شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:34 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739035
علیرغم شیوع ویروس کرونا صورت گرفت؛

رشد برابری صادرات از طریق پایانه مرزی میرجاوه/گاز مایع و قیر عمده کالاهای صادراتی

رشد  برابری صادرات از طریق پایانه مرزی میرجاوه/گاز مایع و قیر عمده کالاهای صادراتی
رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری سیستان و بلوچستان از رشد ۴۳ برابری صادرات از طریق پایانه مرزی میرجاوه خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مسعود نکودری در گفت وگو با عصرهامون بیان کرد:  ۱۲۹ هزار و ۷۱۰ تن کالا در  دو ماهه سال جاری از طریق این پایانه مرزی به خارج از کشور صادر شد که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با سه هزار تن افزایش ۴۳ برابری را نشان می دهد.

وی افزود: گاز مایع، هیدروکربن و قیر عمده کالاهای صادراتی از پایانه مرزی میرجاوه در این مدت بودنه است.

این مقام مسئول ادامه داد: این پایانه مرزی از جایگاه ویژه ای از لحاظ حمل و نقل، ترانزیت کالا و تردد مسافر برخوردار است به طوری که با برنامه ریزی و استفاده از فرصت های در نظر گرفته شده در چهارچوب همکاری و توافقنامه های فی مابین، سود سرشاری عاید کشور خواهد شد.

وی اذعان کرد: بر اساس تصمیمات مدیریت کرونا استانی در حال حاضر تنها حوزه کالا در بخش های مختلف صادرات، واردات و ترانزیت از طریق این پایانه مرزی امکان پذیر است و ورود مسافر پاکستانی به داخل خاک کشور به منظور جلوگیری از شیوع کرونا هندی از ۷ اردیبهشت ماه سال ممنوع اعلام شده است.

رئیس اداره ترانزیت اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای است در ادامه از واردات ۲۲ هزار و ۶۱ تن کالا در دو سال جاری از طریق پایانه مرزی میرجاوه به کشور خبر داد و گفت: برنج، کنجد و نارنگی عمده کالاهای وارداتی این پایانه مرزی را در این مدت تشکیل می دهند.

نکودری اذعان کرد: مجموع ترانزیت انجام شده در پایانه مرزی میرجاوه نیز در این مدت ۵۵ هزار و ۳۱۴ تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۸۰ برابری را نشان می دهد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739035
ارسال نظر
نظرات