شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 09:33 منتشر شده در مورخ: 1400/03/12 شناسه خبر: 1739780
معاون میراث فرهنگی عنوان کرد؛

راه‌اندازی ۲۰ کارگاه مرمت آثار باستانی طی دو ماه آینده در استان کرمان

راه‌اندازی ۲۰ کارگاه مرمت آثار باستانی طی دو ماه آینده در استان کرمان
مجتبی شفیعی با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ کارگاه مرمتی دایره در سطح استان در حال فعالیت هستند، گفت: مقدمات راه‌اندازی ۲۰ کارگاه جدید مرمتی نیز طی دو ماه آینده فراهم شده است و به زودی عملیات اجرای این کارگاه‌ها نیز آغاز خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مجتبی شفیعی در گفتگو با راه آرمان؛ با بیان اینکه در حال حاضر ۳۰ کارگاه مرمتی دایره در سطح استان در حال فعالیت هستند، گفت: مهمترین این کارگاه‌ها کاروانسرای وکیل، مجموعه اوشیدری، قلعه تاریخی منوجان، خانه امینیان، عمارت شترگلو ماهان، باغ بیرم آباد و باغ سالار کلانتر است.

معاون میراث فرهنگی استان کرمان ادامه داد: نکته قابل توجه در این کارگاه ها استفاده از توان و ظرفیت بخش خصوصی و استفاده از سرمایه گذاران بخش خصوصی در موضوع مرمت و احیای بناهای تاریخی است که علاوه بر حفاظت و مرمت این بناها موجب ورود آنها به چرخه صنعت گردشگری و رونق این بخش نیز خواهد شد و منافع اقتصادی را برای استان به همراه خواهد داشت.

وی بیان کرد: همچنین استفاده از حمایت های شرکتهای بزرگ صنعتی و معدنی استان در زمینه مرمت و احیای بناهای تاریخی در راستای ایفای نقش اجتماعی این مجموعه ها از دیگر اقدامات مهم در راه اندازی کارگاه های مرمتی است.

شفیعی افزود: همراهی متولیان مجموعه های اوقافی نظیر باغ بیرم آباد و باغ سالار کلانتر در امر مرمت و احیای این بناهای تاریخی که با حمایت مسئولان ارشد استان در حال انجام است نیز از دستاوردهای این اداره کل در حوزه مرمت ابنیه تاریخی محسوب می شود است.

معاون میراث فرهنگی استان کرمان با تأکید بر اینکه امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم در جذب بیشتر سرمایه‌گذاران و مالکان بناهای تاریخی در جهت مرمت و احیا این آثار ارزشمند موفق تر از گذشته باشیم، خاطر نشان کرد: گفتنی است مقدمات راه‌اندازی ۲۰ کارگاه جدید مرمتی نیز طی دو ماه آینده فراهم شده است و به زودی عملیات اجرای این کارگاه‌ها نیز آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739780
ارسال نظر
نظرات