شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 18:40 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739316
کارشناس مسائل استراتژیک:

انتخابات پرشور باعث افزایش وزن ژئوپلیتیک ایران در دنیا می‌شود

انتخابات پرشور باعث افزایش وزن ژئوپلیتیک ایران در دنیا می‌شود
محمد شعبانی فرد گفت: ایران همواره درتحولات منطقه نقش اساسی داشته و به لحاظ جغرافیایی موقعیت منحصر به فردی دارد و به همین جهت انتخابات پرشور باعث افزایش قدرت منطقه ای ایران در ارتباط با دیگر کشور های دنیا می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد شعبانی فرد دکتری مدریت استراتژیک در گفتگو با خبرنگار مرآت در خصوص شرایط تحقق دولت اسلامی گفت: تحقق نهضت انقلاب اسلامی ایران بنا به فرموده مقام معظم رهبری 5 مرحله دارد که با رهبری حکیمانه امام (ره) مرحله اول و دوم آن یعنی تحول انقلابی و تشکیل حکومت اسلامی را پشت سرگذاشته و هم اکنون در مرحله تشکیل دولت اسلامی قرارداریم .

وی همچنین اذعان کرد: امروز تشکیل دولت اسلامی به منظور روی کارآمدن شخص خاصی نیست، بلکه باید دولتی تشکیل شود که  مبنا و شاکله آن اسلامی باشد و برای رسیدن به این مهم باید از طریق انتخابات فرد اصلح را برگزید.

شعبانی فرد در ادامه افزود: انتخابات در کشور ما نماد مردم سالاری دینی به معنای واقعی است و با بسیاری از کشورها که ادعای دموکراسی دارند قابل مقایسه نیست و هرانتخاباتی که در کشور برگزارمی شود حضور و مشارکت فعالانه مردم به مثابه تایید نظام و تحکیم استوانه های انقلاب است.

این کارشناس سیاسی  با ذکر این نکته که این انتخابات منحصر به فرد ترین انتخابات در کشوراست، تاکید کرد: امروز دشمنان با یک هم افزایی داخلی با مدیران دولت مستقر در تلاش هستند، اتفاقاتی را رقم بزنند که کشور را ناکار آمد و فاقد صلاحیت نشان دهند و از طرف دیگر مردم را نسبت به نظام اسلامی دلسرد کنند.

شعبانی فرد تصریح کرد: در تمام سال های پس از انقلاب غربی ها و عل الخصوص در راس همه آنها آمریکا در تلاش است با کم رنگ کردن ارزش های اسلامی مردم را نسبت به نظام و انقلاب دچارشک و تردید کند و حرکت  ومواجه گفتمانی انقلاب ایران را کند کند، تا ایران نتواند به عنوان یک نماد و الگو برای دیگر کشورها باشد.

وی همچنین حضورو مشارکت در انتخابات را باعث افزایش وزن ژنوپلیتیکی کشور در جهان دانست و افزود: به گفته استراتژیست های برتر دنیا انقلاب ایران گستره وسیع تر از حد جغرافیایی ایران دارد و کشور ایران بخشی ازپازل انقلاب اسلامی است و امروز نیز به اذعان خود این افراد ایران بازیگر اصلی درمنطقه است و قدرت نرم ایران در منطقه به حدی اثرگذاراست که بدون حضورآن هیچ معادله ایی رقم نخواهد خورد.

وی با بیان اینکه براساس نظریه هارتلند زمین که  دو دانشمند ژنرال هایزن اتریشی و جفری کمپ انگلیسی مطرح کردند، منطقه ایی بین دریای خزر در شمال و خلیج فارس در جنوب قلب زمین است که درای 70درصد منابع فسیلی وزیر زمینی جهان است و ایران در مرکز این منطقه قلب قلب زمین است و به همین علت ازنظر ژئو پلیتیکی دارای موقعیت ویژه ای است.

وی همچنین تاکید کرد : دشمن در حال حاضر برای مقابله با ایران دیگر از ابزار تحریم و فشار اقتصادی استفاده  نمی کند ، بلکه به دنبال آن است با تغییر دستگاه فکری و اعتقادی مردم و مسئولین در بستر فضای مجازی در داخل کشور برای خود یک شریک و یار پیدا کند و براحتی بتواند عملیات برانداری را انجام دهد.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نکته حائز اهمیت آن است که باید در این موقعیت بصیرو باتدبیر باشیم و و بتوانیم با فهم و درک درست و دشمن شناسی قوی خواب آشفته دشمنان را برهم بزنیم و باتوجه به فرموده مقام معظم رهبری مردم ما همیشه شور همراه با شعور دارند و در صحنه حضور خواهند یافت و بازهم معادلات دشمن را برهم می زنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739316
ارسال نظر
نظرات