شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 23:15 منتشر شده در مورخ: 1400/03/10 شناسه خبر: 1739380
محسن رضایی:

یارانه ۴۵۰ هزار تومانی اثری بر قیمت‌ها ندارد

یارانه ۴۵۰ هزار تومانی اثری بر قیمت‌ها ندارد
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مبلغ ۴۵۰ هزار تومان برای ۴۰ میلیون نفر در نظر گرفته شده است که در واقع اثری در افزایش قیمت‌ها ندارد بلکه برای آرامش مردم است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن رضایی نامزد انتخابات ریاست جمهوری امشب در گفتگوی ویژه خبری به تشریح دیدگاه ها و برنامه های اقتصادی خود پرداخت و گفت: من باید یک تشکر و یک اظهار تاسف بکنم. تشکر برای اینکه من به دوستان معاونت سیاسی عرض کردم که این موتورها را به خاطر تشریفات بردارند.  واقعا وضعیت کشور طوری نیست که ما به تشریفات و تجملات بپردازیم و اظهار تاسف برای اینکه انتظار داشتم در انتخابات، بسیاری از دوستانی که ثبت نام کرده بودند، حضور داشته باشند تا ما یک رقابت جدی و انتخاباتی پرشور داشته باشیم.

 
وی بابیان اینکه لاریجانی، پزشکیان، سعیدمحمد، رستم قاسمی، ضرغامی افرادی بودند که می‌توانستند شور و هیجان بیشتری در انتخابات ایجاد کنند، افزود: البته من با این عزیزان تماس گرفتم و به آن‌ها دلداری دادم. الحمدلله صحبت های خوب مقام معظم رهبری هم نشان داد که توجه نظام به همه افراد وجود دارد.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: البته من از نیروهای انقلابی تقاضا می‌کنم متانت خود را حفظ کنند. امیدوار هستم که با متانت این انتخابات را پشت سر بگذاریم، هیجانات درست نشود و مردم تهدید نشوند، ما بخوبی داریم کار را پیش می‌بریم.
 
رضایی پیرامون برنامه های دولت برای پرداخت یارانه ها، افزود: در برنامه ما این یارانه از طریق صرفه جویی و همچنین خدمات و محصولاتی که به ثروتمندان داده شده از آن‌ها گرفته و به ۴۰ میلیون نفر عرضه می‌شود.
 
وی افزود: مبلغ ۴۵۰ هزار تومان برای ۴۰ میلیون نفر در نظر گرفته شده است که در واقع اثری در افزایش قیمت‌ها ندارد بلکه برای آرامش مردم است.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: یارانه پنهان کل کشور در سال ۱۳۹۹ صد و ۳۸ میلیارد دلار بود که مبلغ بسیار زیادی است، اما به صورت ناعادلانه توزیع می‌شود.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری خطاب به عبدالناصر همتی، افزود: سوال من از او این است که آیا جمهوری اسلامی درست شده است که منافع مردم به سمت ثروتمندان برود و زباله گردی و فقر و کوله بری نصیب بقیه ملت شود.
 
رضایی گفت: گرفتن پول نیازمندان و دادن آن به ثروتمندان اشتباه است و ما به شعارهایی که می‌دهم عمل خواهیم کرد.
 
وی تاکید کرد: ما در همان ماه‌های اول باید کاری کنیم که یک آرامش ایجاد شود و طرح ما به شکلی است که آرامش را در جامعه ایجاد می‌کند، گفت: بر اساس محاسبات، پرداخت یارانه ۴۵۰ هزار تومانی، سه ماه بعد از شروع به کار دولت آغاز می‌شود.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: مسئله مالیات و مشکلات آن به فرار مالیاتی برمی‌گردد، در کشور ما کل مالیات ۶ درصد است در حالی که در سطح دنیا به ۱۲ درصد می رسد. ما باید مالیات را افزایش بدهیم اما نه در شرایطی که تولید در رکود است. ما باید جلوی فرار مالیاتی را بگیریم و این کار را به عنوان اولین اقدام دولت انجام می دهیم.
 
رضایی فرار مالیاتی را یک امر بسیار جدی دانست و گفت پولی که باید خرج مردم بشود و از ثروتمندان گرفته شود، متاسفانه با فرار مالیاتی از بین می‌رود.  ما در ماه‌های اولیه با برنامه‌هایی که داریم این فرار مالیاتی را کاهش خواهیم داد.
 
