شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 21:29 منتشر شده در مورخ: 1400/03/11 شناسه خبر: 1739726
همتی در دیدار کارآفرینان و فعالان سیاسی:

اهل سیاسی کاری نیستم/ با تاج‌زاده درباره انتخابات مشورت کردم

اهل سیاسی کاری نیستم/ با تاج‌زاده درباره انتخابات مشورت کردم
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت:با «مصطفی تاج‌زاده» دوستی و ارتباط ۴۰ ساله دارم و بعد از حضور در عرصه انتخابات با وی مشورت کردم و از بیان آن هم ابایی ندارم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛عبدالناصر همتی نامزد انتخابات ریاست جمهوری عصر امروز در نشست با جمعی از فرهیختگان، کارآفرینان، فعالان سیاسی که در باغ هنر تهران برگزار شد، گفت: شرایط اقتصادی کشور نیازمند یک نگرش اقتصادی برای اداره کشور است. اگر مردم عزیز در صحنه باشند و به طور جدی حضور داشته باشند، می توانیم با عنوان گام دوم و با صدای سوم در عرصه حاضر شویم.

 
وی افزود: امیدوارم بتوانم صدای خاموش جامعه باشم و در ۲۸ خرداد یک حماسه برپا کنیم و مردم بتوانند برای سرنوشت خودشان تصمیم بگیرند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: امیدوارم بتوانیم برای ۴ سال آینده برای زندگی اقتصادی و اجتماعی مردم، تصمیمات مهمی را بگیریم.
 
همتی با اشاره به انتقادهایی که درباره مواضع او در صحنه انتخابات مطرح شده است، گفت: بعضی‌ها می‌گویند، چرا همتی این حرف‌ها را می‌زند و ممکن است صلاحیتش مورد تجدیدنظر قرار گیرد! خُب رد صلاحیت کنید. من از رد صلاحیت نمی‌ترسم بلکه تکلیفم معلوم است.  
 
وی تصریح کرد: مگر دیگران صلاحیت را برای من تعیین می‌کنند. من ۴۰ سال است که برای نظام جمهوری اسلامی کار می‌کنم.  
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری افزود: مسیر من معلوم است. نظرات من نیز معلوم است. به دوستانم گفتم لیاقت و شایستگی در دولت من مهم است.  
 
همتی با بیان اینکه مشاور ارشد اقتصادی من، یک اهل سنت است و نظرات بسیار خوبی هم می‌دهند، تاکید کرد: قومیت‌های ما تهدید نیستند. قومیت‌های ما امنیت ملی را زیاد می کند.  اگر ما وحدت ملی داشته باشیم،  امنیت ملی را بالا می‌برد.
 
وی اضافه کرد: من در دهه ۶۰ معاون سیاسی صدا و سیما بودم. صداوسیمای دهه ۶۰ را با دوره‌های مختلف مقایسه کنید. مسائل را در حضور حضرت امام خمینی پیگیری می‌کردم.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: زمانی مسئولیت سیاسی صدا و سیما را داشتم که هیچیک از این فضاهای مجازی وجود نداشت و تنها صدای هدایتگر کشور بود.
 
همتی گفت: اگر فکر کنید من سیاسی نیستم و سیاسی حرف نمی‌زنم، مفهومش این نیست که من سیاست را بلد نیستم، بلکه من سیاسی کار نیستم. من آدم شفافی هستم.
 
وی تاکید کرد: در شرایط بسیار سخت، تحولات اوایل دهه شصت من مسئول سیاسی صدا و سیما بودم. از خیلی اتفاقات مهمی در آن دوره افتاد و آنها را مدیریت کردیم.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: دغدغه‌ی ۷۰ درصد مردم، حل مشکلات اقتصادی و معیشتی است. توجه کنید، اگر به مسئله اقتصاد خیلی سریع رسیدگی نکنیم و شرایط اقتصادی را اصلاح نکنیم ممکن است دیر شود.
 
همتی اضافه کرد: این مفهومش این نیست که سیاست برای من مهم نیست، مگر می‌شود برای رئیس‌جمهور مسائل فرهنگی، آموزشی و پرورشی، بازنشستگان و کارکنان مهم نباشد؟ من می‌خواهم بگویم همه‌ این مسائل آخرش به معیشت برمی‌گردد.
 
وی تصریح کرد: بخش عظیمی از مردم زیر خط فقر رفته‌اند و زندگی برای آنها سخت شده است.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به عدم پخش مستند او از شبکه اول سیما، گفت: به من گفتند که باید قسمت هایی از فیلم تبلیغاتی حذف شود. گفته‌ام که می‌توانید آن را انجام دهید. زیرا از اول کار، نمی خواهم وارد چالش شوم.
 
