شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 19:19 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739338
از سوی روحانی انجام شد؛

ارسال لایحه«تشدید مجازات مرتکبان قتل عمد که قصاص نمی شوند»به مجلس

ارسال لایحه«تشدید مجازات مرتکبان قتل عمد که قصاص نمی شوند»به مجلس
رئیس‌جمهور لایحه مربوط به تشدید مجازات مرتکبان قتل عمد که با علم به عدم امکان قصاص،‌ مرتکب قتل می‌شوند را برای طی تشریفات قانونی به مجلس ارسال کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛رئیس جمهور لایحه «اصلاح ماده (۶۱۲) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‏ های بازدارنده)» را که به موضوع تشدید مجازات مرتکبان قتل عمد که با علم به عدم امکان قصاص،‌ مرتکب قتل می شوند می‌پردازد، برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال کرد.

 
نظر به حساسیت جامعه در برابر قتل عمد به عنوان شدیدترین جرم، جریحه دارشدن احساسات عمومی و اختلال در نظم عمومی در اثر وقوع آن و در نتیجه لزوم سیاست گذاری کیفری برای افزایش بازدارندگی مجازات تعزیری قتل عمد در مواردی که مرتکب به هر دلیل قصاص نمی شود، معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهور با همکاری وزارت دادگستری (قوه قضائیه) لایحه "اصلاح ماده (۶۱۲) کتاب پنجم قانون مجازات اسلامی (تعزیرات و مجازات‏ های بازدارنده)" را که به موضوع "تشدید مجازات مرتکبان قتل عمد که با علم به عدم امکان قصاص،‌ مرتکب قتل می شوند" می پردازد، تدوین و به هیئت دولت ارائه کرد.
این لایحه با هدف حفظ امنیت حریم خانواده و حمایت از اخلاق گرایی در مواجهه با قتل عمدی پدر، مادر، همسر و فرزند و ضرورت سخت گیری در مقابله با اقدام علیه عدالت قضایی و نیز برقراری حمایت های خاص قانونی در مورد قتل افراد آسیب پذیر نظیر اطفال، زنان باردار و بیماران روانی و به منظور افزایش میزان بازدارندگی مجازات قتل عمدی، در جلسه ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ هیئت وزیران به تصویب رسید.
 
در همین راستا این لایحه قانونی در تاریخ ۸ خرداد از سوی دکتر روحانی، رئیس جمهوری برای طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1739338
ارسال نظر
نظرات