شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 14:42 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739190
رئیس اداره برق رفسنجان خبر داد؛

راه اندازی مجدد پست برق شماره یک رفسنجان با ظرفیت دو و نیم برابری

راه اندازی مجدد پست برق شماره یک رفسنجان با ظرفیت دو و نیم برابری
محمدرضا یوسفی از راه اندازی مجدد پست برق شماره یک رفسنجان (نیروگاه برق) با ظرفیت دو و نیم برابری از ابتدای تیرماه امسال خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان، محمدرضا یوسفی رئیس اداره برق رفسنجان در جمع خبرنگاران رفسنجان با بیان اینکه مدیریت توزیع برق شهرستان رفسنجان تحت پوشش شمال استان اداره می شود گفت: رفسنجان به تنهایی ۲۴۰ مگا وات یعنی یک سوم برق شمال استان را در اختیار دارد.

وی عنوان کرد: قریب به ۸ هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع تحت پوشش مدیریت توزیع برق شهرستان رفسنجان قرار دارد و این شهرستان ۱۳۵ هزار اشتراک دارد، قریب دو هزار اشتراک در اختیار پمپ های کشاورزی است که نصف برق شهرستان رفسنجان را استفاده می کند.

رئیس اداره برق رفسنجان بیان کرد: از سال ۱۳۹۹ تاکنون، ۴ میلیارد اعتبار فقط برای برق رسانی به مردم انجام شده است و قریب چهار و نیم میلیارد تومان در بحث ترمیم فرسودگی خطوط و در بحث روشنایی معابر هم چهار میلیارد هزینه شده است.

یوسفی با اشاره به افزایش قابل توجه مصرف برق نسبت به سال گذشته گفت: در فروردین ماه امسال ۲۲ درصد افزایش داشتیم و حتی سدهای آب نسبت به سال گذشته کمتر آب گیری شده اند و در نتیجه کاهش تولید برق داشتیم و پدیده ی نو ظهور ارز دیجیتال یا ماینر به شبکه های برق غیر مجاز اضافه شده است که در مقایسه با سال گذشته ۶۲ هزار برابر به مصرف رسیده است و این موضوع باعث شد کمبود برق دو برابر افزایش یابد و به سمت خاموشی های اضطراری سوق یافتیم و روزانه به مدت دو ساعت خاموشی داشتیم.

وی افزود: برای اینکه به شبکه توزیع برق کمک کرده باشیم از مردم شهرستان رفسنجان تقاضا دارم با روشهایی همچون استفاده از لامپ های کم مصرف، خاموش کردن لامپ های اضافی، عدم استفاده از وسایل پرمصرف در ساعات پیک بار، در تنظیم مصرف کمک رسان باشند و در اینصورت خاموشی نخواهیم داشت.

رئیس اداره برق رفسنجان سرقت سیم های برق و ماینرها را دو چالش مهم در توزیع برق دانست و گفت: ۴۵ درصد سرقت کابل های برق استان در شهرستان رفسنجان رخ می دهد.

یوسفی تصریح کرد: اگر شخصی ماینر های غیر مجاز کشف کرد و به ما معرفی کند، بر اساس تعداد ماینری که کشف کرده است پاداش از دو میلیون تا ۱۰ میلیون تعلق می گیرد، تنها ماینر مجاز به منطقه اقتصادی تعلق دارد زیرا شرکت انتقال دهنده است و پول پرداخت شده بر اساس نرخ صادرات است هرچند ماینر ها منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان از ابتدای خردادماه خاموش شدند.

وی از راه اندازی مجدد پست برق شماره یک رفسنجان (نیروگاه برق) خبر داد و گفت: این نیروگاه سال ها با ظرفیت ۳۰ مگا وات آمپر کار کرده و امروز در حالت باز سازی قرار گرفته و ظرفیت آن به ۸۰ مگا وات آمپر می رسد و با ظرفیت دو و نیم برابر به شبکه رفسنجان اضافه خواهد شد که از اول تیر ماه امسال افتتاح می شود.

رئیس اداره برق رفسنجان در پایان خاطرنشان کرد: تبدیل شبکه توزیع برق سیمی به شبکه کابل خودنگهدار به طول ۲۰۰ کیلومتر آغاز شده و تا سه سال آینده ۷۰۰ کیلومتر شبکه برق شهرستان تبدیل خواهد شد، با این تبدیل خاموشی ها کم، افت ولتاژ شهر کاهش می یابد و سرقت سیم های برق به صفر می رسد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739190
ارسال نظر
نظرات