شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 13:16 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739200
مناطق محروم خالی از پزشک؛

سرگردانی بیماران به علت نبود پزشک در شرقی ترین نقطه کشور/ 70 کیلومتر فاصله تا اولین مرکز درمانی

سرگردانی بیماران به علت نبود پزشک در شرقی ترین نقطه کشور/ 70 کیلومتر فاصله تا اولین مرکز درمانی
این روزها مشکلات درمانی در شهرستان هایی همچون مهرستان تبدیل به قصه پرغصه ای شده که تمامی ندارد و نبود امکانات درمانی و بهداشتی از جمله پزشک باعث بروز مشکلات زیادی برای مردم این منطقه شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طی تماس های مکرری که شماری از ساکنین روستاهای مهرستان با تحریریه خبر عصرهامون داشتند از نبود پزشک در برخی نقاط گلایه کرده و خواستار رفع این چالش از سوی متولیان امر شدند.

محرومیت در بخش درمانی و بهداشتی روستاهایی همچون مدهوک، ایرافشان، چاهوک و قادرآباد باعث شده اکثر مردم برای انجام کارهای درمانی خود به مرکز بخش های دیگر مراجعه کنند، این در حالی است که باید اهال  ایرافشان تا مرکز بخش آشارفاصله 70 کیلومتری و ساکنین مدهوک تا مهرستان فاصله 50 کیلومتری زا طی کرده که تردد در مسیرهای فوق تحمل درد و هزینه درمان را برای آنان سخت و دوچندان کرده است.

به گفته اهالی، برخی از روستاها چندین ماه است که پزشکی در آنها وجود نداشته و این حق مردم نیست که به علت کمبود پزشک با سختی روبرو باشند؛ در حالی که توزیع مناسب نیروی انسانی بخش سلامت بر بهبود شاخص‌های بهداشتی و درمانی جامعه اثر دارد و سیاستگذاران و مدیران بخش سلامت باید به نیاز جامعه در خصوص توزیع پزشک توجه ویژه داشته باشند.

اهالی از مسئولان و متولیان امر خواستار رفع این معضلات شده و گفتند: مردم چه مدت زمان دیگر باید در انتظار یک پزشک برای مرکز بهداری به سرر برند؛ به جای کلنگ زنی بهداری جدید در همین مراکز موجود به فکر نیروی انسانی و پزشک باشید تا درد اهالی درمان شود؛  بهداری بدون پزشک به کار مردم می اید وقتی پزشکی وجود ندارد.

در تلاش برای رفع کمبود پزشک هستیم

در تماسی که پیرامون بررسی این مشکل خبرنگار ما با کاظم آریان، رئیس مرکز بهداشت مهرستان داشت، وی گفت: در دو روستای "چاهوک" و "قادر آباد" پزشک مستقر شده و مشکل اهالی این دو منطقه را با استقرار کادر درمان برطرف کرده ایم.

وی افزود: مشکل بخش ایرافشان به عدم وجود متقاضی مربوط می شود که در تلاش هستیم آن را برطرف کنیم و به زودی در این منطقه نیز پزشک مستقر شود، اما مردم می توانند تا استقرار پزشک در این مکان مردم می توانند برای درمان به آشار مراجعه کنند.

این مقام مسئول ادامه داد: در تلاش هستیم تا معضل کمبود پزشک در روستاهای این شهرستان را هر چه سریعتر برطرف کنیم تا دردی از آلام مردم کم شود.

گفتنی است شهرستان مهرستان واقع در 98 کیلومتری سراوان و 120 کیلومتری ایرانشهر در جنوب استان سیستان و بلوچستان واقع شده، و می طلبد پزشکان مهرستان در نزدیک‌ترین مکان، اسکان داده شوند تا بیماران شاهد تاخیر حضور پزشک در مراکز درمانی نباشند.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739200
ارسال نظر
نظرات