شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 19:11 منتشر شده در مورخ: 1400/03/14 شناسه خبر: 1740435
مکتب پویای امام روح الله؛

ضرورت تببین مکتب امام راحل در جامعه/ ماهیت نهضت امام خمینی دینی و اسلامی بود

ضرورت تببین مکتب امام راحل در جامعه/ ماهیت نهضت امام خمینی دینی و اسلامی بود
ماهیت نهضت امام(ره) صددرصد دینی و اسلامی بود، انقلاب ما هر چند رنگ و بوی سیاسی داشت، اما حقیقت و انگیزه نهضت امام(ره) همان انگیزه ای بود که امام حسین(ع) در دوران خود داشت، امام حسین(ع) زمانی که اسلام را از مسیر خود منحرف دید، برای مبارزه با این انحراف قیام کرده و همه چیز خود را در راه اسلام قرار داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ ۱۴ خرداد ۱۳۶۸ «بسم الله الرحمن الرحیم، انا لله و انا الیه راجعون، روح بلند پیشوای مسلمان و رهبر آزادگان جهان حضرت امام خمینی به ملکوت اعلاء پیوست» خبری که به سرعت د رایران  و  در همه دنیا مخابره شد وبسیاری از دوستداران بنیانگذار کبیر لنقلاب اسلامی را در اندوهی بزرگ فرو برد .
مردم آنچنان عزادار شدند که انگار یکی از نزدیکترین فرد خانواده خود را ازدست دادند البته به حق هم همینطور بود حضرت امام  و تفکر و پیام انقلاب  ایشان روح و جان یک ملت رسوخ کرده بود .

مردم از جای جای کشور با هر وسیله ای که می توانستند خود را به مراسم تشییع رهبری بزرگ شیعیان و رهبر آزادی خواه  در تهران رساند تا بدرقه بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی بزرگترین مراسم وداع یک رهبر در جهان نام بگیرد.

مکتب فکری که حضرت روح الله در سال ۱۳۵۷ پایگذاری کرد و توسط نائب برحقشان امام خامنه ای در حال پیگیری است اکنون نمادی بر ایستادگی و حق طلبی در دنیا قرار گرفته و محور مقاومت را تکیل داده است و روز به روز بر پیروزی ها های آنها افزوده می شود.

امروز سی و هشتمین سالگرد عروج ملکوتی بناینگذار کبیر انقلاب گرامی داشته شد و مردم نگارستان ایران تجدید پیمان دیگری با امام راحل بستند .

در امروز بیش از ۳۰ عنوان برنامه به مناسبت سالروز ارتحال امام(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد در استان گلستان برگزارشد.

ماهیت نهضت امام خمینی(ره) صددرصد دینی و اسلامی بود

آیت الله سیدکاظم نورمفیدیبا بیان اینکه امام خمینی (ره) خداخواه، متدین و خواستار حاکمیت دین بر سرنوشت مردم  بودند، اظهار کرد  امام خمینی(ره) شخصیتی بود که علاوه بر جنبه‌های شخصیتی و علمی جز رنگ الهی هیچ رنگ دیگری نداشت و هر کاری را با خلوص نیت و برای رضای حق تعالی انجام می داد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان با اشاره به این مطلب که "شخصیت امام هنوز و بلکه در آینده کشورمان آن طوری که باید و شاید شناخته شده نباشد" ادامه داد: بیشترین آشنایی ملت ایران با حضرت امام(ره)، با نهضت و انقلابی است که امام در این کشور به وجود آورد، البته این شناخت هم کامل نیست.

آیت الله نورمفیدی، ماهیت نهضت امام(ره) را صددرصد دینی و اسلامی دانست و تصریح کرد: انقلاب ما هر چند رنگ و بوی سیاسی داشت، اما حقیقت و انگیزه نهضت امام(ره) همان انگیزه ای بود که امام حسین(ع) در دوران خود داشت، امام حسین(ع) زمانی که اسلام را از مسیر خود منحرف دید، برای مبارزه با این انحراف قیام کرده و همه چیز خود را در راه اسلام قرار داد.

وی خاطرنشان کرد: انگیزه حضرت امام خمینی(ره) نجات اسلام بود، چراکه ایشان اسلام را در خطر می دید، شواهد زیادی برای اثبات این ادعا وجود داشت که از جمله آنها؛ زندان، حصر و تبعید را به جان و دل خرید و جان فرزند خود که آینده اسلام بود، در نجف نثار کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: نهضت امام خمینی(رض) نه تنهاایران، بلکه همه جهان اسلام را مدنظر داشت، از همان روزهای اول در مسأله فلسطین و مبارزه با اسرائیل و آمریکا، حضرت امام(ره) حضور داشت و همواره یاریگر فلسطینیان بود.

آیت الله نورمفیدی  گفت: امروز که پرچم اسلام به دست خلف صالح و شاگرد امام یعنی مقام معظم رهبری قرار گرفته، انتظار و امید است که این پرچم به ولی عصر(عج) تقدیم شود.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: علمای راستین برای حفظ این میراث جان خود را در معرض خطر قرار می دادند و امام راحل یکی از مصادیق کاملی از این امر است.

وی گفت: حرکت امام راحل با بسیاری از حرکت ها و جریاناتی که در طول تاریخ علیه ظلم ایجاد شد، متفاوت بود.

آیت الله نورمفیدی افزود: نگاه امام راحل، زمانی که وارد کشور شد این بود که ریشه مفاسد جای دیگر است و رژیم شاهنشاهی هم جزئی از آن است.

