شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 12:00 منتشر شده در مورخ: 1400/03/12 شناسه خبر: 1739856
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی اعلام کرد

تشکیل کمیته «برنامه پسا تحریم» در استان مرکزی/ خاموشی‌های اول خرداد غیرمنتظره بود

تشکیل کمیته «برنامه پسا تحریم» در استان مرکزی/ خاموشی‌های اول خرداد غیرمنتظره بود
فرخی گفت: کمیته‌ای در استان با همکاری اتاق بازرگانی تحت عنوان "برنامه پسا تحریم " تهیه‌شده تا هم از آسیب تحریم‌ها در آینده جلوگیری شده و همچنین از برکات تحریم‌ها نیز استفاده شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سعید فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی در جلسه  ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان مرکزی گفت: به منظور تحقق شعار سال با ادارات و دستگاه های مختلف نشست های تخصصی برگزار و تمام تلاش بر این بود که با تشکل های اقتصادی و به کارگیری همه توان نحوه تحقق شعار سال بررسی شود که اتفاقات خوبی رقم خورده است.

فرخی اظهار کرد: سال گذشته نیز نسبتاً شعار سال در استان محقق شد و تنها دلیل این تحقق اعتقاد همه ارکان حاکمیتی به اجرایی شدن شعار سال و همکاری و هماهنگی مجموعه استان بود که اتفاقات خوبی رقم خورد.

وی ادامه داد: در سال گذشته در راستای تحقق شعار سال یک سند تهیه و تدوین شد که امسال نیز در راستای تحقق شعار سال یک نقشه راه تهیه‌شده و سعی می‌کنیم همه ظرفیت و توان را پای‌کار بیاوریم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی بیان کرد: این منشور در سطح راهبردی تهیه و برنامه‌ریزی‌شده که برنامه‌های راهبردی آن باید توسط دستگاه‌های اجرایی تهیه و عملیاتی شود و لازم است مشارکت همه‌جانبه رقم بخورد.

فرخی افزود: ایجاد تعامل و همکاری و همدلی بین ارکان حاکمیت، هماهنگی با برنامه‌های ملی، فعال‌سازی حداکثر امکانات و ظرفیت‌ها و سرمایه‌های استان را ازجمله راهبردهای این سند مهم است که امیدواریم برکات زیادی داشته باشد.

وی ادامه داد: کمیته‌ای در استان با همکاری اتاق بازرگانی تحت عنوان "برنامه پسا تحریم " تهیه شده تا هم از آسیب تحریم ها در آینده جلوگیری و همچنین از برکات تحریم ها نیز استفاده شود چراکه تحریم ها علیرغم مشکلاتی که ایجاد کرده باعث شده شرایط تولید با جلوگیری از واردات محصولات خارجی به کشور تا حدودی بهبود یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مرکزی گفت: در استان مرکزی بنا به شواهد، وضعیت خوبی به نسبت به سایر استان ها در شاخص های اقتصادی بوده و در برخی موارد استان مرکزی رتبه نخست را کسب کرده است.

فرخی اضافه کرد: قطع برنامه ریزی نشده برق باید به حداقل خود برسد که در این راستا واحدهای تولیدی باید یک برنامه ریزی دقیق انجام دهند تا بتوانیم با برنامه ریزی از مشکل برق عبور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: خاموشی های اول خرداد غیرمنتظره بود اما در مجموع باید آماده باشیم و برنامه ریزی صحیح انجام دهیم چراکه امسال خاموشی خواهیم داشت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1739856
ارسال نظر
نظرات