شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 18:40 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739286
بسته ویژه حوادث:

از خاموشی دستگا‌ه‌های استخراج ارز دیجیتال در کازرون تا ناکامی قاچاقچی ۱۷۰کیلو حشیش

از خاموشی دستگا‌ه‌های استخراج ارز دیجیتال در کازرون تا ناکامی قاچاقچی ۱۷۰کیلو حشیش
مهم‌ترین اخبار حوادث روز استان فارس را می‌توانید در بسته ویژه حوادث «شیرازه» مشاهده کنید.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شیرازه، مهم‌ترین اخبار حوادث روز استان فارس را می‌توانید در بسته ویژه حوادث شیرازه مشاهده کنید.

ناکامی قاچاقچی در انتقال 170 کیلو حشیش

فرمانده انتظامی استان گفت: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر داراب در بازرسی از سواری پژو آردی 170 کیلو حشیش کشف کردند.

سردار رهام‌بخش حبیبی، بیان کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان داراب حین گشت زنی در محورهای خاکی منتهی به این شهرستان (روستای مروارید)، به یک سواری پژو آردی مشکوک و دستور ایست را صادر کردند.

وی عنوان داشت: راننده قاچاقچی بدون توجه به دستور پلیس و علائم هشدار دهنده با افزایش سرعت اقدام به فرار کرد.

فرمانده انتظامی استان فارس با بیان اینکه پس از طی مسافتی تعقیب و گریز ماموران انتظامی موفق شدند خودرو را توقیف کنند، گفت: در بازرسی از آن 170 کیلو حشیش کشف شد.

سردار حبیبی با بیان اینکه متهم تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شد، اظهار داشت: بی شک احساس مسئولیت شهروندان در مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از قاچاق کالا و ارائه اطلاعات و اخبار پیرامون این معضل اجتماعی به مرکز فوریت‌های پلیس 110 می‌تواند گام موثری در برخورد با قاچاقچیان و سوداگران مرگ باشد.  

کشف 110 کیلو حشیش در نی‌ریز

جانشین فرماندهی انتظامی استان از کشف 110 کیلو حشیش در شهرستان نی‌ریز خبر داد.

سردار یوسف ملک‌زاده، اظهار داشت: مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان نی‌ریز هنگام کنترل وسایط نقلیه عبوری در گردنه گچی به 3 دستگاه موتورسیکلت حامل بار مظنون و دستور ایست را صادر کردند.

وی عنوان داشت: پس از طی مسافتی تعقیب و گریز با توجه به کوهستانی بودن منطقه راکبان که عرصه را بر خود تنگ دیده بودند یک دستگاه موتورسیکلت را رها و با استفاده از پوشش گیاهی منطقه متواری شدند.

جانشین فرماندهی انتظامی استان با بیان اینکه در بازرسی از زین موتورسیکلت توقیفی و همچنین پاکسازی از محل تردد قاچاقچیان 110 کیلو حشیش کشف شد، تصریح کرد: تلاش برای دستگیری سوداگران مرگ که متواری شده‌اند با جدیت ادامه دارد.

کشف 15 دستگاه موتور و پنل کولر قاچاق

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان از کشف 15 دستگاه موتور و پنل کولر گازی و یک دستگاه ماشین لباس شویی خارجی قاچاق به ارزش 3 میلیارد و 100 میلیون ریال خبر داد.

 داود امجدی ، در تشریح این خبر بیان کرد: در راستای تداوم اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و ارز و سلب تحرک از قاچاقچیان، ماموران انتظامی لارستان حین کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه کامیون مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی با بیان اینکه ماموران در بازرسی از این خودرو 15دستگاه موتور و پنل کولر و یک دستگاه ماشین لباس‌شویی خارجی قاچاق کشف کردند، عنوان داشت: ارزش اموال مکشوفه برابر نظر کارشناسان، 3 میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان لارستان با اشاره به اینکه در این خصوص یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، عنوان داشت: جلوگیری از رسیدن قاچاقچیان به اهداف شوم، برقراری آرامش و آسایش شهروندان و برخورد با متخلفان افتخار بزرگی برای پلیس است و نیروی انتظامی در تحقق این هدف از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهدکرد.

کشف 25 دستگاه موتورسیکلت مسروقه از مخفیگاه سارقان

فرمانده انتظامی ممسنی گفت: در بازرسی از مخفیگاه اعضای باند سه نفره سارقان، 25 دستگاه موتورسیکلت مسروقه به ارزش 4 میلیارد ریال کشف شد.

 محمد نیکبخت، بیان کرد: در پی وقوع چند فقره سرقت موتورسیکلت در برخی از مناطق شهر ممسنی، تیم ویژه‌ای از ماموران پلیس تشکیل و موضوع را به صورت ویژه در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی با انجام اقدامات فنی و تخصصی و برقراری گشت‌های محسوس و نامحسوس، موفق شدند اعضای باند 3 نفره سارقان را شناسایی و آنان را در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهشان دستگیر کنند.
فرمانده انتظامی ممسنی تصریح کرد: متهمان دستگیر شده در تحقیقات فنی پلیس به 25 فقره سرقت موتورسیکلت اعتراف کردند.

 نیکبخت با اشاره به اینکه در بازرسی از مخفیگاه سارقان 25 دستگاه موتورسیکلت مسروقه کشف شد، تصریح کرد: کارشناسان ارزش وسایط نقلیه مکشوفه را 4 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه متهمان پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند، از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک و فعالیت افراد مخل نظم و امنیت در جامعه، مراتب را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.

سارقان به عنف با 45 فقره انواع سرقت روانه زندان شدند

فرمانده انتظامی مرودشت از دستگیری 2 سارق به عنف و کشف 45 فقره انواع سرقت در این شهرستان خبر داد.

