شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 17:43 منتشر شده در مورخ: 1400/03/14 شناسه خبر: 1740427
جلیلی:

سهم استخدام معلولین باید محقق شود/ خدمات به ناشنوایان افزایش یابد

سهم استخدام معلولین باید محقق شود/ خدمات به ناشنوایان افزایش یابد
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در قوانین آمده است که ۳ درصد از استخدام‌ها به معلولین اختصاص یابد که حتما باید سهم این افراد محقق شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید جلیلی در برنامه زنده تلویزیون اینترنتی خود خطاب به جامعه ناشنوایان، گفت: رویکرد ما این است که کشور برای ۴ سال آینده باید علاوه بر اداره، جهش هم پیدا کند و جهش در ارائه خدمات به مردم اهمیت زیادی دارد و دولت نباید خدمات حداقلی و محدود مردم ارائه کند که این خدمات کافی و در شأن ملت ما نیست. ما اگر بحث جهش ایران را مطرح می‌کنیم، یکی از بحث‌های مهم در جهش این است که باید ارائه خدمات به مردم ارتقا پیدا کند.

 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر بخشی از جامعه دچار محدودیت در توانایی‌هایش باشد، این به منزله کمتر برخورداری این افراد از خدمات عمومی نباید باشد، بلکه دولت و جامعه وظیفه دارند که محدودیت‌ها را به حداقل و ارائه خدمات را برای این افراد به حداکثر  برسانند.
 
وی با بیان اینکه نگاه ما به اداره کشور یک نگاه حداکثری است، ادامه داد: اگر نگاه دولت آینده این باشد که برای جامعه معلولان و ناشنوایان مأموریت‌های حداقلی تعریف کند و صرفاً کمی از قبل خدمات خود را بهتر ارائه کند، از وظیفه قانونی خود قصور کرده است.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه یکی از بحث‌های بسیار مهم در جهش کشور، جهش در ارائه خدمات به شهروندان است، تصریح کرد: جامعه ناشنوایان کشور جامعه بزرگی است که حدود ۶۰۰ هزار نفر عضو دارد.
 
وی گفت: نباید اجازه داد که محدودیت‌ها مانع فعالیت‌های روزمره و حضور این افراد در مجامع مختلف باشد. سلامت حق مردم است و دولت طبق قانون اساسی وظیفه دارد که در قبال همه شهروندان عادلانه رفتار کند.
 
جلیلی با بیان اینکه تنها حدود ۲۰۰ مترجم زبان ناشنوایان در کشور وجود دارد، افزود: محدودیت ۵۶۰ هزار نفر جامعه بزرگ ناشنوایان باید با ارائه خدمات از سوی دولت جبران شود.
 
نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: حق تحصیل، حق حضور با نشاط در مجامع و همچنین حق پیگیری امور این افراد محفوظ است و نباید در دریافت خدمات از سوی ادارات دولتی، دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها و مجتمع های قضائی با محدودیت مواجه شوند. دولت نباید اجازه دهد که این محدودیت‌ها مانع نشاط و فعالیت‌های روزمره این افراد شود.
 
وی با دعوت رسمی از جامعه ناشنوایان برای طرح مطالبات و راهکارهای پیشنهادی خود به دولت سایه، تصریح کرد: اگر می‌گوئیم آحاد جامعه ناشنوایان حق دارند در عرصه‌های مختلف حضور داشته باشند، اولین قدم ایجاد ارتباط با مجامع ناشنوایان است. خود مردم و بخش‌های مختلف آماده کمک هستند و دولت با استفاده از مشارکت مردم می‌تواند خدمات را به بهترین شکل ارائه کند.
 
جلیلی گفت: در قوانین آمده است که ۳ درصد از استخدام‌ها به معلولین اختصاص یابد که حتماً باید سهم این افراد محقق شود و بنده از جامعه ناشنوایان درخواست می‌کنم که خودشان هم دست به کار شوند و بگویند که چه نقص‌هایی در ارائه خدمات به آنان وجود دارد و چه مطالباتی دارند تا حتماً در دولت آینده پیگیری شود.
 
انتهای پیام/
 
منبع: مهر
https://www.dana.ir/1740427
ارسال نظر
نظرات