شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1400/03/12 شناسه خبر: 1739885

پذیرش هژمونی اشغالگران قدس محال است

پذیرش هژمونی اشغالگران قدس محال است
اگر افراط‌گرایان راست رژیم صهیونیستی به این درک نرسند که فلسطینی‌ها مردمی مطیع نیستند و در میان استعمار از بین نخواهند رفت، کشور در چرخه بی‌ثباتی به حیات خود ادامه خواهد داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ آتش بس غزه قبل از حمله مجدد نیروهای صهیونیستی به مسجدالاقصی در بیت المقدس به سختی عملی شد، این چرخه آشنا دهه ها ادامه داشته است.

تنها چیزی که ممکن است به این رویدادهای بی وقفه خاتمه دهد، تصمیم رهبران رژیم اشغالگر قدس برای محافظت واقعی از افراد تحت تابعیت آنها است، نه تلاش برای رسیدن به یک رؤیای غیر ممکن صهیونیستی. آنها باید درک کنند که دیگر بس است.

با هر حمله غاصبان فلسطین، روایت نادرست دفاع صحیح از خود دشوارتر می شود. اگر افراط گرایان راست رژیم صهیونیستی به این درک نرسند که فلسطینی ها مردمی مطیع نیستند و همچنین در میان استعمار از بین نخواهند رفت، کشور در چرخه بی ثباتی و اختلاف اجتماعی به حیات خود ادامه خواهد داد.

فلسطینیان در کرانه باختری اشغالی و نوار غزه تحت محاصره بیش از ۷ دهه نشان داده اند که به این وضعیت تن نخواهند داد و کسانی که از کشور اخراج یا مهاجرت کرده اند از حق بازگشت خود منصرف نخواهند شد.

آنها برای تقویت عزم خود به ارتش های خارجی احتیاج ندارند. در حالی که حفظ این سطح از مقاومت طاقت فرسا است، گزینه صرف "پذیرش هژمونی اسرائیل" یک گزینه نیست. فلسطینی ها عمدتا راه مرگ یا آزادی را انتخاب کرده اند.

مبادا فراموش کنیم که چه عواملی باعث بروز این اوضاع شد، نیروهای صهیونیستی پس از هفته ها انکار آیین های مذهبی نمازگزاران به مسجدالاقصی یورش بردند و از شهرک نشینانی که فلسطینیان را به زور از خانه های خود در شیخ جراح بیرون رانده اند محافظت کردند.

در آخرین تهاجم، بیش از ۲۰۰ فلسطینی کشته و صدها نفر دیگر زخمی شدند. اما فلسطینی ها می دانند که این تعداد برای مقامات صهیونیستی اهمیت چندانی ندارد، مگر اینکه ابزاری برای افرادی مانند "بنی گانتز" باشد که آنها را با افتخار اعلام می کند.

گانتز در سال ۲۰۱۹، آگهی تبلیغاتی از خود منتشر کرد که به کشته شدن هزار و ۳۶۴ فلسطینی (که آنها را تروریست خواند) در جنگ سال ۲۰۱۴ غزه مباهات می کرد.

در حالی که فلسطینی ها در این ماه ۷۳ امین سالگرد نکبت را گرامی می دارند، ما می توانیم قتل عام "دیر یاسین" و دیگر کشتارهایی که اکنون تنها کسانی که می خواهند انگشتان خود را با ورق زدن صفحات تاریخ آلوده کنند را به یاد بیاوریم. روزنامه نگاران در آن زمان گزارشی در مورد آشکار شدن همدستی و مشارکت صهیونیست ها ننوشتند.

در آخرین حمله بی رویه به غزه که یکی از پرجمعیت ترین نقاط روی زمین است، بمب های صهیونیستی ساختمان های مسکونی، دفاتر رسانه ها، مراکز درمانی، جاده ها و سایر زیرساخت های مهم را ویران کرد. در میان کشته شدگان بیش از ۶۰ کودک وجود دارد و هزاران نفر دیگر آواره شده اند.

"جیدئون لوی" ستون نویس روزنامه صهیونیستی هاآرتص، یک بار به درستی خاطر نشان کرد که هیچ یک از دولت های صهیونیستی، صرف نظر از حزب سیاسی، هیچگاه کوچکترین قصدی برای اجرای راه حل دو کشور یا پایان دادن به اشغال نداشته اند.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739885
ارسال نظر
نظرات