شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1400/03/11 شناسه خبر: 1739455
گام های نهایی برای راه اندازی ادارات حفاظت محیط زیست هامون و هیرمند؛

نظارت بر تالاب هامون و مراقبت از تنوع زیستی ویژه تر می شود

نظارت بر تالاب هامون و مراقبت از تنوع زیستی ویژه تر می شود
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: فاصله زیادی تا راه اندازی ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های هامون و هیرمند نداریم با راه اندازی این ادارات نظارت بر تالاب هامون و مراقبت از تنوع زیستی ویژه تر می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: در بازدید از مناطق و روند اجرای طرح ها و پروژه های شمال استان، برنامه ریزی ها برای راه اندازی ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان های هامون و هیرمند بر اساس تشکیلات مصوب و امکانات موجود، با مسئولین منطقه انجام شد.

وی افزود: چشم انداز توسعه شمال استان، اهمیت موضوعات محیط زیست و حفظ و مراقبت از تنوع زیستی و نظارت بیشتر بر تالاب هامون از اهداف راه اندازی ادارات حفاظت محیط زیست در شهرستانهای هامون و هیرمند است.

پورمردان ادامه داد: پیرو تصویب منطقه آزاد سیستان و از سویی اجرای طرح های بزرگی همچون معیشت جایگزین برای اهالی بومی حوزه تالاب و اجرای طرح های احیای تالاب هامون از جمله قُرق، لایروبی و ... در منطقه، لزوم راه اندازی ادارات حفاظت محیط زیست را در شهرستان های هامون و هیرمند بیشتر از پیش ضروری می کند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739455
ارسال نظر
نظرات