شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 11:06 منتشر شده در مورخ: 1400/03/12 شناسه خبر: 1739855
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مطرح کرد؛

انتخاب اصلح؛ ناجی جامعه از مشکلات گریبانگیر/ شرط رفع چالش های معیشتی، مشارکت حداکثری در انتخابات است

انتخاب اصلح؛ ناجی جامعه از مشکلات گریبانگیر/ شرط رفع چالش های معیشتی، مشارکت حداکثری در انتخابات است
ملک فاضلی گفت: مشارکت حداکثری در انتخابات یکی از عوامل تاثیر گذار در رفع چالش های معیشتی است که با انتخاب صالح ترین فرد می توانیم جامعه را از مشکلات گریبانگیر نجات دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ملک فاضلی، رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در گفت و گو با عصرهامون بیان کرد: پیام مردم سیستان و بلوچستان این است که با تمام محرومیت ها، بیشتر از آنچه که همگان فکر می کنند با وحدت مثال زدنی در خدمت نظام هستند، چنین مشارکتی را در تمام دوران های انتخابات اعم از شوراها، ریاست جمهوری و مجلس شاهد بوده ایم.
 
وی عنوان کرد: سیستان و بلوچستان در یازدهمین دوره انتخابات مجلس، از نظر میزان مشارکت دومین استان کشور بود و مردم حوزه انتخابی بنده ۷۰ درصد مشارکت داشتند، در حالی که در برخی شهرستان های برخوردار فقط ۲۰ درصد مشارکت به ثبت رسید، اینجاست که وظیفه مسئولان نسبت به این خطه دوچندان می شود و باید کاری کنند که شاخص های آن به میانگین کشوری برسد.
 
اختصاص بالاترین افزایش بودجه با تلاش نمایندگان انقلابی
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: خوشبختانه در سال ۱۴۰۰ با توجه به تلاش های نمایندگان انقلابی سیستان و بلوچستان و سفرهای مسئولان، بالاترین افزایش بودجه را در کشور داشتیم که باید تداوم پیدا کند و افزایش آن دو برابر شود تا بتوانیم آنچه را که در طول ادوار گذشته از مردم این استان دریغ شده، به ویژه در زمینه اشتغال جبران کنیم.
 
وی افزود: کارهای فراوانی انجام شده است، اما محرومیت سیستان و بلوچستان تاریخی است، دو عامل تولید شامل کارخانه ها و معادن و همچنین تجارت، اشتغال را به وجود می آورد و این خطه می تواند با مقداری توجه چندین استان را برخوردار کند.
 
فاضلی با بیان این که مردم وظیفه شان را در قبال انتخابات انجام می دهند، دولت هم باید به وظیفه اش عمل کند، اضافه کرد: خواهشم از مردم بزرگوار استان این است که همان گونه که همیشه پیام خودشان را به دولت و مسئولان رسانده و آن ها را بدهکار خود کرده اند، این بار هم این اقدام را انجام دهند تا حرف برای گفتن داشته باشند و از کمک کسانی که می خواهند از حقوق مردم دفاع کنند، بهره مند شوند.
 
مشارکت بالای مردم سیستان و بلوچستان؛ ابزاری مثبت برای گرفتن امکانات
 
وی تاکید کرد: مشارکت بالای مردم سیستان و بلوچستان در تمام عرصه ها و زمان های برگزاری انتخابات ابزار مثبتی است که در اختیار نمایندگان و صاحب منصبان برای گرفتن امکانات قرار دارد.
 
نماینده مردم سراوان در مجلس اظهار کرد: محرومیت منطقه ای که دوست داشتنی و مرزی است و نیروی توانمندی دارد، جزو ابزارهای مثبت هستند، اما مهم ترین ابزاری که مردم می توانند انجام دهند و آن را می توانیم جلوی روی مسئولان بگذاریم و طلب جامعه را از آن ها کنیم، شرکت در انتخابات است، مسئولان وظیفه دارند تا در خدمتشان باشند.
 
وی ابراز امیدواری کرد: در این مرحله با توجه به آنچه در پیش رو داریم و برهه خاصی است، مردم خوب سیستان و بلوچستان همچون همیشه اتحاد و وحدت ملی شان را حفظ کنند، پای صندوق های رای بیایند و به خصوص در انتخابات شوراهای روستاها و شهرها که اغلب دچار مشکل هستند، شرکت کنند.
 
انتخاب اشتباه دلیل مشکلات موجود
 
فاضلی گفت: علت مشکلات این است که متاسفانه مردم کسی را که به عنوان عضو شورا انتخاب کرده اند که نتوانسته وظیفه خودش را به خوبی انجام دهد، خواهشم این است که تعهدی را به وجود آورند و فردی را که نتوانسته در طول ادوار گذشته به خوبی خدمت کند، انتخاب نکنند، خود مردم هستند که می توانند قدردان شخصی که خدمتگزار خوبی بوده باشند و به کسی که فعالیت مثمری انجام نداده بگویند که با توجه به این که کارت رضایت بخش نبوده، بهتر است برای انتخاب مجدد اقدام نکنی.
 
وی افزود: انتظار می رود، مردم علاوه بر مشارکت گسترده فرد اصلح را انتخاب کنند تا شوراها شکل بگیرد، اساس برنامه ریزی وقتی درست است که از پایین به بالا باشد، وقتی این گونه باشد، پایین دست افراد عاقل و توانمندی که صاحب برنامه هستند، می توانند برنامه بنویسند و وقتی نوشته می شود و به بالا می رسد، بالادستی مجبور می شود به خواست درست و کارشناسی شده و دقیق آن ها پاسخ مثبتی دهد و حرفی جز آن نخواهد داشت.
 
به گفته رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان، در روستاها افرادی محلی ها بهتر درد خود را می شناسند و اولویت ها را تشخیص می دهند، بقیه صاحب منصبان می توانند هماهنگ کننده و کمک باشند.
 
وی تاکید کرد: هیچ وقت برنامه ای که از بالا به پایین ابلاغ شود، موفق نخواهد بود، اینجاست که نقش انتخابات و انتخاب اصلح در تمام زمینه ها از شورای شهر و روستا گرفته تا مجلس و به خصوص ریاست جمهوری که سکان مملکت را در دست می گیرد، به خوبی دیده می شود.
 
اشتغال؛ بزرگترین درد جوانان سیستان و بلوچستان

 
 فاضلی با بیان این که در طول انقلاب رئیس جمهور خوب و بد دیده ایم، ابراز امیدواری کرد: بتوانیم در انتخابات پیش رو انتخاب اصلحی را داشته باشیم تا توسعه و آبادانی کشورمان ایران بیش از پیش رقم بخورد.
 
وی گفت: آرزوی آبادانی سیستان و بلوچستان را دارم و به خصوص جوانانی که درد بیکاری دارند، روزانه چندین تلفن داریم که بیشترین آن مربوط به اشتغال است، آن هم جوانانی که کارآموخته اند و بیشتر شان در سطح کارشناسی ارشد و دکترا هستند، اگر وارد کار شوند می توانند تحول به وجود آورند، خودشان کار آفرین شوند، باید ابزار کار را فراهم کنیم تا روزهای خوبی برای این استان ارزشمند به وجود آید.
 
انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739855
ارسال نظر
نظرات