شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان غربی
ساعت: 09:51 منتشر شده در مورخ: 1400/03/12 شناسه خبر: 1739808
رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی خبر داد

تشکیل اکیپ‌های سیار قضایی برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی

تشکیل اکیپ‌های سیار قضایی برای پیشگیری از تخلفات انتخاباتی
عتباتی از تشکیل اکیپ‌های سیار قضایی انتظامی امنیتی برای پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی در مناطق شهری خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از اروم نیوز، ناصر عتباتی در جلسه ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی استان با اشاره به حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان، اظهار داشت: یکی از دستاوردهای بزرگ نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران حق تعیین سرنوشت مردم توسط خودشان است که بزرگترین ثمره انقلاب است و این حق به برکت جانفشانی شهیدان انقلاب و مجاهدت های امام راحل حاصل شده است.

وی افزود: اکنون نهال انقلاب اسلامی تبدیل به یک درخت تنومند شده که مناسبات منطقه ای را رقم می زند و یکی از بارزترین ویژگی های این نظام مقدس، مردم سالاری دینی به نحو متعالی است که در آن مردم در تعیین سرنوشت خود حق مستقیم دارند.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی ادامه داد: در مقابله با هجمه انبوه و همه جانبه دشمن و تبلیغات مسموم و تزریق ناامیدی، هر کس باید در حوزه کاری خودش نقش آفرینی کند تا موجب تقویت نگاه مسئولانه به امر انتخابات و تعیین سرنوشت مردم شود.

عتباتی افزود: تنور انتخابات گرم شده است و رو به داغ شدن است که این تکلیف و مسئولیت ستاد را در رعایت قانون در همه حوزه ها دوچندان می کند و این مورد تاکید رهبر معظم و فرزانه انقلاب هم هست که قانون باید در همه امور انتخاباتی ساری و جاری باشد و حرکت باید بر مدار قانون باشد و همه را به حرکت در مسیر و مدار قانون دعوت کنیم.

وی اظهار داشت: عدم رعایت الزامات قانونی توسط کاندیداها گاهاً ناشی از عدم اطلاع آنها از قوانین هست در این خصوص دستگاه قضایی اعلام آمادگی می کند مبانی قانونی و حقوقی را به کاندیداهای شوراها اطلاع رسانی کند.

رییس کل دادگستری آذربایجان‌غربی ادامه داد: جهت رصد و پایش هر گونه تخلف و جرم در مناطق مختلف شهری اکیپ هایی متشکل از نیروهای انتظامی و امنیتی به مسولیت دادستانی و معاونان وی در مناطق شهری حضور خواهند داشت تا در زمان لزوم اقدام به موقع انجام دهند.

عتباتی افزود: یکی از مواردی که مردم می توانند کاندیداهای اصلح را تشخیص دهند، رصد رفتار مسئولانه کاندیداها است، کاندیدایی که در تبلیغات خود مسئولانه برخورد نمی کند و از انواع راه های ناپسند و غیرمسئولانه برای تبلیغات بهره می گیرد به طور یقین مورد شناسایی مردم قرار خواهد گرفت چرا که پایبندی به قوانین و ضوابط در همین ابتدا در اعمال رفتار و گفتار شخص کاندیدا کرد و ظهور پیدا می کند.

وی به اهمیت فضای مجازی اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه برخی از بی اخلاقی ها و بی قانونی ها با توجه به رشد بی اندازه فضای مجازی در این فضا اتفاق می افتد انتظار است هم اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و هم پلیس فتا و نهادهای نظارتی، امنیتی – انتظامی در این خصوص با اقتدار عمل کنند و فرصت عرض اندام به دشمن را در این فضا ندهند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739808
ارسال نظر
نظرات