شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 18:40 منتشر شده در مورخ: 1400/03/14 شناسه خبر: 1740424

بازتاب اظهارات رهبری در رسانه های غربی

بازتاب اظهارات رهبری در رسانه های غربی
رهبر ایران طی سخنرانی در سالگرد رحلت "آیت الله روح الله خمینی"، فضای مجازی را مسئول شیوع اتهامات علیه کسانی که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از "تیتریک"؛ امروز (۱۴ خرداد سال ۱۴۰۰) رهبر معظم ایران به مناسبت رحلت "آیت الله خمینی" بنیانگذار انقلاب اسلامی سخنرانی کردند.

اظهارات ایشان بازتاب گسترده ای در سراسر رسانه های بین المللی داشت:
 
 

بلومبرگ: میزان مشارکت مردم، معیار سنجش در انتخابات ریاست جمهوری ایران است.

رهبر ایران از مردم خود خواسته تا به وظیفه خود عمل کرده و به پای صندوق های رأی بیایند.

 

فرانس۲۴: رهبر معظم ایران ضمن اینکه از مردم خواست تا در انتخابات ریاست جمهوری ۱۸ ژوئن (۲۸خرداد) مشارکت داشته باشند، هشدار داد که اگر از این مورد غافل شوند یعنی دشمنان ایران، اسلام و مردم سالاری دینی به خواسته خود رسیده است.

مخالفان خارجی ایران در شبکه های اجتماعی با هشتگ های فارسی از مردم ایران می خواهند تا در این رویداد شرکت نکنند.

 

ایران اینترنشنال: "علی خامنه ای" رهبر ایران طی سخنرانی در سالگرد رحلت "آیت الله روح الله خمینی"، فضای مجازی را مسئول شیوع اتهامات علیه کسانی که از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت شدند دانست.

وی گفت که می داند برخی از افراد (رأی دهندگان) که دارای مشکلات معیشتی هستند هنوز در مورد شرکت در انتخابات شک دارند، اما مشکلات نباید مردم را دلسرد کند.

رهبر انقلاب ایران افزود که تمام کاستی ها با شرکت در انتخابات رفع می شود، نه با عدم شرکت در این رویداد حساس.

 

شینهوا: رهبر عالی ایران در سالگرد درگذشت "آیت الله روح الله خمینی" بنیانگذار جمهوری اسلامی ضمن تشویق شهروندان به انتخاب صحیح برای حل مشکلات کشور از آنها خواست تا در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو شرکت کنند.

وی انتخابات را مظهر اراده مردم توصیف کرد و مشارکت در آن را تکلیف دانست.

رهبر ایران از کاندیداها خواست تا به جای دادن وعده های پوچی که نمی توانند تحقق بخشند، خود را به برقراری عدالت اجتماعی ، تقویت تولید اقتصادی و مبارزه با فساد متعهد کنند.

 

مجله آمریکایی بارونز: رهبری ایران از رأی دهندگان خواست تا در انتخابات شرکت کنند و هشدار داد که اگر این کار را انجام ندهند دشمنان اسلام به هدف خود می رسند.

وی از مردم ایران خواست تا به درخواست های تحریم انتخابات ایران توجه نکنند.

رادیو بین المللی فرانسه (rfi): ایرانی ها قرار است تا در ۱۸ ژوئن (۲۸خرداد) در میان نارضایتی های گسترده از بحران عمیق اقتصادی و اجتماعی در دوره ریاست جمهوری حسن روحانی و انتخاب جانشین وی به پای صندوق های رأی بروند.

این انتخابات در زمانی حساس و در بحبوحه گفتگو با قدرت های جهانی به هدف احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ انجام می شود.

نشنال‌نیوز: "علی خامنه ای" رهبر ایران طی یک سخنرانی تلویزیونی به مناسبت سالگرد وفات "آیت الله خمینی" بنیانگذار جمهور اسلامی ضمن ستایش وی گفت: "من به مذاکره کنندگان خودمان گفته ام که اقدامات، نه وعده ها، برای احیای برجام لازم است."

وی از مردم کشور خود خواست تا به منظور غلبه به حربه های دشمنان اسلام در انتخابات ریاست جمهوری حضور پیدا کنند.

العربیه: رهبر ایران در سالگرد وفات "آیت الله خمینی" ضمن تأکید به حضور در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۱ ایران گفت که تهران برای احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ از شش قدرت جهانی انتظار اقدام دارد، نه وعده.

تهران در واکنش به تحریم ها، در حال بازسازی ذخایر اورانیوم غنی شده، غنی سازی سطوح بالاتر خلوص آن و نصب سانتریفیوژهای پیشرفته برای سرعت بخشیدن به تولید است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1740424
ارسال نظر
نظرات