شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:37 منتشر شده در مورخ: 1400/03/11 شناسه خبر: 1739444
رییس دادگستری زهک؛

انتخابات ایران نمایشی بی نظیر از مردم سالاری دینی است/نامه ۵۳ نهج البلاغه بهترین نقشه راه برای انتخاب اصلح

انتخابات ایران نمایشی بی نظیر از مردم سالاری دینی است/نامه ۵۳ نهج البلاغه بهترین نقشه راه برای انتخاب اصلح
علی اصغری گفت: بهترین کار برای شناخت یک کاندیدای اصلح توجه به بیانات گهربار امیر مومنان حضرت علی(ع) در نامه ۵۳ نهج البلاغه است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی اصغری رییس دادگستری زهک در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با تاکید بر لزوم حضور حداکثری در انتخابات، بیان کرد: اگر بخواهیم شاخصه های یک کاندیدای اصلح را عنوان کنیم باید بگوییم که بهترین شاخصه های انتخاب اصلح همان شاخصه های اصلح از نگاه نهج البلاغه است ، که حضرت علی علیه السلام در نامه ۵۳ نهج البلاغه خطاب به مالک اشتر نگاشتند که شامل نکاتی زیبا و پر معناست.

وی افزود:  اعتنا به نظر مردم، یعنی اهل مشورت بودن و داشتن روحیه انتقاد پذیری اولین نکته ای است که حضرت علی (ع) به آن تاکید داشته و  می تواند اولین قدم برای شناختن یک کاندیدای اصلح مورد توجه قرار گیرد.

اصغری با اشاره به اینکه توجه به اقشار ضعیف و در صدد کاهش گرفتاریهای مردم دومین خصوصیت یک رئیس جمهور خوب است، گفت: یک رئیس جمهور خوب نباید کینه و دشمنی بین مردم راه انداخته و خون و جان مردم برایش مهم باشد.

وی ادامه داد: از دیگر خصوصیات یک کاندیدای اصلح از نگاه حضرت علی(ع) می توان به یکسان نبودن درستکار  و بد کار در نظرش، برخورد با مفاسد اقتصادی، نظارت دقیق بر اطرافیان، ریشه ستمکاریشان را با بریدن اسباب آن بخشکاند، سوء ظن به دشمن ، هیچ وقت به دشمن خوش بین نباشد،  توجه خاص به تجار، توجه به معیشت نظامیان، در دسترس مردم باشد و پای حرف مردم بنشیند و دیدارهای عمومی داشته باشه و  نظارت بر  زیر دستان و شایسته سالاری اشاره کرد.

رییس دادگستری زهک در ادامه با دعوت از عموم مردم برای حضور پرشور در انتخابات، عنوان کرد:  اهمیت انتخابات ایران برای خیلی از کشورها و تلاش در جهت تحت تاثیر قرار دادن آن به این جهت است که اولا انقلاب ما در طول 42 سال گذشته هم در موضوعات منطقه ای  و هم بین المللی از جایگاه کانونی برخوردار بوده و اینکه در بسیاری از کشورها یا انتخابات ندارند و یا اگر دارند فرمایشی است ، و کشورهایی که انتخابات واقعی دارند کم است.

وی خاطرنشان کرد:  کشور عزیز ما از محدود کشورهایی است که انتخابات به معنای واقعی در آن انجام می شود ، چرا که شخص انتخاب شده در تصمیم گیری ، ریل گذاری و تصمیم سازی بسیار موثر است ، به همین دلایل انتخاب ایران خیلی برای دیگر کشورهای جهان نیز مهم است.

اصغری با توصیه به نامزدهای شوراهای شهر و روستا در جهت پیشگیری از وقوع جرائم انتخاباتی، تصریح کرد: به ههمه نامزدهای انتخابات توصیه می کنم تا با پایبندی به قانون و عدم ارتکاب جرائم انتخاباتی مشروعیت انتخاب و کار خود را زیر سئوال نبرند، چون که اگه با توسل به اعمال خلاف قانون و ارتکاب خدای ناکرده جرمی رای مردم را جلب کنند هم انتخاب آنها و هم اعمال آنها به عنوان عضو شورا در آینده خلاف شرع و مستوجب عقوبت هم دنیوی و هم اخروی خواهد بود .

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739444
ارسال نظر
نظرات