 فرشید زینلی، در تشریح این خبر بیان کرد: در پی وقوع یک فقره سرقت به عنف (زورگیری) با تهدید سلاح سرد در شهرستان مرودشت، پی گیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که 2 نفر با تهدید سلاح سرد مبلغ 5 میلیون ریال از یک شهروند سرقت و سریعا از محل متواری شده‌اند.

فرمانده انتظامی مرودشت خاطر نشان کرد: ماموران انتظامی با جمع آوری سرنخ های موجود و انجام گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس موفق شدند هویت هر دو متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضائی آنان را در مخفیگاهشان دستگیر کنند.

 زینلی با بیان اینکه متهمان در بازجویی اولیه به 45 فقره سرقت از اماکن خصوصی، محتویات خودرو، طیور و زورگیری اقرار کردند، عنوان داشت: سارقان پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شدند.
این مقام انتظامی با اشاره به عزم جدی پلیس در برخورد با سارقان، از شهروندان خواست ضمن رعایت هشدارهای پلیسی در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک موضوع را از طریق تلقن 110 به پلیس اطلاع دهند.

با تیزبینی پلیس دستگا‌ه‌های استخراج ارز دیجیتال قاچاق خاموش شدند

فرمانده انتظامی کازرون گفت: با تیزبینی پلیس 26 دستگاه‌ استخراج ارز دیجیتال قاچاق به ارزش 7 میلیارد و 800 میلیون ریال در یک کارخانه ذرت خشک کنی خاموش شدند.

 اسماعیل زراعتیان، تصریح کرد: ماموران پلیس آگاهی کازرون با اقدامات فنی و تخصصی از وجود تعدادی دستگاه استخراج ارز دیجیتال قاچاق در یک کارخانه ذرت خشک کنی مطلع و بررسی موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از هماهنگی با مقام قضائی به محل مورد نظر اعزام و در بازرسی از آن مکان موفق شدند 26 دستگاه استخراج ارز دیجیتال خارجی قاچاق کشف کنند.

فرمانده انتظامی کازرون با اشاره به اینکه در این خصوص یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شد، عنوان داشت: کارشناسان ارزش دستگاه‌های مکشوفه را 7 میلیارد و 800 میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

3 کشته و یک مجروح حاصل برخورد پژو  با جک

رئیس پلیس راه شمالی استان، گفت: بر اثر برخورد پژو پارس با سواری جک در محور مواصلاتی کازرون، 3 نفر کشته و یک نفر نیز مجروح و به بیمارستان منتقل شد.

 عبدالهاشم دهقانی، بیان کرد: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر وقوع یک فقره تصادف فوتی در محور مواصلاتی کازرون، بلافاصله مأموران به همراه دیگر نیروهای امدادی به محل مورد نظر اعزام شدند.
وی افزود: ماموران در بررسی‌های اولیه مشاهده کردند سواری پژو پارس با 3 سرنشین به شدت با یک خودرو جک برخورد کرده است.

رئیس پلیس راه شمالی استان عنوان داشت: در این حادثه راننده هر دو خودرو و یکی از سرنشینان پژو فوت و دیگر سرنشین مجروح و راهی بیمارستان شد.

 دهقانی خاطر نشان کرد: کارشناسان در صحنه حاضر و علت وقوع این حادثه را تجاوز به چپ از جانب راننده سواری پژو اعلام کردند.

کشف کالای قاچاق در سپیدان

فرمانده انتظامی سپیدان از توقیف 2 دستگاه خودرو و کشف انواع کالای قاچاق به ارزش یک میلیارد و 227 میلیون ریال خبر داد.

 احمد فداکار، بیان کرد: روز گذشته ماموران انتظامی سپیدان هنگام کنترل خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی، به 2 دستگاه پژو 405 و وانت نیسان مظنون و آنها را متوقف کردند.

وی ادامه داد: ماموران انتظامی موفق شدند در بازرسی از این خودروها، یک دستگاه یخچال، 20 دستگاه دریل پیچ گوشتی شارژی، 8 دستگاه فرز شارژی، 24 دستگاه پولیش برقی، 30 دستگاه مینی فرز و 2 هزار عدد گچ صنعتی (تیغه سنگی) خارچی قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف کنند.

فرمانده انتظامی سپیدان با بیان اینکه در این راستا 2 نفر دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند، افزود: کارشناسان ارزش محموله‌های قاچاق کشف شده را یک میلیارد و 227 میلیون ریال برآورد کرده‌اند.

کشف آرد قاچاق در اقلید

فرمانده انتظامی اقلید از توقیف یک دستگاه وانت نیسان و کشف 2 تن و 840 کیلوگرم آرد قاچاق خبر داد.

 مراد صارمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، بیان کرد: ماموران انتظامی اقلید حین گشت زنی و کنترل محورهای مواصلاتی، به یک دستگاه وانت نیسان حامل بار مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو 2 تن و 840 کیلوگرم آرد قاچاق کشف شد، افزود: در این راستا راننده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

پژو حامل تریاک به مقصد نرسید

فرمانده انتظامی فسا از توقیف یک سواری پژو 405 و کشف 40 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک خبر داد.

 محمدهاشم قسام ، در تشریح این خبر بیان کرد: ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان فسا حین کنترل محورهای مواصلاتی به یک سواری پژو 405 مشکوک و آن را برای بررسی بیشتر متوقف کردند.

وی با بیان اینکه در بازرسی از این خودرو، 40 کیلو مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد، افزود: در این خصوص یک راننده قاچاقچی دستگیر و پس از سیر مراحل قانونی روانه زندان شد.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739286
ارسال نظر
نظرات