شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 07:22 منتشر شده در مورخ: 1400/03/15 شناسه خبر: 1740480
معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان:

قیام ۱۵ خرداد به افسانه جدایی دین از سیاست پایان داد

قیام ۱۵ خرداد به افسانه جدایی دین از سیاست پایان داد
حجت الاسلام پورجمالی گفت: قیام ۱۵ خرداد، به افسانه جدایی دین از سیاست پایان داد و جداناپذیری اسلام از سیاست را، برای همگان آشکار کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام مسلم پورجمالی در گفتگو با خبرنگار  هرمز به قیام خونین ۱۵ خرداد ۴۲ اشاره کرد و با بیان اینکه تاریخ‌ معاصر ایران، چندین نقاط‌ عطف‌ و حساس‌ را پشت‌ سر نهاده‌ که‌ این قیام‌، یکی‌ از مهم‌ترین‌ آنهاست، اظهار کرد: اغلب محققان‌ تاریخ‌ معاصر ایران، معتقدند انقلاب‌اسلامی‌ ۱۳۵۷ که‌ خود از مهم‌ترین‌ و حساس‌ترین‌ این‌ نقاط‌ عطف‌ است، برآیند این‌ تحولات‌ عمده‌ بوده‌ است.

وی در ادامه افزود: به‌ اعتقاد امام راحل، نخستین‌ جرقه‌های‌ انقلاب‌اسلامی‌ در قیام‌ ۱۵ خرداد زده‌ شد و زمینه‌های‌ سیاسی، اجتماعی‌ و مبانی‌ فکری‌ و فرهنگی‌ انقلاب‌اسلامی‌ در این‌ برهه‌ فراهم گردید از این رو امام بارها از قیام‌ خونین ۱۵ ‌خرداد، به‌عنوان‌ منشأ، مبدأ و نقطه‌ آغازین‌ انقلاب‌ اسلامی‌ یاد کرده‌ و بر شناخت‌ آن‌ تاکید نمودند.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان با بیان اینکه قیام ۱۵ خرداد را می توان حرکتی خودجوش و مردمی دانست؛ تصریح کرد: آشکار شدن ماهیت رژیم پهلوی و نظام ظالمانه شاه باید یکی از مهمترین نتایج و دستاوردهای این قیام خونین دانست.

پورجمالی ادامه داد: بدون شک اگر قیام ۱۵ خرداد رخ نمی داد، آگاهی و تفکر انقلابی در مردم آن گونه رشد نمی کرد و چهره واقعی شاه و دست نشاندگان او برای مردم آشکار نمی شد.

وی به انگیزه و اهداف بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی ایران از قیام ۱۵ خرداد اشاره و تصریح کرد: هدف اصلی امام از این قیام، حاکمیت قوانین اسلام و اجرای شریعت اسلامی، قطع وابستگی کشور از کشورهای استعماری آمریکا و اسرائیل و براندازی اصل نظام شاهنشاهی و جایگزینی حکومت اسلامی بود.

معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی هرمزگان ابراز داشت: قیام ۱۵ خرداد، به افسانه جدایی دین از سیاست که بیش از نیم قرن، از سوی استعمارگران رژیم های دست نشانده آنان تبلیغ و ترویج شده بود، پایان داد و جداناپذیری اسلام از سیاست را، برای همگان آشکار کرد و اسلام ناب محمٌدی را از اسلام آمریکایی باز شناسانید.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1740480
ارسال نظر
نظرات