شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:36 منتشر شده در مورخ: 1400/03/12 شناسه خبر: 1739931
در پی انتشار یک کلیپ مطرح شد؛

آدرس اشتباه برای خرس قهوه ای/سیستان و بلوچستان زیستگاه خرس سیاه آسیایی است

آدرس اشتباه برای خرس قهوه ای/سیستان و بلوچستان زیستگاه خرس سیاه آسیایی است
مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: فیلم منتشر شده در فضای مجازی در خصوص خرس و سه توله اش ارتباطی به حیات وحش سیستان و بلوچستان ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرهامون؛ این روزها کلیپی با عنوان مشاهده خرس سیاه بلوچی (مم) در کوه بیرک اطراف ایرندگان شهرستان خاش برای در فضای مجازی در حال انتشار است و اعلام شده که زیستگاه اصلی این حیوان در کوه های شمالی شهرستان نیکشهر و قصرقند است.

در همین راستا با مسئولان محیط زیست گفت و گویی انجام و اعلام شد که فیلمی که در فضای مجازی در دست انتشار است، مربوط به سیستان و بلوچستان نیست، بلکه نمایی از حیات وحش استانی دیگر است.

وحیدپورمردان، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان در این باره به خبرنگار ما گفت: فیلم منتشر شده در فضای مجازی در خصوص خرس و سه توله اش ارتباطی به حیات وحش سیستان و بلوچستان ندارد.

وی ادامه داد: در فیلم منتشر شده که گفته می شود در یکی از زیستگاه های خرس در سیستان و بلوچستان است، تصویر یک قلاده خرس قهوه ای و سه توله اش دیده می شود، در صورتی که در این استان تنها یک گونه خرس از نوع گونه خرس سیاه آسیایی با نشانه سفید رنگ هفتی شکل روی سینه اش، زیست می کند.

این مقام مسئول اضافه کرد: خرس قهوه ای زیستگاهش در ایران، استان های شمالی و غربی است و سیستان و بلوچستان زیستگاه خرس سیاه آسیایی بوده و طبیعت بکر و کوهستانی شهرستان نیکشهر محیط امنی برای زیست خرس سیاه بلوچی است.

وی افزود: بنابراین باید گفت که فیلمی که در فضای مجازی در دست انتشار است، مربوط به سیستان و بلوچستان نیست، بلکه نمایی از حیات وحش استانی دیگر است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1739931
ارسال نظر
نظرات