وی درخصوص اتفاقات رخ داده بعد از تخصیص ارز۴۲۰۰ تومانی،گفت: بخش مهمی از این مسئله به عدم نظارت دقیق دولت بر می‌گردد، در حقیقت بیش از ۱۸ الی ۱۹ میلیارد دلار دولت به واردکنندگان نهاده‌های اصلی و دامی دادند، اما هیچگاه نظارت نشد که این کالای وارد شده چه مقدار آن به همان ارز ۴۲۰۰ تومانی آمده و چه مقدارش دورخورده و با ارز ۲۰ هزار تومانی آمده و عملا ول بوده.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه سال ۹۷، ۹۸ و ۹۹ ما با دو پدیده مقاومت و ایستادگی بی سابقه ملت ایران پای ارزش‌ها و انقلاب و یکی اشتباه در مدیریت کنونی که همه چیز را رها کرده مواجه بودیم،افزود: مردم الان می‌گویند یک دستی در کار است و وقتی دولت صحبت می‌کند فردایش یک اتفاقی می‌افتد.
 
رضایی گفت: به دلیل آنکه نظارت نشد متاسفانه این ارز ۴۲۰۰ تومانی از خزانه خارج و به جیب دلالان و واسطه‌ها رفت.
 
وی همچنین درباره ادامه روند خصوصی‌سازی در دولت او، گفت: در بحث خصوصی سازی مشکل بزرگی که ایجاد شده این است که دولت اهلیت را کنار گذاشته و هر کسی که پول آورده به او کارخانه را واگذار کرده اند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوی با بیان اینکه وقتی اهلیت در نظر گرفته نشود فردی که کارخانه را می‌گیرد و مالک آن می‌شود اقدام به فروش تجهیزات، زمین و کارخانه می‌کند،تاکید کرد: ما تصمیم داریم اهلیت را در نظر بگیریم و تا زمانی که کسی را شناسایی نکرده ایم و مشخص نشود که او این کاره است به او چیزی را واگذار نخواهیم کرد.
 
رضایی اظهار داشت: برای این کار ضابطه‌هایی را تعیین می‌کنیم که اگر تولید و اشتغال را ادامه ندادند، بتوانیم براساس مقررات از او پس بگیریم.
 
وی همچنین درباره تخصیص ارز دولتی، گفت: از هشت میلیارد دلاری که برای امسال تصویب شده ما این رقم را به دو قسمت ۴ میلیارد دلاری تقسیم می‌کنیم که قسمت اول را همان ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی اختصاص خواهیم داد، اما تمام کالاهایی که از این طریق وارد می‌شود کنترل خواهیم کرد و اجازه نمی‌دهیم اجناس با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی وارد شوند و با ارز و ۲۰ هزار تومانی به فروش برسند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: ۴ هزار میلیارد تومان دیگر را در سیستم دیگری وارد خواهیم کرد و بخشی از آن صرف افزایش یارانه‌ها می شود.
 
رضایی در ادامه این گفتگو که از شبکه دوم سیما پخش می شد، پیرامون برنامه‌های او برای ساماندهی بازار سرمایه،خطاب به مجری برنامه، خاطرنشان کرد: شما در خصوص در بورس شنیده اید من در آن زمان ۶ توصیه به آقای روحانی کردم و گفتم اگر به آنها عمل نکند، بورس به سرنوشت بدی کشیده می‌شود.
 
وی با اعلام اینکه من برای بورس صندوق جبران زیان مالباختگان ایجاد می کنم،اظهار داشت: اکثر مالباختگان امروزی در تیر و خرداد ۱۳۹۹ وارد بورس شدند و آنها بیشترین آسیب را دیدند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اضافه کرد: اغلب آن‌ها کمتر از ۵۵ میلیون تومان سهام خریده اند و ما آن‌ها را شناسایی کرده ایم و مشخص است که چقدر زیان کرده اند؛ آن‌ها را به صندوق جبران زیان معرفی می‌کنیم.
 
رضایی با بیان اینکه ما سهام را به سمت تولید هدایت می‌کنیم و ارزش سهام را تا پایان سال حداقل به یک میلیون و ۵۰۰ هزار خواهیم رساند تا زیان دیده‌ها از این طریق هم سود کنند،گفت: همچنین کانونی از سهامداران خرد تشکیل می‌دهیم تا آن‌ها هم نماینده داشته باشند و بیمه برای بورس ایجاد می‌کنیم.
 
انتهای پیام؛ 
https://www.dana.ir/1739380
ارسال نظر
نظرات