شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 22:38 منتشر شده در مورخ: 1400/03/12 شناسه خبر: 1740107
رئیسی در برنامه بدون تعارف:

مشکلات مربوط به مرغ و تخم مرغ هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد

مشکلات مربوط به مرغ و تخم مرغ هیچ ربطی به تحریم‌ها ندارد
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: درصد بالای مشکلات امروز مثل مرغ و تخم مرغ، هیچ ربطی به تحریم ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری در برنامه «بدون تعارف» شبکه دو سیما، در پاسخ به این سوال که چگونه به جمع‌بندی برای حضور در انتخابات رسیده‌اید؟،گفت: سه نکته اساسی ورود من به این عرصه داشت. نکته اول دعوت مردم بود. اقشار مختلف برای حضور من دعوت بسیار کردند و عدم اجابت این دعوت برای من بسیار سخت بود.

 
وی افزود: نکته دوم دیدن وضع مردم بود، وضع مردم خوب نیست، این وضع حتماً باید تغییر کند، نکته سوم اینکه ریشه فساد را باید در دستگاه اجرایی خشکاند و ساز و کارهای دستگاه اجرایی و بسترهای فسادزا را باید اصلاح کرد تا از آن پرونده بیرون نیاید والا باید هر روز روی میز قاضی شاهد یک پرونده باشیم.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه برای همه مشکلات برنامه دارید؟،اظهار داشت: مشکلاتی که من در کشور شناسایی کردم برای همه آن‌ها برنامه داریم. من با اندیشکده‌های مختلف مشورت کردم، برای همه این مسائل به ویژه آن مسائل عمده و کلیدی که امروز مشکلات کشور است برنامه وجود دارد.
 
رئیسی در پاسخ به این سوال که چقدر آماده اید، فردا نمی‌گویید نگذاشتند کار کنیم، نشد، و شرایط فرق کرد!، تاکید کرد: خواهشاً هر کس می‌خواست کاندید ریاست جمهوری شود یک دور قانون اساسی را محض رضای خدا بخواند، معلوم می‌شود رئیس جمهور چه وظایفی بر عهده دارد و چه اختیاراتی دارد.
 
وی با بیان اینکه رئیس جمهور اختیار کافی برای انجام وظیفه دارد، تصریح کرد: چه کسی گفته مانع نیست، موانع بسیاری ممکن است پیش رو باشد، اما هیچ مانعی را نباید به رسمیت شناخت، کار را جلو برد، داد مردم درآمده است، بیش از ۴۰ درصد تحصیل کرده‌های ما در خانه نشسته اند، سفره مردم کوچک شده، قدرت خرید از مردم سلب شده، چطور می‌شود در این قضیه صبر کرد؟!
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه چقدر از اوضاع مردم و سختی زندگیشان خبر دارید؟،گفت: اولاً که من از کودکی خودم ارتباطم با فقر ارتباط شنیدنی نیست بلکه چشیدنی است. ثانیاً: من در طول مدت مسئولیت رابطه ام با مردم بسیار صمیمانه بوده و هیچ زمان رابطه ام را با مردم قطع نکردم.
 
رئیسی درپاسخ به این پرسش که اگرجای مردم بودید این روزها به وعده‌ها اعتماد می‌کردید؟،تصریح کرد: من تلاش می‌کنم یا وعده ندهم یا اگر وعده می‌دهم حتماً عملیاتی و اجرای کنم.
 
