شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کهکیلویه و بویراحمد
ساعت: 14:23 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739187
دبیر ستاد ازدواج دانشجویی استان مطرح کرد؛

آمار صفر طلاق در ازدواج‌های دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد/ کمبود خوابگاه دانشجویی متاهلین در استان

آمار صفر طلاق در ازدواج‌های دانشجویی کهگیلویه و بویراحمد/ کمبود خوابگاه دانشجویی متاهلین در استان
محسن قلندری با اشاره به اینکه طلاقی در میان زوج‌های دانشجویی استان کهگیلویه و بویراحمد وجود ندارد از افزایش ۲۰ درصدی ازدواج‌های دانشجویی استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از صبح زاگرس محسن قلندری دبیر ستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان و مسول نهاد رهبری در دانشگاه یاسوج به اشاره به آغاز طرح سفر تا بهشت گفت:  هر دانشجویی از اول فروردین ماه ۹۸ تا شهریور ۱۴۰۰ عقد کردند شرایط ثبت نام در این طرح را  دارند.

وی گفت: ویروس کرونا باعث شد فضای آموزشی و سایر برنامه ها تحت تاثیر قرار بگیرد اما در سه دوره گذشته تعداد ۸۰ ، ۱۰۰ و ۱۲۰ زوج ثبت نامی در این طرح داشتیم که حتما یکی از زوجین دانشجو بوده است هر ساله ۲۰درصد افزایش مزدوجین دانشجویی را داریم.

کمترین روند را در طلاق زوج های دانشجویی در استان داشتیم می توان گفت طلاق در میان زوج های دانشجویی در این طرح در استان صفر بوده است هر چند که اکنون درصد ازدواج در کشور منفی است.

حجت الاسلام والمسلمین قلندری ادامه داد: در کل کشور امار طلاق ۸.۲ درصد است و در جامعه  دانشجویی ۵.۸ درصد است و این نشان می دهد این ازدواج های دانشجویی پایدار و  موفق بوده است.

وی ادامه داد: آموزش های حین ازدواج برای دانشجویان انجام می شود دوره های مهارت های زندگی  را در شهر مشهد برگزار می کنیم دوره دیگری در فضای مجازی برگزار و بعد عازم مشهد می شوند که هزینه این سفر برای دانشجو سفر است و در سه روزی که مشهد هستند برنامه های مختلف و خوبی برای آنها اجرا می شود.

دبیرستاد ازدواج دانشجویی دانشگاه های استان گفت: در این دوره با توجه به شرایطی که وجود دارد حداکثر ۷۰ زوج از استان می توانند حضور پیدا کنند که در کشور در گذشته همزمان ۷۰۰ نفر اعزام می شدند اما با توجه به شرایط موجود هر زوج به سایت مراجعه و یک زمان را برای سفر خود مشخص میکنند.

وی بیان کرد: از اول اردیبهشت ماه اعزام کاروان ها شروع شده و تا پایان اسفند ماه ادامه دارد این برنامه مورد توجه رهبر انقلاب نیز قرار گرفته است و چند وزارت خانه وارد این کار شده اند اساس نامه این طرح آماده شده است که  تصویب این طرح  مانده است.

وی  با اشاره به خوابگاه های دانشجویی متاهلین در استان‌های مختلف بیان کرد: متاسفانه تعداد خوابگاه های دانشجویی ویژه متاهلین در استان  بسیار کم است شاید به کمتر از ۳ واحد برسد که در اینجا از خیرین می خواهیم برای ساخت خوابگاه متاهلین همراهی کنند.

حجت الاسلام والمسلمین قلندری افزود: این تعداد برای استان بسیار کم است و جوابگو نیست که انتظار می رود مسولان و خیرین در این کار خیر همراهی لازم را داشته باشند

وی تصریح کرد: در سال های گذشته تعداد زوج های متاهل زیادی در استان خواهان خوابگاه بودند که متاسفانه به دلیل کمبود در استان نتوانستیم به آنها خوابگاهی داده شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739187
ارسال نظر
نظرات