وی عنوان کرد: امام از همان ابتدا نهضت خود را بر روی ام الفساد بودن رژیم برد و در تمام مبارزات خود سعی کرد به سخنانی با رنگ و لعاب اسلامی و دینی داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گلستان گفت:  یکی از عواملی که سبب موفقیت نهضت امام بود همین صبغه الهی و اسلامی بود که هیمنه سلطه گران عالم را شکست و شهامت و شجاعت به همه مظلومان عالم داد.

باید مکتب فکری امام راحل را در زندگی خود پیاده کنیم

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی  با بیان اینکه برخی از چهره ها متعلق به یک عصر و نسل هستند اما امام راحل برای همه عصرها و نسل ها چهره ای ماندگار است، اظهار کرد: راه روشن امام راحل به عنوان بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی همواره باید پیش روی ما باشد.

غلامرضا منتظری افزود:  امروز بسیاری از شخصیت های برجسته بین المللی اعتقاد دارند که شخصیت امام راحل باید مورد مطالعه مجدد قرار گیرد، مقام معظم رهبری می فرمایند حداقل باید دو قرن بگذرد تا بتوانیم ابعاد شخصیتی امام راحل را بشناسیم.

وی تبیین اندیشه ها و آرمان های امام راحل به نسل جوان را راهگشا برای آینده کشور داشت و تصریح کرد:  باید مکتب فکری امام راحل را در زندگی خود پیاده کرده و برای تبیین ابعاد شخصیتی امام راحل برای نسل جوان برنامه داشته باشیم .

امام خمینی (ره) یکی از شعائر الله است

امام جمعه اهل سنت آق قلا  در این باره اظهار کرد: امام خمینی (ره) یکی از شعائر الله است که با صدای بلند بیان کرد آمریکا و صهیونیست هیچ غلطی نمی تواند بکند و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

عبدالرزاق آخوند رهبر افزود: در ایامی به سر می بریم که دشمنان اسلام چشم دوختند تا ببینند که عامه مردم ایران چگونه در سالگرد ارتحال امام (ره) قدردانی می کنند.

وی بیان کرد: در اسلام شعائر الله زیادی داریم و امام خمینی (ره) یکی از این شعائر الله است که در عصری که طوغیان استکبار به بالاترین قله خود رسیده بود معمار کبیر انقلاب با صدای بلند بیان کردند که آمریکا و صهیونیست هیچ غلطی نمی تواند بکند.

آخوند رهبر خاطرنشان کرد: بعد از استقرار انقلاب اسلامی در ایران علما و مردم از امام (ره)  استقبال کردند و معمار کبیر انقلاب بیان کردند که من دولت تشکیل می دهم و به پشتیبانی مردم در دهان دولت رژیم شناهنشاهی می زنم.

وی افزود: امام (ره)  قلب مطمئنی داشت و خداوند حامی آن بود و باید به فکر اسلام ناب و حقیقی باشیم و نباید دغدغه ای برای موفقیت خود داشته باشیم.

امام جمعه  اهل سنت آق قلا متذکر شد: امام (ره)  نهضتی را رقم زد که باعث شد در دل کشورهای آفریقایی که ایران را نمی شناختند نام این سید بزرگوار که توانسته در برابر استکبار ایستادگی کند زبانزد باشد.

امام خمینی(ره) ملت های آزادی خواه جهان را بیدار کرد

جانشین فرمانده سپاه نینوای گلستان گفت: امام راحل نه تنها ملت ایران را از زیر ظلم و ستم های طاغوت نجات داد بلکه ملت‌های آزادیخواه را بیدار کرد و به آنها راه هدایت را نشان داد.

سید موسی حسینی افزود: رحلت امام خمینی (ره) غمی بزرگ و سنگین بر ملت ایران اسلامی بود.

وی تصریح کرد: حضرت امام (ره) نه تنها ملت ایران را از زیر ظلم و ستم های طاغوت و مستکبرین نجات داد بلکه ملت‌های آزادیخواه را بیدار کرد و به آنها چراغ هدایت را نشان داد و رحلت امام (ره) غمی بزرگ و سنگین بر ملت ایران اسلامی بود.

حسینی اذعان کرد: آرمان های انقلاب توسط امام (ره) در دل های مردم غرس شد و امروز با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه ای مستحکم شده است.

وی بیان کرد: برای زنده نگهداشتن یاد و نام امام (ره) همه ملت وظیفه داریم امانتی را که حضرت امام و شهدای گرانقدر به ما تحویل دادن خوب حفظ و نگهداری کنیم به آنها وفادار بمانیم تا بتوانیم رهرو خوبی برای آنها باشیم.

حسینی گفت: امروز مردم بزرگ ایران اسلامی با بهره مندی از نعمت ولایت با پیروی از رهبر معظم انقلاب در راه آرمان های انقلاب اسلامی گام بر می دارند و دنیا و کشورهای مسلمان دیگر هم به عملکرد ملت بزرگ ایران چشم دوخته اند.

براساس این گزارش؛ برنامه های گرامیداشت ارتحال امام راحل و قیام ۱۵ خرداد با رعایت پروتکل های بهداشتی در ۲۷ بقعه و مسجد شاخص استان گلستان به صورت حضوری  ودر بستر فضای مجازی و شبکه های اجتماعی برگزارشد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1740435
ارسال نظر
نظرات