شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 21:01 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739358
محسن رضایی پس از ضبط برنامه انتخاباتی:

پول ایران را بعد از ۸ سال قوی می‌کنم/ اقتصاددانان زود قضاوت نکنند

پول ایران را بعد از ۸ سال قوی می‌کنم/ اقتصاددانان زود قضاوت نکنند
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با اشاره به اینکه در مسئله پول، دو شاخص داریم که یکی نرخ برابری پول‌های ملی با ارزهای خارجی است گفت: بعد از ۸ سال پول ایران را قوی می کنم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم پس از ضبط برنامه انتخاباتی خود گفت: من در سال ۱۳۸۸ وقتی شاخص فلاکت را مطرح کردم، تا قبل از آن کسی به این شاخص اشاره نکرده بود. مدتی این شاخص مورد بررسی قرار گرفت که آیا چنین شاخصی وجود دارد یا خیر.

 
رضایی گفت: من چند روز پیش صحبت از پول قوی کردم و حرف‌هایی شروع شد و معلوم شد که هنوز کسی این شاخص را در ایران به خوبی نمی‌شناسد. من خواهش می‌کنم افراد در رابطه با شاخصه‌ها و موضوعات جدید اقتصادی عجولانه برداشت نکنند و قضاوت نکنند. ما در مسئله پول، دو شاخص داریم یکی نرخ برابری پول‌های ملی با ارزهای خارجی و یکی دیگر قوی بودن پول‌های ملی است.
 
وی تاکید کرد: من قوی بودن پول ایران را مطرح کردم و گفتم پول ملی ایران می‌تواند در دولت ما بعد از ۸ سال تبدیل به سومین پول قوی منطقه باشد.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: بعضی‌ها این را با برابری نرخ پول ملی یکی فرض کردند اما اینها یکی نیستند و دو مسئله هستند، یعنی پولی که وقتی در صرافی‌ها می‌روید و می‌خواهید آن را خرج کنید، پول‌های قوی را به شما می‌دهند.
 
رضایی تاکید کرد: مثلاً در خود ایران بعد از یورو و دلار معمولاً در هم امارات را تحویل می‌گیرند. درهم امارات ۲۵ صدم دلار است اما دینار کویت دو و نیم دلار است اما همین درهم، پول قوی‌تری نسبت به دینار کویت است.
 
وی افزود: مسئله نرخ برابری با پول قوی متفاوت است، من خواهش می‌کنم در رابطه با موضوعات جدید اقتصادی کسانی که مدعی مدرک هستند، زود قضاوت نکنند و کمی بیاندیشند چراکه کم‌کم این اصطلاح پول قوی در ایران جا خواهد افتاد.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1739358
ارسال نظر
نظرات