همتی ادامه داد: لذا فیلم کامل، آن چیزی نیست که پخش می شود. اما من گفته‌ام که اشکال ندارد. البته من آن موارد را قبلاً در کلاب هاوس گفته‌ام. لذا اگر لازم باشد، ستاد فیلم کامل را منتشر خواهد کرد.  
 
وی در واکنش به نامه اخیر مجمع روحانیون مبارز، گفت: من از موضوع اطلاع ندارم اما خیلی از اعضای روحانیون مبارز از دوستان قدیمی من هستند و ارتباط صمیمی و دوستانه با آنها دارم. ارادت ویژه‌ای نسبت به خیلی از آنها دارم.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: اجازه بدهید من پیگیری کنم و ببینم نظرات آنها چه بوده است. باید بررسی بیشتری شود.
 
همتی با بیان اینکه خیلی از این افرادی که رد صلاحیت شده اند از جمله آقایان، لاریجانی، پزشکیان، جهانگیری و تاج‌زاده، از دوستان من هستند، گفت: با تاج‌زاده دوستی و ارتباط ۴۰ ساله دارم و بعد از حضور در این عرصه با وی مشورت کردم و از بیان آن ابایی ندارم.  
 
وی اظهار داشت: اگر دوستان احساس کنند که من نماینده شایسته‌ای هستم حتما کمک می‌کنند و نظر خواهند داد. اجازه بدهیم خودشان تصمیم بگیرند و اگر صلاح بدانند، کمک می‌کنند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین پیرامون گفتگوی اخیر همسر او که از صداوسیما پخش شد،   گفت: این روزها همه هشتگ میزنند که ما به خانم شبستری رای میدهیم و من به او گفتم که شما تبدیل به فرد شماره ۱ شده‌اید و به آن افتخار می کنم.
 
همتی در ادامه با بیان اینکه اقداماتی که یک دولت عقلانی انجام می‌دهد در نهایت باید برای رفاه جامعه باشد، افزود: وظیفه اصلی دولت‌ها دخالت و ورود به عرصه فعالیت اقتصادی و تصدی‌گری نیست.  
 
وی افزود:  رئیس جمهور در چارچوب قانون اساسی اختیاراتی دارد. تمام هم و غم رئیس‌جمهور باید این باشد که از این اختیارات به صورت حداکثری استفاده کند.  
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری تاکید کرد: رئیس جمهور باید صورت حداکثری، اهداف رای دهندگان و تمام مردم که از رئیس‌جمهور انتظار دارند را پیش ببرد.
 
همتی تصریح کرد: خیلی‌ها به من گفتند شما وارد عرصه بسیار خطرناکی شده اید و از قبل تعیین شده است. لذا چرا به این صحنه وارد می‌شوید؟ من معتقدم این نظر اصلا خوب نیست. چرا باید اجازه بدهیم سرنوشت مردم کشور، اولین و اصولی ترین حقوق مردم، از قبل برای ما تعیین شود.
 
وی با اشاره به اینکه نگرانی نسبت به آینده کشور دارم، افزود: معتقدم بینش اقتصادی در مسئولان وجود ندارد. باید این صحنه‌ها اصلاح شود.
من در خودم این توانایی را می بینم و این قول را می‌دهم که با تعامل، کارها را پیش ببریم.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه  برای شرکت در برنامه تلویزونی، من می توانستم یک کارشناس و یا یک دوستی را بفرستم و بگویم با مردم صحبت کنند، گفت: اما از خانمم درخواست کردم که این کار را انجام بدهد. هدفم این بود که بگویم، نمی‌توانم بشینم و ببینم یک جمعیت عظیمی از جامعه که نقش کلیدی در هدایت جامعه و خانواده را دارند، این گونه در جامعه به آنها بی‌توجهی شود. لذا من از همسرم خواهش کردم که در صحنه حاضر شوند.  
 
همتی تاکید کرد: زنان به عنوان نیمه جامعه ما، باید حضور داشته باشند.
 
وی پیرامون برنامه های او در حوزه اقتصاد، اظهار داشت: افرادی که عدد اعلام می‌کنند با مردم و فهم مردم بازی می کنند. مانند برگزاری یک مسابقه شده است و یک نامزد می‌گوید من یک میلون تومان پرداخت می کنم و دیگری می‌گوید سه میلیون!
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت:  اگر مردم بر همین اساس رای می‌دهند پس ما مسیر را اشتباهی وارد شدیم.
 
همتی با بیان اینکه از مسائل مالی و امکانات کشور مطلع هستم و از دیگران بیشتر می‌دانم، گفت: من در صحنه از اصول و تقاضای اصلی مردم دفاع خواهم کرد.  من گفتم قدرتم را از بی قدرتان می‌گیرم.  از قدرت، قدرت گرفتن هنر نیست، زیرا این می‌شود انتصاب.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1739726
ارسال نظر
نظرات