شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 09:29 منتشر شده در مورخ: 1400/03/11 شناسه خبر: 1739443
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین:

۲۵۱ نفر بیمار کرونایی در قزوین بستری شدند/ واکسیناسیون بیش از ۶۸هزار نفر در استان

۲۵۱ نفر بیمار کرونایی در قزوین بستری شدند/ واکسیناسیون بیش از ۶۸هزار نفر در استان
جلال رحمانی درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان قزوین گفت: به طور کلی ۶۸هزار و ۱۲۲ نفر در استان قزوین واکسیناسیون کرونا شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛جلال رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: در شبانه روز گذشته تست کرونا ۱۴۰ نفر در استان مثبت شد و ۴۳ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری شده اند.

وی افزود: تعداد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌های استان به ۲۵۱ نفر رسیده است؛ همچنین از مجموع بیماران بستری ۳۵ نفر با حال عمومی بد به دستگاه کمک تنفسی متصل هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: ۶نفر بر اثر ابتلا به این بیماری جان باختند؛ همچنین در این مدت ۶۰ بیمار پس از بهبودی از بیمارستان‌های استان ترخیص شده‌اند.

وی عنوان کرد: طبق آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در استان قزوین نیز سه نفر از کادر درمان واکسن نوبت اول و 11نفر نوبت دوم، کادر بهداشت سه نفر نوبت دوم و نظام پزشکی پنج نفر نوبت اول و شش نفر نوبت دوم انجام شد.

102 نفر از سالمندان بالای 80سال واکسن کرونا دریافت کردند

رحمانی بیان کرد: بیماران خاص 33نفر در نوبت اول و 25نفر نوبت دوم، دانشجویان بالینی دو نفر در نوبت اول، سالمندان بالای 80 سال 102 نفر در نوبت اول و 9 نفر در نوبت دوم واکسینه شدند.

این مقام مسئول ابراز کرد: تاکنون سالمندان 75تا80 سال 259 نفر در نوبت اول، سالمندان 70تا74سال هزار و 186 نفر در نوبت اول واکسینه شدند.

وی تاکید کرد: مجموع واکسینه روزانه در نوبت اول هزار و 590 نفر و نوبت دوم 54نفر است و در مجموع روزانه 59هزار و 430 نفر در نوبت اول واکسینه شدند.

رحمانی در پایان درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون کرونا در استان قزوین گفت: به طور کلی 68هزار و 122 نفر در استان قزوین واکسیناسیون کرونا شدند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1739443
ارسال نظر
نظرات