وی درباره اینکه چند درصد از مشکلات کشور را مربوط به تحریم می‌دانید؟،تصریح کرد: به نظرم می‌رسد درصد بالایی از این مشکلاتی که روزمره مردم با آن مواجه هستند هیچ ربطی به تحریم ندارد، مرغ و تخم مرغ و بسیاری از شرایطی که امروز مردم با آن مواجه هستند، مسائل و مشکلاتی نیست که ما این‌ها را از چشم تحریم ببینیم، مردم هم خوب فکر می‌کنند، مردم در این قضیه قضاوتشان، منصفانه است بعضی چیزها را خودشان می‌فهمند که این‌ها از سر تحریم است، اما بسیاری چیزها را می‌دانند که آنها مسئله تحریم نیست.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری درباره اینکه آیا اعضای اصلی کابینه خود بخصوص تیم اقتصادی را مشخص کرده اید؟، اظهار داشت: من در ذهنم افرادی هستند، البته تیم اقتصادی دولت باید هماهنگ باشد. اگر تیم، هماهنگ نباشد هر کدام یک صدایی خواهند داشت و این از مشکلات کشور است، معتقدم با این تیم اقتصادی حتی با مشاورانی که خودشان خواهند داشت کار را بتوانند پیش ببرند.
 
وی در پاسخ به این پرسش که اگر رأی نیاورید چقدر متعهد به تمکین از قانون هستید؟،تاکید کرد: ملاک رأی مردم است، اگر رأی مردم به من تعلق گرفت حتماً به عنوان یک نوکر مردم انشاالله در خدمت آنها خواهم بود و آنچه شبانه روز از دستم بربیاید برای مردم انجام خواهم داد، اما اگر به هر دلیل رأی مردم به سوی بنده نیامد حتماً نسبت به آنچه رأی مردم به آن تعلق گرفت وفادار خواهم بود و تمام توان خود را خواهم گذاشت برای فردی که رأی مردم به او تعلق گرفت تا در این عرصه توفیق پیدا کند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین در پاسخ به سوال مردمی مبنی براینکه آیا سابقه اجرا دارید؟،گفت: من در سیستم قضائی فقط قاضی نبودم، مسئولیت اداری داشتم. مثلاً سازمان بازرسی کل کشور یا معاونت اول قوه قضائیه. یک وقت می‌گویند فردی فقط قاضی بوده و اصلاً مدیر نبوده این یک حرفی است.
 
وی تاکید کرد: رئیس قوه قضائیه عضو بسیاری از شوراهای عالی است، مثل رئیس جمهور که عضو شورای عالی است، رئیس قوه قضائیه هم در این شوراها حضور دارد.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری همچنین پیرامون فرزندان خود، گفت: من فرزندانم در داخل کشور هستند. دو فرزند دارم. یکی از آن‌ها دکتری جامعه شناسی دانشگاه تهران می‌خواند. یک فرزندم هم لیسانس فیزیک دانشگاه شریف است و الان فوق لیسانس قرآن و حدیث را تمام می‌کند و هر جا از من سوال کردند گفتم که من معتقدم مسئول جمهوری اسلامی باید شفافیت داشته باشد. نسبت به خودم هم این شفافیت را عمل کردم.
 
رئیسی تصریح کرد: من منزل ۱۴۰ متری دارم، ویلا ندارم، خارج از کشور هم حساب ندارم، سهام در این طرف و آن طرف ندارم. همین حساب حقوقی مان است که حقوق می‌گیریم؛ «همین و بس».
 
وی خطاب به مردم، افزود: من مسئولیت مهمی بر عهده دارم و کاری که به آن اشتغال دارم از جمله کارهای مهم و بزرگ نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شود، اما خواست شما، دعوت شما، وضعیت و مشکلات شما من را به این سو کشاند.
 
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه دیدن فقر، تبعیض، زمینه‌های فساد و تولید پرونده‌های فساد، من را کشاند تا وارد این عرصه شوم، تاکید کرد: شما جوان‌ها بدانید با رأی دادن در دولت بسیار نقش آفرین خواهید بود و انتظارم این است که انشاالله در انتخابات به صورت فعال حضور پیدا کنید و کمرها را محکم ببندید برای آنکه یک کار مجاهدانه‌ای در جهت اعتلای کشور و در جهت حل مسائل و مشکلات مردم برداریم.
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1740107
ارسال نظر
نظرات