شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 09:23 منتشر شده در مورخ: 1400/03/15 شناسه خبر: 1740486
مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه ناحیه خرم‌آباد:

انتخابات پرشور موجب استحکام پایه‌های نظام و نابودی دشمنان می‌شود

انتخابات پرشور موجب استحکام پایه‌های نظام و نابودی دشمنان می‌شود
حجت‌الاسلام صیادی گفت: انتخابات پرشور موجب استحکام پایه‌های نظام، نقش بر آب شدن نقشه‌های شوم دشمنان داخلی و خارجی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام جواد صیادی در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک با اشاره به این‌که حضرت امام خمینی (ره) قوام نظام جمهوری اسلامی را منوط به شرکت در انتخابات و انتخاب فرد اصلح می‌داند، اظهار داشت: نخستین توصیه امام راحل به مردم، باور به‌ضرورت حضور درصحنه انتخابات است، حضوری که درنتیجه واقعی انتخابات مؤثر است و امری تشریفاتی محسوب نمی‌شود.

وی بابیان اینکه مشارکت همه اقشار مردم در انتخابات تکلیف الهی محسوب می‌شود، افزود: امام راحل فرمودند: «امروز مثل زمان سابق نیست، مثل زمان رژیم سابق نیست. امروز قدرت دارید برای اینکه حفظ کنید حیثیت اسلام را و حفظ کنید مصالح کشور را و حفظ کنید استقلال خودتان را و حفظ کنید آزادی خودتان را… مراجع مسئول‌اند، علما مسئولند، ائمه جماعت مسئولند، خطبا مسئولند، تجار مسئولند، بازرگانان مسئولند، دانشگاهی ها مسئولند… همه مسئولند. تمام قشرهای مملکت امروز مسئولند… امروز مثل زمان سابق نیست که بگویید که ما قدرت نداشتیم، نمی توانستیم. امروز می‌توانید. امروز همه قدرت دست ملت است».

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه ناحیه خرم‌آباد عنوان کرد: حضرت امام خمینی(ره) صراحتاً دخالت و مشارکت در امور سیاسی را از تکالیف شرعی می‌دانستند، «نگویید که دیگران رأی می‌دهند. من هم باید رأی بدهم، تو هم باید رأی بدهی، آن روستایی هم که در کنار مزرعه خودش کار می‌کند باید رأی بدهد؛ تکلیف است. این‌یک تکلیف الهی است… ما مکلفیم به اینکه در امور دخالت کنیم. ما مکلفیم در امور سیاسی دخالت کنیم؛ مکلفیم شرعاً؛ همان‏طور که پیغمبر می‌کرد؛ همان‌طور که حضرت امیر می‌کرد… این تکلیف آقایان است که راجع به مسائل اسلامی که پیش می‌آید، چه وکیل بخواهید تعیین کنید و چه رئیس‌جمهور بخواهید تعیین کنید، باید درصحنه باشید؛ عذری ندارید که در انتخابات شرکت نکنید.»

وی با اشاره به‌ضرورت رعایت آداب اسلامی در انتخابات، تصریح کرد: رعایت احکام و قوانین اسلامی در باب برگزاری انتخابات، توصیه مهم و کلی حضرت امام (ره) بوده است و در این راستا فرمودند: «من از همه قشرها، از همه ملت می‌خواهم که آداب اسلامی خودشان را نسبت به همه امور، خصوصاً در انتخابات حفظ کنند و مبادا خیال کنند که مبارزات انتخاباتی عبارت از این است که به دیگران بد بگویند و کارشکنی بکنند. البته دعوت به انتخاب اشخاص مانع ندارد، لکن توجه داشته باشند که همه باهم برادروار در یک مقصد باشیم. در یک مقصد باشید و خداوند را شاهد بدانید و ناظر بدانید و نهضت را لکه‌دار نکنید.»

صیادی با اشاره تبیین سنجش معیار و ملاک موردنیاز برای انتخاب کاندیداها یا نامزدهای شرکت‌کننده در انتخابات، خاطرنشان کرد: امام فرمودند: انتخابات یک محکی هم برای خودتان است که ببینید آیا می‌خواهید انتخاب اصلح بکنید برای خودتان، یا برای اسلام؟ اگر برای خودتان باشد، شیطانی است و اما اگر انتخاب اصلح برای مسلمان‌هاست، «کی و از کجاست» مطرح نیست، از هر گروهی باشد، حزب باشد یا غیر حزب، نه حزب اسباب این می‌شود که غیر آن فاسد، انتخاب اصلح برای مسلمین یعنی انتخاب فردی که تعهد به اسلام و حیثیت آن داشته باشد و همه‌چیز را بفهمد، اسلام تنها کافی نیست، بلکه باید مسلمانی باشد که احتیاجات مملکت را بشناسد و سیاست را بفهمد و مطلع به مصالح و مفاسد کشور باشد.

مسئول دفتر نمایندگی ولی‌فقیه سپاه ناحیه خرم‌آباد تأکید کرد: انتخابات پرشور موجب استحکام پایه‌های نظام، نقش بر آب شدن نقشه‌های شوم دشمنان داخلی و خارجی شده و انتخاب گزینه مطلوب رفاه، امنیت، آسایش، عزت، اقتدار، اشتغال، حذف رانت، عدالت، مبارزه حقیقی با فساد، رفع تبعیض، مسدود نمودن راه‌های نفوذ را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1740486
ارسال نظر
نظرات