شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 10:52 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739078
داور "عصر جدید" در بوشهر:

هنرِ اهل رسانه، ساده‌سازی مطالب پیچیده است

هنرِ اهل رسانه، ساده‌سازی مطالب پیچیده است
سیدبشیر حسینی گفت: هنر اهل رسانه این است که پیچیده‌ترین مطالب را ساده بیان کند و از اشتباهات گذشته خود بپرهیزید و گامی بزرگ و رو به جلو بردارد؛ فراموش نکنیم بازتاب رسانه‌ای چیزی که در عالم زیباست لزوماً آن زیبایی را نخواهد داشت پس باید به دنبال زاویه دید جدید و متفاوت بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ نشست صمیمی سید بشیر حسینی کارشناس ارشدحقوق و دکترای ارتباطات، عضو هیئت‌علمی و مدیر گروه مدیریت و علوم نوین رسانه دانشکده ارتباطات دانشگاه صداوسیما و داور برنامه عصر جدید با خادمیاران کانون خبر و فضای مجازی خدمت رضوی استان بوشهر برگزار شد.

حسینی گفت: نام امام رضا علیه السلام آنچنان مبارک و شیرین است که هر جا پرچمی به نام ایشان بالا می رود آدم دلش می خواهد با تمام وجود در زیر این پرچم قرار گیرد افزود: هرچند ما نگین زمینی ایشان را در مشهد داریم اما امامان در همه جا احساس می شوند.
وی در خصوص اهمیت فعالیت های رسانه ای با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۸۳ اظهار داشت: رهبر کبیر انقلاب تعبیر اعجاز انگیزی از رسانه ارایه داده و فرمودند: « تنگه احد انقلاب اسلامی حوزه هنر و رسانه است» زیرا تنگه احد هر دو معنای ایجابی و هم سلبی را با هم دارد زیرا اگر این تنگه را نگه داریم پرچم در دست ماست و اگر کوتاهی کنیم با وجود پیروزی در جنگ کل فضا را از دست می دهیم.

وی با اشاره به مظلومیت حاج قاسم سلیمانی در حوزه رسانه، بیان کرد: زمان و مکان شهادت ایشان در ساعت یک و بیست دقیقه نصف شب و خارج از جغرافیای کشورمان، یک زمان و مکان نمادین بود و این رسانه بود که بعد از شهادت حاج قاسم میدان داری کرد تا جایی که در بستر اینستاگرام نام بلند شهید حاج قاسم سلیمانی خیلی محدود گردید و در صورت پافشاری کاربران برای انتشار محتوای مربوط به ایشان کاملاً از این رسانه حذف می شدند و اینگونه همه میدان از دست خواهد رفت و تنگه احد انقلاب نیز به خطر خواهد افتاد.

داور عصر جدید خاطرنشان کرد: اگر این ویژگی ها رعایت شود هم پیشرفت قابل توجهی صورت خواهد گرفت هم آثاری ماندگار تولید می شود. بهتر است هر ده روز یکبار خبر تولید شود اما همان خبر جدی، خلاقانه، اثرگذار و از یک زاویه جدید باشد زیرا ما نباید گول کمیت ها را بخوریم چیزی که جبهه انقلاب را به شدت زمین می زند بیلان کاری و وعده های اینگونه است.

وی  افزود: هنر اهل رسانه این است که پیچیده ترین مطالب را ساده بیان کند و از اشتباهات گذشته خود بپرهیزید و گامی بزرگ و رو به جلو بردارد یادآور گردید: فراموش نکنیم بازتاب رسانه ای چیزی که در عالم زیباست لزوماً آن زیبایی را نخواهد داشت پس باید به دنبال زاویه دید جدید و متفاوت بود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739078
ارسال نظر
نظرات