شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 11:42 منتشر شده در مورخ: 1400/03/11 شناسه خبر: 1739486
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی:

تب مالت در فاروج بالاتر از حد انتظار کشوری است

تب مالت در فاروج بالاتر از حد انتظار کشوری است
افشین دلشاد با بیان این که هرساله تعداد زیادی از مردم به بیماری تب مالت مبتلا می شوند، گفت: شهرستان فاروج باتوجه به بافت روستایی آن و دامدار بودن اکثرمردم، موارد تب مالت هرساله بالاتر از حد انتظار کشوری است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ افشین دلشاد، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی در گفتگو با صبح فاروج اظهار داشت: بیماری تب مالت از بیماری های مشترک انسان و دام بوده که به عنوان بیماری هزار چهره مطرح شده است.


وی با بیان این که هرساله تعداد زیادی از مردم به بیماری تب مالت مبتلا می شوند، گفت: شهرستان فاروج باتوجه به بافت روستایی آن و دامدار بودن اکثرمردم، موارد تب مالت هرساله بالاتر از حد انتظار کشوری است.


دلشاد ضمن تاکید بر رعایت نکات لازم برای کاهش تعداد موارد ابتلا به بیماری، بیان کرد: واکسیناسیون دام ها توسط سازمان دامپزشکی، ایجاد محل زندگی سالم و جداسازی محل زندگی دام از محل سکونت افراد از جمله مواردی است که دامداران باید به آن توجه کنند.


وی خاطرنشان کرد: جوشاندن شیر به مدت 3 تا 5 دقیقه پس از رسیدن بته نقطه جوش و غل زدن، نگهداری پنیر در آب نمک 17 درصد به مدت 3 ماه، خرید گوشت های مورد تایید شده دامپزشکی و از مراکز مجاز از نکات لازم برای جلوگیری از ابتلا به بیماری تب مالت است.

 

انتهای پیام/ش

https://www.dana.ir/1739486
ارسال نظر
نظرات