شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:58 منتشر شده در مورخ: 1400/03/11 شناسه خبر: 1739678
وزیر اطلاعات در گرگان:

تاریخ را امانتدارانه به نسل های بعدی هدایت کنیم/ بازگویی حماسه‌های انقلابیون، هدف انتشار اسناد ساواک

تاریخ را امانتدارانه به نسل های بعدی هدایت کنیم/ بازگویی حماسه‌های انقلابیون، هدف انتشار اسناد ساواک
حجت‌الاسلام علوی گفت: اینکه اسناد ساواک را منتشر می کنیم معنی اش این نیست که به ساواک اعتبار دهیم بلکه می خواهیم حماسه های بزرگ انقلابیون را به نسل های بعدی بگوییم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از گلستان ما، حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات ظهر امروز (سه شنبه ۱۱ خرداد) در گرگان اظهار کرد: همانطور که هر آدمی باید مواظب آبروی خودش باشد، قرآن امت ها و ملت ها را هم دارای آبروی جمعی می‌داند که باید حفظ شود.

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه هویت یک جامعه به کارکرد آن است، تصریح کرد: اگر یک جامعه‌ای عملکرد بدی داشته باشد، این عملکرد فقط دامن مرتکبین آن را نمی‌گیرد بلکه دامن همه را می گیرد. وقتی کارکرد یک جامعه مشمول زمان‌ می شود، تاریخ آن جامعه را شکل می‌دهد و این تاریخ ریل گذارنده نسل های بعدی می شود.

وی از دلسوزان جامعه خواست تا تلاش کنند حقایق تاریخ امانتدارانه به دست نسل های بعدی برسد.

وزیر اطلاعات در ادامه سخنان خود به مبارزات مردم ایران علیه رژیم ستمشاهی اشاره کرد و گفت: جای جای کشور در نهضت امام(ره) در مبارزه با طاغوت همراهی کردند تا انقلاب به پیروزی برسد؛ تاریخ این مبارزات نباید فراموش شود. این تاریخ باید توسط نویسندگان توانمند نوشته شود و نسل های بعدی مرور کنند تا بدانند چه مسیری را طی کرده اند.

حجت الاسلام علوی بیان کرد: متاسفانه بخشی از این تاریخ ناخواسته توسط کسانی نگاشته شده که در نقطه مقابل جمهوری اسلامی بودند چون رسالت ساواک این بود که جلوی مبارزه را بگیرد.

وی ادامه داد: اینکه ما اسناد ساواک را جمع آوری می کنیم و کتاب تاریخ استان ها را بر اساس اسناد ساواک منتشر می کنیم معنی اش این نیست که به ساواک اعتبار دهیم بلکه می خواهیم حماسه ها و کارهای بزرگ انقلابیون را به روایت اسناد به نسل های بعدی بگوییم.

علوی به انتشار مجموعه ۵ جلدی "انقلاب اسلامی در استان گلستان به روایت اسناد ساواک" اشاره کرد و افزود: این کتاب ها بازگو کننده بخشی از مبارزات علما و مردم این استان در مبارزه با طاغوت است؛ بسیاری از اسناد نیز در سینه مبارزین هست که لازم است مراکز دانشگاهی و پژوهشی تلاش کنند تا انتشار یابد.

وزیر اطلاعات گفت: استان گلستان، گرگان، گنبد و دشت در طول تاریخ زرخیز بوده که بخشی از فعالیت هایش مبارزه با طاغوت است.

حجت الاسلام علوی با بیان اینکه تاریخ گرگان تاریخ پر ستاره‌ای از نخبگان و عالمان است، اضافه کرد: فرهنگ بالای مردم گرگان را می توان از نوع رفتار آنها متوجه شد. در سفرهای قبلی من در گرگان پیاده روی کردم و از ادب، متانت و احترام مردم گرگان فهمیدم که حضور عالمان و دانشمندان در تاریخ این استان در این نوع رفتار تاثیر گذار بوده است.

بنابراین گزارش، در پایان این مراسم از تعدادی از خانواده های مبارزین انقلابی و نویسندگان ۵ جلد کتاب استان گلستان در انقلاب اسلامی تجلیل و از تمبر یادگاری این مراسم رونمایی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739678
ارسال نظر
نظرات