شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1400/03/12 شناسه خبر: 1739827
رئیس اتحادیه صنف مشاورین املاک رفسنجان مطرح کرد؛

افزایش دو برابری اجاره بها در رفسنجان/ مشاوران املاک در این میان چه نقشی دارند

افزایش دو برابری اجاره بها در رفسنجان/ مشاوران املاک در این میان چه نقشی دارند
محمد صالحی گفت: ستاد کرونا برای افزایش دو برابری قیمت ها تصویب کرده اما ابلاغی به دفاتر املاک داده نشده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد صالحی رئیس اتحادیه مشاور املاک رفسنجان در گفتگو با خبرنگار راه آرمان اظهار کرد: با توجه به نظر ستاد کرونا هر دفتر مشاور املاک مجاز است که قرارداد های سال گذشته را ۲۰ درصد افزایش دهند و مراجعه کنندگان بدون حضور می توانند قراردادهای خود را تمدید کنند.

وی افزود: افزایش قیمت در ساخت و ساز و مصالح ساختمانی باعث شد مردم به دنبال خانه هایی که مقرون به صرفه هستند، باشند و این عامل باعث شد که بسیاری از خانه های رفسنجان استاندارد نباشند و چنین خانه هایی با این شرایط نمی شود اجاره داد.

صالحی بیان کرد: افرادی هستند به دلیل مخارج زندگی مجبور می شوند دو شغل انتخاب کنند و به سمت و سوی املاک بروند، این امر باعث شده تعداد صنف بسیار زیاد شود و بازار کار از بین برود.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک رفسنجان در مورد افزایش قیمت‌ها عنوان کرد: از یک طرف بحث دارایی کشوری است که برخی خانه ها اجاره داده نشده‌اند که باید در سیستم ثبت شوند ثبت کد رهگیری در سیستم برای هم مستأجر و هم برای موجر الزامی است.

وی گفت: از طرف دیگر کسانی که خانه دارند باید ثبت سامانه شوند و مالیات بپردازند، خانه هایی که خالی بمانند و هیچ استفاده ای از آن ها نشود برایشان دارایی احتساب می شود.

صالحی تصریح کرد: مالکین به دلیل افزایش دارایی ها مجبور شده اند اجاره بهای خانه ها را افزایش دهند.

وی در ارتباط با سایت های نامعتبر مانند شیپور و دیوار که اقدام به فروش زمین و منزل می کنند، گفت: این سایت ها زمین و منازلی را که دارای مشکل سند و … داشته باشند به فروش می گذارند و افراد بدون اطلاع از این مشکل چندین برابر قیمت اصلی، خریداری می کنند.

صالحی توصیه کرد: کسانی که می خواهند قرارداد بنویسند باید به دفتر املاکی مراجعه کنند و تحقیق کنند که دفتر املاک جواز کسب داشته باشند تا از افراد سوء استفاده نشود.

وی برای کوتاهی دست سودجویان خاطرنشان کرد: مالک و هم مستأجر لازم است کد رهگیری خود را ثبت سیستم کنند و اگر کد رهگیری نباشد از نظر اتحادیه مورد قبول و قانونی نیست این امر باعث می شود جلوی بسیاری از کلاهبرداری ها گرفته شود.

رئیس اتحادیه املاک رفسنجان در خصوص گلایه مستاجرها درباره افزایش قیمت ها، گفت: به مستاجرها حق داده می‌شود، همیشه بازار ملک بر اساس عرضه و تقاضا بوده است. نظر املاک با توجه به تقاضا و عرضه است و وقتی تقاضا زیاد شود موجر اجاره بهای خانه را افزایش می دهد.

وی تصریح کرد: اجاره بهای خانه ها در روستاها کم است و در سطح شهر بالاست و حتی باعث شده در سال گذشته قیمت ها دو برابر افزایش پیدا کند.

صالحی در پایان خاطرنشان کرد: ستاد کرونا برای افزایش دو برابری قیمت ها تصویب کرده اما ابلاغی به دفاتر املاک داده نشده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739827
ارسال نظر
نظرات