شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان البرز
ساعت: 12:02 منتشر شده در مورخ: 1400/03/15 شناسه خبر: 1740523
استاد دانشگاه تهران مطرح کرد

عدالت خواهی و حسن عملکرد؛ ۲ مولفه دولت جوان انقلابی

عدالت خواهی و حسن عملکرد؛ ۲ مولفه دولت جوان انقلابی
محمد علی شکوهیان راد گفت: "دولت جوان انقلابی" دولتی است که ضمن ولایتمداری می تواند با تکیه بر ظرفیت داخلی، کشور را به پیشرفت برساند و از وابستگی به غرب نجات دهد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ استاد دانشگاه تهران در گفتگو با خبرنگار "تیتریک" گفت: در انتخاب رییس جمهور باید تصمیم مردم عاقلانه و ولایت مدارانه باشد.

 
محمد علی شکوهیان راد ادامه داد: "دولت جوان انقلابی" دولتی است که ضمن ولایتمداری می تواند با تکیه بر ظرفیت داخلی، کشور را به پیشرفت برساند و از وابستگی به غرب نجات دهد.
 
وی افزود: یکی از شاخه های رییس جمهور انقلابی "داشتن سابقه با کفایت در مدیریت" است. همه کاندیدای ریاست جمهوری سابقه مدیریت دارند اما مدیریت در شاخصه انقلابی یعنی مدیری که تابع قانون و حفظ و سیانت از کشور باشد، مد نظر است.
 
این پژوهشگر حوزه سایبرنتیک تصریح کرد: دومین مولفه رییس جمهور انقلابی "مومن بودن " است اما مومن بودن فقط در لفظ نیست، بلکه در عمل است.
 
شکوهیان راد گفت: یکی از خسارات جدی ما در انتخابات گذشته؛ با توجه به اینکه سبک انتخاب مان غربی شده و به سمت دو قطبی احساسی رفتیم، نگاه ایدئولوژی از سوی نامزدها کم شد و در مردم نیز فروکش کرد.
 
وی ادامه داد: "عدالت خواهی" توام با مدیریت یکی دیگر از مولفه های دولت جوان انقلابی است که در همه کاندیداها این ویژگی به صورت صریح و واضح وجود ندارد.
 
این مدرس دانشگاه افزود: آن نامزد ریاست جمهوری که قول افزایش یارانه را به مردم می دهد صلاحیت ریاست جمهوری دارد یا نامزدی که قول اشتغال هزاران نفری می دهد؛ قطعا نامزدی که افراد را به سمت استقلال طلبی سوق می دهد صلاحیت بیشتری برای کاندید شدن دارد.
 
شکوهیان راد گفت: دولت جوان انقلابی؛ باید دارای برنامه و حسن عملکرد و سابقه باشد؛ مردم به این ویژگی به دقت توجه کنند نامزدی که در زمان کاندید حرفی برای گفتن ندارد، در زمان ریاست جمهوری نیز عملی برای خدمت ندارد.
 
وی ادامه داد: مردم ضمن حضور حداکثری سعی کنند اتحاد بین نیروها برای روی کار آمدن دولت جوان انقلابی نیز حفظ شود تا در لحظه حساس، دشمن از نفوذ و تفرقه علیه خود استفاده نکند.
 
 
انتهای پیام/
https://www.dana.ir/1740523
ارسال نظر
نظرات