شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 16:04 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739276
رییس شورای اسلامی شهر شیراز خبرداد؛

گزارش‌های نگران‌کننده از پروانه ساختمان و فروش تراکم شهرداری شیراز

گزارش‌های نگران‌کننده از پروانه ساختمان و فروش تراکم شهرداری شیراز
سید عبدالرزاق موسوی گفت: بر اساس بررسی‌ها و گزارشات مشخص‌شده برخی املاک شهرداری شیراز سال‌هاست که بدون مجوز در تصرف افراد خاصی قرار دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، سید عبدالرزاق موسوی در یکصدو هشتاد و ششمین صحن علنی شورای شهر شیراز با بیان اینکه شهرداری در تغییر کاربری‌ها، تنظیم توافقنامه با مالکین، صدور پروانه و فروش تراکم حقوق مردم را باید رعایت کند، افزود: گزارشی داریم که برخی املاک شهرداری سال‌هاست بدون مجوز در تصرف افراد خاصی قرار دارد و بر همین اساس شهرداری این شهر باید گزارش دقیقی از املاک شناسایی نشده به شورا ارائه کند.

وی با اشاره به تصرف برخی املاک شهرداری توسط بعضی افراد خاص، گفت: در خصوص پروانه ساختمان و فروش تراکم در شهر گزارش‌های نگران کننده‌ای به شورا ارائه شده است.

موسوی ادامه داد: برخی املاک و به صورت خاص خانه‌های سازمانی شهرداری شیراز سال‌ها در اختیار افراد خاصی است و بدون مجوز ادامه تصرف نیز داده می‌شود.

رییس شورای شهر شیراز در نطق پیش از دستور خود در این جلسه شورای شهر با بیان این مطلب گفت: یکی از موضوعات مهم و در واقع حق‌های اساسی شهروندی حق برخورداری از محیط زیست سالم و باکیفیت است که نقش شورا و شهرداری در این زمینه بسیار مهم است.

وی افزود: در خصوص موضوع پروانه ساختمان و فروش تراکم گزارش‌هایی داریم که بعضاً نگران کننده است. البته منابع درآمدی شهرداری نیز عمدتاً از همین محل تامین می‌شود.

موسوی ادامه داد: املاک شناسایی نشده شهرداری یکی دیگر از موارد قابل تأمل است که باید شهرداری گزارش دقیقی در این باره به شورا ارائه کند.

رییس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در این راستا گزارشی داریم که برخی املاک و به صورت خاص خانه‌های سازمانی شهرداری سال‌ها در اختیار افراد خاصی است که بدون مجوز ادامه تصرف می‌دهند که شهرداری باید گزارش مستند آن را به شورا ارائه کند.

وی با اشاره به تذکر هفته گذشته خود در خصوص سامانه شفافیت و مدیریت اطلاعات اظهارداشت: در این ارتباط قرار شد رئیس کمیسیون هوشمند سازی گزارشی را در صحن ارائه کنند که منتظر هستیم، البته گزارش عملکرد شهرداری در موضوع مصوبات شفافیت تهیه شده است که برای اعضای شورا ارسال و از طریق پایگاه اطلاع رسانی شورا به اطلاع عموم شهروندان خواهد رسید.

موسوی از توضیح بیشتری درباره ساکنان املاک شهرداری شیراز در این جلسه خودداری کرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739276
ارسال نظر
نظرات