شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 10:39 منتشر شده در مورخ: 1400/03/13 شناسه خبر: 1740148
مدیر امور برق یک زاهدان خبر داد

رشد ۲۳۲ درصدی مصرف برق در ادارات زاهدان

رشد ۲۳۲ درصدی مصرف برق در ادارات زاهدان
امیدرضا مشهدی گفت: مصرف برق در بخش اداری بسیار بالاست، به طوریکه بیش از ۲۳۲ درصد رشد مصرف برق در بخش اداری زاهدان گزارش شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امیدرضا مشهدی، مدیر امور برق یک زاهدان در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون در خصوص تشریح چالش های صنعت برق برای گذر از اوج بار در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: به طور کلی عمده ترین دلایل خاموشی در سه دسته بندی قرار می گیرد که نخستین بخش آن مربوط به خشکسالی و تابستان بسیار گرم است.

وی ادامه داد: بخش دوم مربوط به رشد بی رویه مصرف برق و بخش سوم هم طریقه استخراج رمز ارزهاست که سبب بروز خاموشی های احتمالی شده است.

این مقام مسئول تصریح کرد: امسال میزان مصرف برق مشترکان سراسر کشور نسبت به سال های قبل ۱۹ درصد افزایش را نشان می دهد، در صورتی که در سال های گذشته حدود ۲ درصد بود، اما امسال ۱۹ درصد افزایش داشته است.

مدیر امور برق یک زاهدان عنوان کرد: شبکه برق سراسری است و در تابستان بسیار گرم و سختی که زودتر از همیشه فرارسیده عدم تطابق تولید و مصرف برق رخ داده است.

مشهدی تصریح کرد: پدیده استخراج رمز ارزها هم عاملی است که به شدت مصارف برق در کشور را افزایش داده است.
 
وی تصریح کرد: در صنعت برق تولید و توزیع را برای مردم تمام و کمال انجام می دهیم، در بخش مصرف مشترکان برق به پنج دسته کلی تقسیم می شوند، خانگی، اداری، صنعتی، کشاورزی و سایر مصارف که مشخصا با نام تجاری شناخته می شوند.

این مقام مسئول عنوان کرد: همه مردم می توانند در مدیریت مصرف برق نقش داشته باشند تا بتوانیم از تابستان امسال عبور کنیم، به شرطی که هر کس به مسئولیت اجتماعی خود عمل کند.

برق رایگان برای مشترکان کم مصرف

مدیرامور برق یک زاهدان گفت: در بخش خانگی کافی است مشترکان خانگی ما اپلیکیشن موبایلی برق من را نصب کنند و وضعیت خود را ببینند، مشترکان سه دسته خوش مصرف، کم مصرف و یا پرمصرف هستند.

مشهدی اظهار کرد: بسیاری از مشترکان ما کم مصرف هستند و مشترکان خوش مصرف با انجام اقدامات ساده می توانند خود را به جامعه کم مصرف ها متصل کنند و برق رایگانی که در این بخش درنظر گرفته شده بهره مند شوند.

وی ادامه داد: مشترکان پرمصرف هم به جای اینکه بخش عمده ای از سرمایه خود را صرف هزینه های مصرف برق کنند می توانند با کاهش مصرف هم به دیگران احترام بگذارند و به کم شدن خاموشی ها کمک و هزینه کمتری را برای برق پرداخت کنند.

این مقام مسئول اظهار کرد: کافی است در سراسر استان بنا به شرایط خاصی که هر منطقه دارد نکاتی را رعایت کنیم، می توانیم در شهرهای جنوبی کولرهای گازی را به طور مرتب سرویس و درجه حرارت ۲۶ یا ۲۷ درجه تنظیم کنیم، بسته بودن در و پنجره ها، خاموش بودن لامپ های اضافه هم مفید است.

مدیرامور برق یک زاهدان بیان کرد: در شهرهایی مانند زاهدان در بسیاری از ساعات روز می توانیم از پنکه به جای کولر استفاده کنیم که در بخش های خانگی این اقدامات مثمر ثمر خواهد بود و سبب کاهش مصرف برق می شود.

مشهدی اظهار کرد: متاسفانه مصرف برق در بخش اداری بسیار بالاست، به طوریکه بیش از ۲۳۲ درصد رشد مصرف برق در بخش اداری زاهدان را داشتیم، دولت مصوبات خوبی در این زمینه داده و همه دستگاه ها مکلف به همراهی با صنعت برق هستند، ساعات کار دستگاه ها را تغییر دادند و تمام ادارات مکلف هستند نسبت به سال گذشته خود ۵۰ درصد کاهش مصرف برق داشته باشند.


انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1740148
ارسال نظر
نظرات