شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:37 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739208
اسماعیلی در گفت‌وگو با دانا:

مجلس اجازه بهره‌بردای از هیجانات انتخاباتی به نفع مذاکرات وین را نمی‌دهد/ بدنبال مذاکره عزتمندانه هستیم

مجلس اجازه بهره‌بردای از هیجانات انتخاباتی به نفع مذاکرات وین را نمی‌دهد/ بدنبال مذاکره عزتمندانه هستیم
رئیس فراکسیون «اکو» در مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مجلس اجازه نخواهد داد برخی با استفاده از هیجانات انتخابات در کشور اقدامات خاصی را در وین رقم بزنند گفت: مجلس به هیچ وجه سرگرم انتخابات نیست و درحال انجام امور قانون گذاری است.

«ولی اسماعیلی»، نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ با اشاره به اینکه مجلس اجازه نخواهد داد برخی با استفاده از هیجانات انتخابات در کشور اقدامات خاصی را در وین رقم بزنند گفت: مجلس به هیچ وجه سرگرم انتخابات نیست و درحال انجام امور قانون گذاری است.

وی با اشاره به اینکه به طور دقیق عملکرد دولت و تیم مذاکره کننده هسته ای را رسد می کنیم تصریح کرد: هم کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به طور دقیق و مستمر اقدامات مذاکره کنندگان را رسد می کند و هم سایر نمایندگان؛ بنده نیز هم به عنوان رئیس فراکسیون اکو موضوع مذاکرات وین را به طور دقیق دنبال می کنم.

رئیس فراکسیون اکو مجلس یازدهم با اشاره به اینکه مجلس اجازه نخواهد داد مذاکرات از چارچوب قانون راهبردی لغو تحریم ها و چارچوب تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری عدول کند تصریح کرد: سیاست جمهوری اسلامی ایران همچنان تاکید بر لغو کامل کلیه تحریم ها و ارستی آزمایی است.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در نشستی که با آقای عراقچی داشتیم بر مواضع اصولی مجلس تاکید کردیم گفت: به آقای عراقچی متذکر شدیم که نباید تحریم ها را به دو دسته تحریم های خوب و بد یا تروریستی و غیرتروریستی تقسیم کنیم که این مسئله اول انحراف در مذاکرات خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران با قانون لغو تحریم ها دست برتر در مذاکرات را دارد ادامه داد: این قانون قدرت چانه زنی بالایی را به دولت داد تا در مذاکرات با قدرت ظاهر شود ضمن اینکه مقاومت و ایستادگی ملت همواره پشتوانه محکم و قابل اتکایی برای دولت و مذاکره کنندگان بوده است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره به اینکه با وجود تمام تبلیغات منفی اما مجلس هیچ گاه مخالف مذاکرات نبوده و نیست عنوان کرد: مجلس و کلیت نظام هم به دنبال مذاکره است، اما مذاکره ای در چارچوب منافع ملی، ما هم به دنبال رفع تحریم ها هستیم اما نمی خواهیم دوباره فریب بخوریم یا ذلیلانه وارد مذاکرات شویم.

نماینده مردم گرمی در مجلس با اشاره به اینکه عملکرد تیم مذاکره کننده را به طور دقیق رسد می کنیم تاکید کرد: به هیچ وجه از سیاست های تعیین شده کوتاه نخواهیم آمد اگر خارج از چارچوب سیاست های تعیین شده از سوی رهبری و قانون مصوب مجلس اقدامی انجام دهند مجلس آن را قبول نخواهد کرد و تا وقتی مجلس اقدامات دولت را قبول نکند این اقدامات قانونی نخواهد بود.

انتهای پیام/ک

https://www.dana.ir/1739208
ارسال نظر
نظرات