شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 19:38 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739325
قاضی‌زاده هاشمی:

مبارزه با قاچاق نیازمند اصلاحات ساختاری جدی است

مبارزه با قاچاق نیازمند اصلاحات ساختاری جدی است
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: وقتی فقط ۱۲ درصد از قاچاق کشف می‌شود و کسی پاسخگو نیست، یعنی نیازمند اصلاح ساختاری در این زمینه هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری پس از ضبط برنامه تبلیغاتی برای شبکه‌های استانی،گفت: این معنا ندارد که هم سیاست گذار هم ناظر و هم مجری مبارزه با قاچاق در یک ستاد با هم تجمیع شوند و فعالیت کنند بلکه باید این سه مقوله از هم جدا شده و اصلاح شود.

 
وی افزود: این که نهادی فراقوه‌ای برای مبارزه با قاچاق فعالیت می‌کند و پاسخگو نیست، نشان می‌دهد که ما نیازمند اصلاحات جدی در این زمینه هستیم. باید وزیر و مسئول مربوطه همچون وزرای اقتصاد و صنعت در این باره مسئولیت بپذیرند و پاسخگو هم باشند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری میزان قاچاق در طول یک سال در کشور را، ۱۳۸ هزار میلیارد تومان عنوان کرد و اظهار داشت: متأسفانه از این میزان قاچاق، فقط ۱۲ درصد یعنی ۱۷ هزار میلیارد تومان کشف می‌شود که این بسیار ناچیز است و نشان می‌دهد که ما سازمان یا ستاد عریض و طویلی را فعال کردیم که پاسخگو نیست و کار خودش را می‌کند. بنابراین ما نیازمند اصلاح ساختاری در این زمینه هستیم.
 
قاضی زاده هاشمی خاطرنشان کرد: سال گذشته واردات کشور نصف شد، اما درآمد گمرک ۴۰ درصد افزایش یافت و این نشان دهنده جهت گیری‌های دستوری دولت است در حالی که باید از مصرف کننده و تولید کننده حمایت و با رانت ارز برخورد شود.
 
وی گفت: برخی نگاه‌ها به جای اصلاح ساختارها به سمتی می‌روند که کارت‌های بازرگانی افراد را باطل کنند؛ در حالی که اصل مطلب این است که اهلیت را باید محور قرار دهیم.
 
نامزد سیزدهمین انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: باید به کسانی که اهلیت آن را دارند کارت بازرگانی داده و اجازه واردات و صادرات دهیم و از سوی دیگر پیچیدگی‌های مرتبط با تولید را کاهش داده و صدور مجوز را نیز تسریع بخشیم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1739325
ارسال نظر
نظرات