شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:47 منتشر شده در مورخ: 1400/03/13 شناسه خبر: 1740190
به منظور رسیدگی به تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل جاده‌ای؛

کمیسیون ماده ۱۴برای نخستین بار در استان قزوین تشکیل شد

کمیسیون ماده ۱۴برای نخستین بار در استان قزوین تشکیل شد
علیرضا معیری‌پور از تشکیل کمیسیون ماده ۱۴ ویژه رسیدگی به تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری برای نخستین‌بار در استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا معیری‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین؛ اظهار کرد: این کمیسیون در کنار کمیسیون‌های ماده ۱۱ و ۱۲ که به تخلفات رانندگان و شرکت‌های حمل و نقل رسیدگی می‌کنند، به منظور بررسی و رسیدگی به تخلفات مالکان ناوگان حمل و نقل جاده‌ای تشکیل شده است.

وی اضافه کرد: کمیسیون ماده ۱۴ در برخورد قانونی با دسته‌ای از رانندگانی که بدون داشتن کارت هوشمند در حوزه برون شهری فعالیت می‌کنند و به دلیل نداشتن کارت هوشمند امکان رسیدگی به تخلفاتشان در کمیسیون ماده ۱۱ وجود ندارد فعالیت خواهد کرد.

معیری‌پور ادامه داد: همچنین در این کمیسیون به تخلفات مالکان آن دسته از ناوگان حمل و نقل که رانندگانشان کارت هوشمند دارند اما با انجام تخلفاتی چون عدم ارائه اسناد و مدارک و یا حمل بار اضافه قوانین را رعایت نمی‌کنند نیز رسیدگی می‌شود.

به گفته معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان قزوین در برخورد با تخلفات این گروه از ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای قانونگذار این اجازه را داده که برحسب نوع و دفعات و تکرار تخلف، کارت هوشمند ناوگان آنها تا یک سال غیرفعال شود.

معیری‌پور در پایان گفت: در نخستین جلسه این کمیسیون که قرار است به طور مستمر برگزار شود به تخلفات ۳۰مالک ناوگان رسیدگی و پس از بررسی اسناد و مدارک و استماع دفاعیات مالکان، متناسب با تخلف انجام شده برای آنها رای صادر شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1740190
ارسال نظر
نظرات