شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 16:16 منتشر شده در مورخ: 1400/03/11 شناسه خبر: 1739604
جولان کووید۱۹ در میدان سهل انگاری ها تداوم دارد؛

زنگ خطر کرونا با ۱۳۳۹ فوتی در سیستان وبلوچستان/ مردم توصیه ها را جدی بگیرند

زنگ خطر کرونا با ۱۳۳۹ فوتی در سیستان وبلوچستان/ مردم توصیه ها را جدی بگیرند
در حالی کووید۱۹به تاخت و تاز خود در سیستان وبلوچستان ادامه می‌دهد که آمار مبتلایان جدید به این ویروس مرموز و ناشناخته گویای این مطلب است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، چهره سیستان و بلوچستان با وجود هشدارها و تکمیل شدن ظرفیت برخی بیمارستان های استان با سیلی کرونا سرخ است و در این میان سهل انگاری و عادی انگاری شهروندان باعث شده تا آمارها هر روز فزونی یابد.

گواه این مطلب آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان است که در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ مورد به تعداد مبتلایان اضافه شده است؛ اینکه مردم توجهی به خیز بیماری کرونا ندارند و همچنان سطح شهرهای استان شاهد تجمع و شلوغی بوده، خود باعث می شود تا تعداد فوتی‌ها و بیماران به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

از سوی دیگر اما چراغ روشن تالارها، تجمعات و دورهمی ها بدون رعایت سه اصل در مبارزه با بیماری کووید۱۹ یعنی استفاده از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی و شست و شوی مکرر دست‌ها باعث شده تا این ویروس خطرناک و بی رحم همچنان با سرعت بتازد و قربانی بگیرد.

درحالی که به گفته کارشناسان بهداشتی تنها راه مصون ماندن از ویروس کرونا توجه به دستورالعمل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است که در این راستا برای کنترل کرونا همه باید خود را ملزم به استفاده از ‏ماسک  کنند.

گذر آمار ابتلایان به کرونا از مرز ۳۸ هزار نفر در سیستان وبلوچستان

مهدی طباطبایی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان در این خصوص ضمن ابراز نگرانی از افزایش موارد مثبت بیماری کرونا در استان گفت: متاسفانه روند موارد ابتلاء، بستری و فوت ناشی از بیماری کرونا در سیستان و بلوچستان رو به افزایش است و در شبانه روز گذشته موارد ابتلاء با افزایش ۲۶۱ مورد از مرز ۳۸ هزار مورد گذشت.

وی با اشاره به این موضوع که در یک هفته گذشته به طور متوسط روزانه ۲۳۰ مورد مثبت شناسایی شدند، افزود: از ابتدای همه گیری کرونا یک هزار و ۳۳۷ مورد فوت ناشی از این بیماری در استان اتفاق افتاده، و در شبانه روز گذشته ۲ نفر به دلیل ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

طباطبایی با تاکید بر رعایت دستورالعمل های بهداشت، ادامه داد: در صورتی که فردی دچار علائم بیماری و یا در تماس با یک فرد مثبت باشد، سریعا به مراکز غربالگری ۱۶ ساعته بیماری کرونا مراجعه کند.

به گفته این مقام مسئول، گرمای هوا و به دنبال آن استفاده از کولر و عدم امکان تهویه، نقش مهمی در انتقال بیماری کرونا داشته است.

انتهای پیام/
 

https://www.dana.ir/1739604
ارسال نظر
نظرات