شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 11:28 منتشر شده در مورخ: 1400/03/11 شناسه خبر: 1739488
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس:

کاهش ۴۰ درصدی مسافر در حمل و نقل هوایی فارس

کاهش ۴۰ درصدی مسافر در حمل و نقل هوایی فارس
کریم آقایی گفت: کلیه پروازهای داخلی و خارجی به روال قبل از شروع ویروس کرونا بازگشته‌اند اما با توجه به محدودیت‌های ناشی از استفاده ۶۰ درصدی از ظرفیت هواپیما، به لحاظ آمار مسافری با کاهش ۴۰ درصدی مواجه هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ غلامرضا کریم‌آقایی مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس در گفتگو با پایگاه تحلیلی خبری شیرازه با اشاره به اهمیت صنعت حمل و نقل هوایی گفت: بخش حمل و نقل هوایی به دلیل ایمنی بالا و سرعت جا به جایی اهمیت ویژه ای در اقتصاد جوامع بشری دارد، یکی از شاخص‌های توسعه یافتگی کشورها محسوب می‌شود و پیشرفت و توسعه آن نقش مهمی در ایجاد تحول در بخش‌های صنعتی، کشاورزی، تولید و کشاورزی ایفا می نماید.

وی افزود: با توجه به گستردگی، وسعت و تراکم بالای جمعیت در استان فارس و همچنین وجود جاذبه‌های گردشگری، دانشگاه‌های مرجع و بین المللی، مراکز درمانی پیشرفته و طبیعت بکر و زیبای این استان، باعث شده تا سالانه تعداد زیادی از هموطنان و گردشگران خارجی از سفر هوایی استفاده نمایند.
 
مدیرکل فرودگاه های استان فارس با اشاره به اینکه حمل و نقل هوایی باعث ارتقاء بهره وری در زمینه‌های اقتصادی، اجتماعی و نظامی می شود، اظهار داشت: درآمد حاصل از تولید کشاورزی و صنعتی را به طور چشمگیری افزایش می دهد.
 
بنابه گفته کریم آقایی، در استان فارس ۸ فرودگاه در شهرهای شیراز، لار، لامرد، جهرم، فسا، داراب، زرقان و آباده وجود دارد که در حال حاضر فرودگاه های شیراز، لار، لامرد و جهرم در زمینه پروازهای مسافری و فرودگاه زرقان برای انجام پروازهای تفریحی و آموزشی استفاده می شود.
 
وی ادامه داد: فرودگاه‌های لار و لامرد به صورت مستقل و مستقیماً تحت نظر شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، و مابقی فرودگاه‌ها تحت نظارت فرودگاه بین‌المللی شیراز اداره می شوند.
 
 
این مقام مسئول بایادآوری محدودیت‌های کرونا در صنعت هوایی کشور، خاطرنشان کرد: با هماهنگی های انجام شده با شرکت‌های هواپیمایی و همچنین رعایت دستورالعمل های بهداشتی تقریباً کلیه پروازهای داخلی و خارجی به روال قبل از شروع ویروس کرونا بازگشته‌اند اما با توجه به محدودیت های ناشی از استفاده ۶۰ درصدی از ظرفیت هواپیما، به لحاظ آمار مسافری با کاهش ۴۰ درصدی مواجه هستیم. 
 
مدیرکل فرودگاه‌های استان فارس با بیان اینکه متاسفانه با توجه به کاهش تعداد پروازها و جابجایی مسافر در ابتدای شیوع ویروس کرونا شرکت‌های هواپیمایی با ضرر و زیان فراوانی روبرو شده اند، اظهار داشت: این موضوع تأثیر بسزایی بر وصول درآمدهای هوانوردی شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران داشته است اما با تلاش و انجام برنامه‌ریزی‌های مناسب در سطح شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، الحمدلله در حال عبور از این بحران نیز هستیم.
 
کریم آقایی در پایان سخنان خود اشاره‌ای به فعالیت پروازهای بین المللی در استان فارس داشت و گفت: ۷ ایرلاین داخلی و خارجی در مسیرهای دبی، قطر، استانبول، مسقط و کویت مسافران را جابه جا می کنند.
 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739488
ارسال نظر
نظرات