شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 16:09 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739280
وزیر میراث فرهنگی کشور مطرح کرد؛

افتتاح هتل‌ها در کشور آینده روشنی برای گردشگری را نوید می‌دهد

افتتاح هتل‌ها در کشور آینده روشنی برای گردشگری را نوید می‌دهد
علی‌اصغر مونسان گفت: ساخت ۶۷۰ هتل در کشور شروع شده است که از این تعداد، ۱۷۵ مورد آن دارای ستاره‌های ۴ و ۵ است لذا قطعا افتتاح این طرح‌ها آینده روشنی برای گردشگری را نوید می‌دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در آیین افتتاح مرکز فرهنگی سعدی و تعدادی از پروژه‌های میراث فرهنگی فارس با بیان اینکه علی‌رغم تمام تحریم‌ها اما در دولت دوازدهم توانسته‌ایم بیش از ۲۲ هزار میلیارد تومان پروژه را افتتاح کنیم، گفت: اکنون حدود ۱۶۲ هزار میلیارد تومان پروژه در حال ساخت است و انتظار می‌رود تا پایان این دولت برخی از پروژه‌ها را به افتتاح برسانیم.

علی‌اصغر مونسان از ساخت ۶۷۰ هتل در کشور خبرداد و افزود: از این تعداد،  ۱۷۵ مورد آن دارای ستاره‌های ۴ و ۵ است که قطعا افتتاح این طرح‌ها آینده روشنی برای گردشگری را نوید می‌دهد.

وی ادامه داد: بیش از ۴۰۰ واحد هتل در دولت تدبیر و امید افتتاح شده و حدود ۲۰۰ واحد اقامتگاه بومگردی در بخش گردشگری نیز به بهره‌برداری رسیده که ظرفیت‌ تخت‌ها را به ۴۶۰ هزار تخت رسانده است.

وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اضافه شدن بخش طبیعتگردی به فعالیت‌های گردشگری که عمدتاً فرهنگی و تاریخی بوده است، گفت: این مهم موجب جذب گردشگران شده و این رقابت را در منطقه برای ایران ایجاد کرده است.

مونسان بیان کرد: در حال حاضر ۱۸ مجموعه گردشگری در حال بهره برداری و در بدترین شرایط اقتصادی و تحریم توانستیم بیش از ۲۰۰۰ قلم اشیاء تاریخی در حراج‌های خارجی به کشور عودت کنیم.

وی یادآور شد: بیش از یکهزار میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان تسهیلات به آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا در بخش گردشگری تسهیلات پرداخت شده و ۶۷۰ میلیارد تومان در بانک‌ها در مرحله پرداخت داریم.

وزیر میراث فرهنگی از احیای کاروانسراهای کشور و تبدیل آنها به هتل کارونسرا خبر داد و گفت: این اقدام با واگذاری کاروانسراها اجرایی شد.

مونسان همچنین طرح تجاری سازی، برندینگ، بسته بندی و طراحی صنایع دستی را از دیگر اقدامات اخیر این وزارتخانه عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: سال گذشته و در بخش صادرات صنایع دستی، علی‌رغم فراگیری بیماری کرونایی اما رشد این بخش متوقف و منفی نشد.

مونسان با اشاره به اینکه با بهره برداری از ظرفیت‌های کشور در حوزه گردشگری گوی رقابت گردشگری را از کشورهای همجوار ربوده‌ایم، افزود: نسبت به واگذاری حق بهره برداری از برخی واحدهای تاریخی به بخش خصوصی اقدام شد تا با جذب اعتبار این طرح‌ها نسبت به بهره‌برداری و احیای ۵٠٠ باب خانه تاریخی در کشور اقدام شود.

وی با اشاره به بودجه کم این وزارت خانه در خصوص مرمت و نگهداری ابنیه تاریخی گفت: اگر بخواهیم مجموع اعتباراتی که در بودجه برای نگهداشت ٣۴ اثر ملی و ٢۴ اثر جهانی را صرف این آثار کنیم سرانه بودجه نگهداری هر اثر نزدیک به پنج میلیون تومان است.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739280
ارسال نظر
نظرات