویژه در میان مردم کاهش پیدا کند.

شرایط داخلی و بین‌المللی ازجمله مشکلات معیشتی و اقتصادی، کاهش قدرت خرید مردم، افزایش سرسام‌آور برخی کالاها و غیره به همراه مسائلی همچون تحریم‌ها، برجام و ... می‌طلبد مردم حضور حداکثری در عرصه انتخابات داشته و برای کاهش این مشکلات انتخابی آگاهانه داشته باشند.

قطعاً کرونا باعث می‌شود حضور حقیقی مردم و کاندیدای انتخاباتی در ستادهای انتخاباتی حوزه ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا به صفر برسد لذا برای جبران این خلأ فضای مجازی می‌تواند بستر مناسبی برای عرض‌اندام کاندیداهای انتخاباتی و به‌تبع امیدآفرینی و بصیرت افزایی میان مردم باشد.

فضای مجازی می‌تواند در حضور حداکثری مردم نقش مؤثری داشته باشد

در همین راستا امام‌جمعه قوچان در گفتگو با صبح توس، با تأکید بر تجربه‌های کسب‌شده از فضای مجازی طی سال‌های اخیر گفت: فضای مجازی می‌تواند در حضور حداکثری مردم نقش مؤثری ایجاد کند اما باید سیاست‌گذاری درستی در این زمینه صورت بگیرد.

حجت‌الاسلام علیرضا هراتی مطلق با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه فضای مجازی بیان کرد: باید واقعیت‌ها در آن فضا مطرح شود و اگر فضای مجازی با اصول اسلامی و انسانی پیش برود قطعاً در امیدآفرینی و حضور حداکثری مردم مؤثر است.

فضای مجازی بستر مناسبی برای روشنگری و امیدآفرینی است

فرمانده سپاه ناحیه قوچان نیز با اشاره به شرایط فعلی کشور و حاکم شدن کرونا به خبرنگار صبح توس، گفت: کرونا باعث شده است دیگر مراسمات  تبلیغات انتخاباتی در فضای حقیقی برگزار نشود اما فضای مجازی می‌تواند بستر و فرصت مناسبی برای روشنگری، امیدآفرینی و بصیرت افزایی باشد.

پاسدار علی زرقانی افزود: صاحبان رسانه می‌توانند دستاوردهای نظام را که باعث امیدآفرینی در جامعه می‌شود را بازنشر دهند البته همین فضای مجازی عرصه را برای رقابت سالم و درست میان کاندیدا فراهم کند.

وی تأکید کرد: کاندیداها می‌توانند از بستر فضای مجازی برای معرفی کارنامه و برنامه هایشان استفاده کرده و همین فضا نیز می‌تواند به کاهش هزینه‌های انتخاباتی برای کاندیدها شود.

فرمانده سپاه ناحیه قوچان انتخابات در ایران را مظهر مردم‌سالاری دینی، پشتیبانی مردمی نظام، اقتدار کشور و آبروی انقلاب دانست و خاطرنشان کرد: انتخابات رابطه مستقیمی با کارآمدی دارد یعنی هر چه حضور مردم پرشور و پررونق‌تر باشد با انتخاب درست، آگاهانه و اصلح دولتی کارآمد روی کار می‌آید.

زرقانی با تأکید بر اینکه دولت با پشتوانه مردمی می‌تواند در عرصه‌های داخلی و خارجی اقدامات مؤثری انجام دهد گفت: امروز دشمن به دنبال کمرنگ و کم رونق جلوه دادن حضور مردم در انتخابات بوده اما برای داشتن کشور و نظامی قوی و مأیوس کردن دشمنان باید مردم حضور پررنگ‌تری داشته باشند.

فعالان فضای مجازی متعهدانه امیدآفرینی را در مردم ایجاد کنند

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی قوچان نیز بابیان اینکه امروز در دنیا رسانه حرف اول را میزند، افزود: رسانه می‌تواند نقش مهمی در معادلات گوناگون داشته باشد و قطعاً فعالان فضای مجازی باید متعهدانه امیدآفرینی را در میان مردم ایجاد کنند.

حجت‌الاسلام هادی ایمانی نیا تأکید کرد: فضای مجازی باید به دور از شایعات مسموم حقایق را برای مردم بیان کند تا بهترین نقش را برای انتخاب اصلح و برگزاری انتخاباتی پرشور رقم بزند.

وی با اشاره به اینکه باید برای امیدآفرینی در سطح جامعه خدمات نظام و انقلاب در حوزه‌های مختلف بازگو شود، بیان کرد: حضور پای صندوق‌های رأی مستلزم انتخاب فردی با معیار انقلابی، جهادی ، جوان و کارآزموده است تا عملکردش در زندگی مردم نقش ببندد.

نماینده ولی‌فقیه در جهاد کشاورزی قوچان معیار انتخاب اصلح را توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری دانست و تصریح کرد: باید یک دولت جوان حزب‌اللهی را انتخاب کرد که با تعهد به دنبال کار کردن باشد و با انتخاب کابینه‌ای از نیروهای جوان در صحنه‌های مختلف اثرگذاری قابل‌توجهی داشته باشد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1738927
ارسال نظر
نظرات