شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:02 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739120
معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان خبر داد؛

ادامه خرداد گرم در جنوب شرق کشور/ دمای ۱۴ شهر سیستان و بلوچستان به بیش از ۴۰ درجه رسید

ادامه خرداد گرم در جنوب شرق کشور/ دمای ۱۴ شهر سیستان و بلوچستان به بیش از ۴۰ درجه رسید
محمود دیانتی گفت: در شبانه روز گذشته دمای هوای ۱۴ شهر استان به بیش از ۴۰ درجه رسید و دلگان با ۴۷ درجه سلسیوس گرمترین شهر استان شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود دیانتی، معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: همانطور که انتظار می رفت روند افزایش دمای هوا در اکثر شهرهای استان آغاز شد به طوری که در شبانه روز گذشته تنها در شش شهر دمای کمتر از ۴۰ درجه ثبت شده است.

وی افزود: در ۲۴ ساعت گذشته دمای هوای زاهدان نیز به مرز ۳۸ درجه سلسیوس رسید و گرمترین روز این شهر در یک ماه اخیر را رقم زد.

معاون فنی و شبکه ایستگاه های هواشناسی سیستان و بلوچستان ادامه داد: بر اساس آخرین خروجی نقشه های پیش یابی و مدل های جوی انتظار می رود دمای زاهدان در حدود پنج روز آینده به بیش از ۴۰ درجه سلسیوس نیز برسد.

دیانتی خاطرنشان کرد: افزایش دما و گرمای هوا سایر شهرهای استان را نیز تحت تأثیر قرار می دهد به طوریکه احتمال گرمازدگی، خسارت به محصولات کشاورزی و مرغ داری ها، افزایش مصرف آب و برق در روزهای آینده وجود دارد.

وی اضافه کرد: توصیه می شود برای عبور از موج گرما نسبت به صرفه جویی و مدیریت تامین آب و برق، تهویه مناسب گلخانه ها و مرغداری ها و برداشت محصولات رسیده باغی و زراعی اقدام شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739120
ارسال نظر
نظرات