شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:01 منتشر شده در مورخ: 1400/03/12 شناسه خبر: 1739849
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک خبر داد

میزان ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در تمام استان کاهشی است

میزان ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در تمام استان کاهشی است
علی‌محمدی گفت: موارد ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در استان مرکزی از ابتدای اردیبهشت تا به امروز روندی کاهشی داشته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛ علی‌محمدی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان با بیان اینکه میزان شناسایی، موارد بستری و فوتی ناشی از کرونا در شهرستان های استان کاهشی بوده است، تشریح کرد: برای مثال موارد کرونا مثبت شهرستان اراک در هفته اول اردیبهشت ۲۳۰۷ مورد، هفته دوم ۱۱۹۳، هفته سوم ۱۵۴۹ مورد، هفته چهارم ۷۸۳ مورد و هفته اول خرداد ۶۲۵ مورد بوده است. موارد بستری نیز ۳۲۷ مورد در هفته اول، هفته دوم ۱۸۹ مورد، هفته سوم ۱۵۲ مورد، هفته چهارم ۱۲۹ مورد، هفته اول خرداد ۶۵ مورد بوده است.

وی افزود: از نظر میزان فوتی ناشی از کرونا در شهرستان اراک نیز روند کاهشی را شاهد بودیم به طوری که در هفته اول اردیبهشت ۴۱ مورد، هفته دوم ۴۵ مورد، هفته سوم و چهارم هر کدام ۲۸ مورد و هفته اول خرداد ۱۷ مورد فوتی داشته ایم.

علی‌محمدی مجموع وضعیت استان را تشریح کرد و گفت: در هفته اول اردیبهشت ۵۷۳۶ مورد مثبت، ۳۰۳۶ مورد در هفته دوم، ۳۱۲۱ مورد در هفته سوم، ۱۷۰۱ مورد در هفته چهارم، ۱۴۳۴ مورد در هفته اول خرداد و تا پایان وقت دیروز یازدهم خرداد ماه ۸۲۸ مورد مثبت بوده که نشان از روندی کاهشی در موارد ابتلا بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اراک با بیان اینکه موارد بستری نیز روندی رو به کاهش داشته است، تصریح کرد: هفته اول اردیبهشت ۶۶۰ مورد، هفته دوم ۴۱۳، هفته سوم ۳۳۷، هفته چهارم ۲۳۶، هفته اول خرداد ۱۵۰ و تا پایان وقت یازدهم خرداد ۹۵ مورد بستری در بیمارستان های استان داشتیم. در موارد فوتی نیز به ترتیب در هفته های اول تا چهارم اردیبهشت، ۱۰۶، ۹۸، ۷۴، ۵۷ مورد و در هفته اول خرداد ۳۶ مورد، و تا در هفته دوم تا پایان وقت یازدهم خرداد ۲۷ مورد فوتی داشته ایم.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1739849
ارسال نظر
نظرات